Bahasa - Indonesia
Chinese (simplified)
Deutsch
English - Australia
English - Canada
English - Ghana
English - International
English - Ireland
English - Kenya
English - Malaysia
English - Nigeria
English - Nordics
English - Singapore
English - South Africa
English - United Kingdom
English - United States
Español - Español
Español - LATAM
Français
Greek
Italiano
Japanese
Korean
Nederlands
Polski
Português
Brazil
Româna
Thai
Türkçe
Русский
العربية
Soccerway
Soccerway
Calendari
Competizioni
Campionati nazionali
Premier League
Serie A
Liga
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Portuguese Liga
Championship
Serie A
Visualizza Tutto
Campionati internazionali
Europa
Champions League
Europa League
Super Cup
Asia
Champions League
AFC Cup
Sud America
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Sudamericana
Visualizza Tutto
National
Mondiali
Olimpiadi
Europei
Copa America
Gold Cup
Coppa Asia
Coppa d'Africa
Confederations Cup
Campionato Mondiale Giovanile
Euro U21 Champ
Visualizza Tutto
Youth
National
Campionato Mondiale Giovanile
Campionato Mondiale U17
Europeo Under 21
UEFA U19 Championship
Sudamericano U20
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Visualizza Tutto
Squadre
Club teams
Barcellona
Real Madrid
Manchester United
Arsenal
Liverpool
Visualizza Tutto
Inter
Milan
Bayern Monaco
Porto
Boca Juniors
Nazionali
Spagna
Olanda
Germania
Inghilterra
Brasile
Visualizza Tutto
Argentina
Italia
Portogallo
Francia
Russia
Più
FIFA Rankings
Confronto testa a testa
Giocatori
Competizioni
Campionati nazionali
Premier League
Serie A
Liga
Bundesliga
Ligue 1
Eredivisie
Süper Lig
Portuguese Liga
Championship
Serie A
Visualizza Tutto
Campionati internazionali
Europa
Champions League
Europa League
Super Cup
Asia
Champions League
AFC Cup
Sud America
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Sudamericana
Visualizza Tutto
National
Mondiali
Olimpiadi
Europei
Copa America
Gold Cup
Coppa Asia
Coppa d'Africa
Confederations Cup
Campionato Mondiale Giovanile
Euro U21 Champ
Visualizza Tutto
Youth
National
Campionato Mondiale Giovanile
Campionato Mondiale U17
Europeo Under 21
UEFA U19 Championship
Sudamericano U20
Club
U21 Premier League Division 1
Campionato Primavera 1
U19 Bundesliga
Visualizza Tutto
Squadre
Giocatori
IT Competizioni
Serie A
Serie B
Serie C
Serie D
Coppa Italia
Supercoppa
Coppa Italia Serie C
Coppa Italia Serie D
Trofeo Silvio Berlusconi
Campionato Primavera 1
Campionato Primavera 2
Campionato Primavera 3
Campionato Primavera 4
Coppa Italia Primavera
Supercoppa Italiana Primavera
U18 Serie A/B
U17 Serie A/B
U16 Serie A/B
Serie A Femminile
Serie A2 Femminile
Coppa Italia Femminile
Women's Play-offs 1/2
Women's Play-offs 2/3
Supercoppa Italiana Femminile
Primavera Femminile
Primavera 2 Women
Lega Pro 2
Serie C Femminile
Campionati nazionali
Afghanistan
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua e Barbuda
Arabia Saudita
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belgio
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bielorussia
Birmania
Bolivia
Bosnia-Erzegovina
Botswana
Brasile
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambogia
Camerun
Canada
Capo Verde
Chad
Cile
Cina
Cipro
Colombia
Congo
Congo DR
Corea del Sud
Costa d'avorio
Costa Rica
Croazia
Cuba
Curaçao
Danimarca
Ecuador
Egitto
El Salvador
Emirati Arabi Uniti
Estonia
Etiopia
Filippine
Finlandia
Francia
Gabon
Galles
Gambia
Georgia
Germania
Ghana
Giamaica
Giappone
Gibilterra
Gibuti
Giordania
Grecia
Grenada
Guadalupe
Guatemala
Guiana Francese
Guinea
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
India
Indonesia
Inghilterra
Iran
Iraq
Irlanda
Irlanda del Nord
Islanda
Isole Cayman
Isole Cook
Isole Fiji
Isole Fær Øer
Isole Salomone
Isole Turks e Caicos
Isole Vergini britanniche
Israele
Italia
Kazakhstan
Kenya
Kirghizistan
Kosovo
Kuwait
Laos
Lesoto
Lettonia
Libano
Liberia
Libia
Liechtenstein
Lituania
Lussemburgo
Macao
Macedonia FYR
Madagascar
Malawi
Maldive
Malesia
Mali
Malta
Marocco
Martinica
Mauritania
Mauritius
Messico
Moldavia
Mongolia
Montenegro
Mozambico
Nepal
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norvegia
Nuova Caledonia
Nuova Zelanda
Olanda
Oman
Pakistan
Palestina
Panama
Papua Nuova Guinea
Paraguay
Perù
Polonia
Porto Rico
Portogallo
Qatar
Repubblica Ceca
Repubblica Dominicana
Riunione
Romania
Ruanda
Russia
Saint Kitts e Nevis
Samoa
San Marino
São Tomé e Príncipe
Scozia
Senegal
Serbia
Serbia e Montenegro
Sierra Leone
Singapore
Siria
Slovacchia
Slovenia
Somalia
Spagna
Sri Lanka
Stati Uniti
Sud Africa
Sudan
Sultanato del Brunei
Suriname
Svezia
Svizzera
Swaziland
Tahiti
Tailandia
Taipei
Tajikistan
Tanzania
Territorio di Guam
Togo
Trinidad e Tobago
Tunisia
Turchia
Turkmenistan
Ucraina
Uganda
Ungheria
Uruguay
Uzbekistan
Venezuela
Vietnam
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Campionati internazionali
CAF Champions League
CAF Confederation Cup
CAF Super Cup
African Football League
CAF Women's Champions League
CECAFA Club Cup
SportPesa Super Cup
AFC Champions League
AFC Cup
GCC Champions League
AFC Women's Club Championship
Suramadu Super Cup
AFC President's Cup
CONCACAF Champions' Cup
Leagues Cup
Leagues Cup 2019-2022
Concacaf Central American Cup
Concacaf Caribbean Cup
Concacaf Caribbean Club Shield
Concacaf League Play-off
Campeones Cup
Concacaf League
Cup Winners Cup
Giants Cup
Super Liga
UNCAF Clubs Cup
UEFA Champions League
Europa League
UEFA Europa Conference League
Supercoppa Europea
Algarve Football Cup
Premier League International Cup
UEFA Youth League
Champions League Femminile
Baltic Women's League
United by Women's Football
CEE Cup
Trofeo Angelo Dossena
FNL Cup
Coppa Intertoto
The NextGen Series
Irish Setanta Cup
Baltic League
Baltic Champions Cup
Livonia Cup
Livonian Winter League
Lega Reale Scandinava
BeNe Women's Super Cup
All-Island Cup
Campionato Club Mondiale
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Amichevoli
Hybrid Friendlies
Champions League Araba
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Coppa Intercontinelntale
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
Pan-Pacific Championship
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
J.League Cup / Copa Sudamericana Championship
The Atlantic Cup
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Olympics Intercontinental Play-offs Women
Lunar New Year Cup
Copa Mitad del Mundo
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
KAIF Trophy
Club Friendlies Women
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Alkass International Cup
Copa Ibérica
Copa RS U20
Women's International Champions Cup
Youth Club Friendlies
OFC Club Championship
CONMEBOL Libertadores
CONMEBOL Sudamericana
CONMEBOL Recopa
CONMEBOL Libertadores U20
CONMEBOL Libertadores Femenina
Cuadrangular Internacional - Copa 45 Anos
Cuadrangular Vina del Mar
Nazionali
Coppa d'Africa
Africa Cup of Nations Qualification
Qualificazioni WC Africa
Coppa d'Africa
African Nations Championship Qualification
WAFU Cup of Nations
All Africa Games
CAF U23 Cup of Nations
Africa U23 Cup of Nations Qualification
Africa U20 Cup of Nations
Africa U20 Cup of Nations Qualification
CAF U17 Cup of Nations
Africa U17 Cup of Nations Qualification
CAF Women's Africa Cup of Nations
Africa Women Cup of Nations Qualification
Women's Olympic Qualifying CAF
CECAFA Senior Challenge Cup
CECAFA U20 Championship
CECAFA Women's Senior Challenge Cup
COSAFA Cup
COSAFA U20 Championship
COSAFA Women's Cup
COSAFA Women's U20 Cup
UNIFFAC Women's Tournament
UNAF Women's Tournament
African Games Women
U20 Women's World Cup Qualification Africa
U17 Women's World Cup Qualification Africa
Nile Basin Tournament
Coppa Asia
Asian Cup Qualification
Qualificazioni WC Asia
Giochi Asiatici
ASEAN Football Championship
AFF Championship Qualification
SAFF Championship
WAFF Championship
CAFA Nations Cup
EAFF E-1 Football Championship
EAFF Football Championship Qualification
AFC Solidarity Cup
Gulf Cup
AFC U23 Asian Cup
AFC U23 Asian Cup Qualification
WAFF Championship U23
Gulf Olympic Teams Cup
Southeast Asian Games
AFC U22 Championship
AFF U23 Championship
AFC U20 Asian Cup
Hassanal Bolkiah Trophy
AFC U20 Asian Cup Qualification
AFC U19 Championship
AFC U19 Championship Qualification
AFF U19 Championship
SAFF U20 Championship
SAFF U19 Championship
AFC U17 Asian Cup
Gulf Cup U17
AFC U17 Asian Cup Qualification
AFC U16 Championship
AFC U16 Championship Qualification
AFF U16 Championship
AFC Women's Asian Cup
Women's Asian Cup Qualification
Women's Olympic Qualifying Asia
Women's Asian Games
Southeast Asian Games Women
EAFF E-1 Football Championship Women
EAFF Football Championship Women Qualification
AFF Women's Championship
SAFF Women's Championship
CAFA Women's Championship
WAFF Women's Championship
AFC U20 Women's Asian Cup
AFC U20 Women's Asian Cup Qualification
AFC U19 Women's Championship
AFC U19 Women's Championship Qualification
AFC U17 Women's Asian Cup
AFC U17 Women's Asian Cup Qualification
AFC U16 Women's Championship
AFC U16 Women's Championship Qualification
AFF U15 Women's Championship
M-150 Cup U23
Merlion Cup U22
Airmarine Cup
East Asian Games
Vietnamese International U21 Championship
Women's East Asian Games
AFC Challenge Cup
Nehru Cup
Concacaf Gold Cup
Concacaf Gold Cup Qualification
Qualificazioni WC N & C America e Caribe
Concacaf Nations League
Concacaf Nations League Qualification
UNCAF Nations Cup
Caribbean Cup
Caribbean Cup Qualification
Concacaf Confederations Cup Play-off
Olympic Qualifying Concacaf
CA Games
CONCACAF U20
Concacaf U20 Qualification
Concacaf U17
Concacaf U17 Qualification
Concacaf Women's World Cup Qualifiers
Concacaf W Gold Cup
Concacaf W Gold Cup Qualification
CA Women's Games
CFU Women's Challenge Series
Concacaf Women's U20
Concacaf Women's U20 Qualification
Concacaf Women's U17
Concacaf Women's U17 Qualification
Concacaf Nations Cup
Concacaf Women’s Olympic Qualifying
Copa America Qualification
Pre-Concacaf Championships
Women's Caribbean Cup
Women's Caribbean Cup Qualification
Europei
Qualificazioni per il Campionato europeo
Qualificazioni Mondiali
UEFA Nations League
Baltic Cup
Europeo Under 21
UEFA U21 Championship Qualification
UEFA U19 Championship
UEFA U19 Championship Qualification
UEFA U17 Championship
UEFA U17 Championship Qualification
U20 Elite League
Lobanovsky Memorial U21
Campionato Femminile UEFA
UEFA Women's Championship Qualification
Qualificazioni Femminili WC Europa
UEFA Women's Nations League
Women's Olympic Qualifying UEFA Play-off
UEFA U19 Championship Women
UEFA U19 Championship Women Qualification
UEFA U17 Championship Women
UEFA U17 Championship Women Qualification
Baltic Women's Cup
Latvian Federation Cup
Torneio Internacional Algarve U17
Centenary Shield U18 Schoolboys
Nations Cup
Mondiali
Confederations Cup
Olimpiadi
Qualificazioni WC play-off intercontinentali
Olympics Intercontinental Play-offs
Amichevoli
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Coppa Kirin
China Cup
Arnold Clark Cup
Intercontinental Cup
King's Cup
Campionato Mondiale Giovanile
Campionato Mondiale U17
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Festival Giovanile Mondiale Toulon
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Pan American Games
Islamic Solidarity Games
CAC Games
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
Mondiale Femminile
Olimpiadi Donne
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Amichevoli(femminili)
Coppa di Calcio Femminile Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
Istria Women's Cup
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Campionato Mondiale Femminile U20
Campionato Mondiale Femminile U17
U21 National Team Friendlies Women
Youth Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Aphrodite Cup
Bangabandhu Gold Cup
Yongchuan Tournament
OFC Nations Cup
Qualificazioni WC Oceania
Pacific Games
Olympic Qualifying Oceania
OFC U20 Championship
OFC U19 Championship
OFC U19 Championship Qualification
OFC U16 Championship
OFC U16 Championship Qualification
Qualifiche femminili WC Oceania
Women's Pacific Games
Women's Olympic Qualifying OFC Play-off
OFC U20 Women's Championship
OFC U19 Women's Championship
OFC U17 Championship
Copa America
Qualificazioni WC Sud America
CONMEBOL Pre-Olympic Tournament
Sudamericano U20
CONMEBOL U17
South American Youth Games
Qualificazioni femminili WC Sud America
South American Women's Games
CONMEBOL U20 Femenino
CONMEBOL U17 Femenino
Amichevoli
Riepilogo
Partite
Giocatori
Archivio
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
>
Club Friendlies 2
Club Friendlies 1
Club Friendlies 3
Mondo
Amichevoli
2017
Club Friendlies 1
Club Friendlies 3
Club Friendlies 2
Mondiali
Confederations Cup
Olimpiadi
Qualificazioni WC play-off intercontinentali
Olympics Intercontinental Play-offs
Amichevoli
Non-FIFA Friendlies
Arab Cup
Arab Cup Qualification
Pan Arab Games
CONMEBOL/UEFA Finalissima
Coppa Kirin
China Cup
Arnold Clark Cup
Campionato Club Mondiale
UEFA/CONMEBOL Club Challenge
Amichevoli
Hybrid Friendlies
Other Competition Matches
Champions League Araba
Arena Cup
Medulin Cup
Audi Cup
Copa EuroAmericana
Emirates Cup
Sydney Super Cup
Queensland Champions Cup
Florida Cup
Coppa Intercontinelntale
International Champions Cup
Istria Winter Cup
J.League Asia Challenge
J.League World Challenge
MLS All-Star
Pan-Pacific Championship
Premier League Asia Trophy
Premier League Summer Series
Supercopa Euroamericana
J.League Cup / Copa Sudamericana Championship
The Atlantic Cup
Trofeo Joan Gamper
Winter Cup
World Pro Soccer Classic
Intercontinental Cup
Olympics Intercontinental Play-offs Women
King's Cup
Lunar New Year Cup
Campionato Mondiale Giovanile
Campionato Mondiale U17
U23 National Team Friendlies
U22 National Team Friendlies
U21 National Team Friendlies
U20 National Team Friendlies
U19 National Team Friendlies
U18 National Team Friendlies
U17 National Team Friendlies
U16 National Team Friendlies
U15 National Team Friendlies
Festival Giovanile Mondiale Toulon
COTIF Tournament
Mediterranean Games
Pan American Games
Islamic Solidarity Games
CAC Games
Copa Mitad del Mundo
Granatkin Memorial
Tournoi U20 4 Nations
U20 Arab Championship
U17 Arab Championship
Bolivarian Games Men
U23 Club Friendlies
U21 Club Friendlies
U20 Club Friendlies
U19 Club Friendlies
U18 Club Friendlies
U17 Club Friendlies
U16 Club Friendlies
U15 Club Friendlies
U20 Intercontinental Cup
Youth Viareggio Cup
Other Competition Matches Youth
Mondiale Femminile
Olimpiadi Donne
Women's WC Qualification Intercontinental Play-offs
CONMEBOL/UEFA Women's Finalissima
Women's Pan American Games
CAC Women's Games
Amichevoli(femminili)
Coppa di Calcio Femminile Algarve
Tournoi de France
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Four Nations Tournament
KAIF Trophy
Istria Women's Cup
Kubanskaya Vesna U19
Pinatar Cup
SheBelieves Cup
Sud Ladies Cup
Tournament of Nations
Torneio Internacional Feminino de Seleções
Bolivarian Games Women
Club Friendlies Women
Trofeo Ramon de Carranza
Turkish Women's Cup
Women's Friendship Tournament
The Women's Cup
Brasil Ladies Cup
Hybrid Friendlies Women
Campionato Mondiale Femminile U20
Campionato Mondiale Femminile U17
Youth Friendlies Women
U21 National Team Friendlies Women
U23 National Team Friendlies Women
U20 National Team Friendlies Women
U19 National Team Friendlies Women
U18 National Team Friendlies Women
U17 National Team Friendlies Women
U16 National Team Friendlies Women
U15 National Team Friendlies Women
Youth Club Friendlies Women
Copa RS U20
Youth Club Friendlies
Other Competition Matches Women
Yongchuan Tournament
Aphrodite Cup
Women's International Champions Cup
Bangabandhu Gold Cup
Copa Ibérica
ICC Futures Boys
ICC Futures Girls
Alkass International Cup
Partite
Giorno
Squadra di casa
Risultato/Tempo
Squadra fuori casa
sabato
11/02/2017
FT
Hammarby
0 - 2
Norrköping
sabato
11/02/2017
FT
CSKA Sofia
8 - 1
Shkëndija Tetovo
sabato
11/02/2017
FT
Znicz Pruszków
2 - 0
Wisła Puławy
sabato
11/02/2017
FT
Lódz
2 - 1
Belchatów
sabato
11/02/2017
FT
Olimpia Zambrów
0 - 1
Mazur Ełk
sabato
11/02/2017
FT
Nesebar
1 - 1
Karnobat
sabato
11/02/2017
FT
Mykolaiv
2 - 0
Balkany Zorya
sabato
11/02/2017
FT
Allerheiligen
1 - 0
Gralla
sabato
11/02/2017
FT
Zaglebie Lubin
2 - 0
Chrobry Głogów
sabato
11/02/2017
FT
Copenaghen
0 - 2
Rosenborg
sabato
11/02/2017
FT
Strømmen
1 - 2
Elverum
sabato
11/02/2017
FT
IFK Göteborg
2 - 1
AIK
sabato
11/02/2017
FT
Levanger
1 - 1
Nardo
sabato
11/02/2017
FT
Defensa y Justicia
2 - 0
Lanús
sabato
11/02/2017
FT
Botev Plovdiv
1 - 3
Vereya
sabato
11/02/2017
FT
Radomiak Radom
1 - 2
Zaglebie Sosnowiec
sabato
11/02/2017
FT
Polonia Warszawa
3 - 1
Pogoń Siedlce
sabato
11/02/2017
FT
Tammeka
4 - 0
Auda
sabato
11/02/2017
FT
Racing Club de Avellaneda
1 - 1
Dallas
sabato
11/02/2017
FT
Viking
1 - 1
Start
sabato
11/02/2017
FT
Sandnes Ulf
3 - 1
Bryne
sabato
11/02/2017
FT
Jerv
1 - 2
Flekkerøy
sabato
11/02/2017
14:00
Hødd
-
Brattvåg
sabato
11/02/2017
FT
Vlašim
0 - 0
Jablonec
sabato
11/02/2017
FT
Sparta Praga
1 - 1
MŠK Žilina
sabato
11/02/2017
FT
Zagabria
0 - 4
Lokomotiva Zagabria
sabato
11/02/2017
14:00
Viktoria Colonia
-
TSV Steinbach
sabato
11/02/2017
FT
Hønefoss
1 - 5
Fram
sabato
11/02/2017
FT
Teplice
5 - 0
České Budějovice
sabato
11/02/2017
FT
Yenisey
2 - 0
Spartak Nal'chik
sabato
11/02/2017
FT
Kalsdorf
0 - 3
Blau-Weiß Linz
sabato
11/02/2017
FT
AFC Eskilstuna
0 - 2
GIF Sundsvall
sabato
11/02/2017
FT
Randers
1 - 1
Olimpija Ljubljana
sabato
11/02/2017
FT
Mjøndalen
2 - 1
Arendal
sabato
11/02/2017
FT
Inter Zaprešić
0 - 0
Radnik Sesvete
sabato
11/02/2017
FT
Koper
2 - 4
Rudar
sabato
11/02/2017
FT
Slovan Liberec
2 - 2
Vysočina Jihlava
sabato
11/02/2017
FT
Dynamo Kiev
5 - 0
Hebei FC
sabato
11/02/2017
FT
Åsane
3 - 0
Fyllingsdalen
sabato
11/02/2017
FT
Zenit San Pietroburgo II
1 - 3
Ural
sabato
11/02/2017
FT
Newells Old Boys
0 - 0
Colón de Santa Fe
domenica
12/02/2017
FT
Boca Juniors
1 - 3
Aldosivi
domenica
12/02/2017
FT
Club Olimpo
1 - 2
Deportivo Santamarina
domenica
12/02/2017
01:30
San José
-
Vélez Sársfield
domenica
12/02/2017
FT
Urawa Reds
1 - 1
Seoul
domenica
12/02/2017
FT
Sochi
0 - 1
Mordovia Saransk
domenica
12/02/2017
FT
Sutherland Sharks
1 - 2
Hakoah Sydney City
domenica
12/02/2017
FT
Marconi Stallions
2 - 2
Wollongong Wolves
domenica
12/02/2017
FT
Rochedale Rovers
0 - 2
Brisbane Strikers
domenica
12/02/2017
FT
APIA Leichhardt
5 - 1
Dunbar Rovers
domenica
12/02/2017
FT
Blacktown City
1 - 2
Sydney United
domenica
12/02/2017
FT
SKA-Energiya
1 - 2
Tyumen
domenica
12/02/2017
FT
AGF
2 - 1
Esbjerg
domenica
12/02/2017
FT
Arka Gdynia
0 - 1
Gryf Wejherowo
domenica
12/02/2017
FT
Inhulets'
0 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
domenica
12/02/2017
FT
Levski Karlovo
1 - 3
WIT Georgia
domenica
12/02/2017
FT
Ludogorets II
1 - 3
Chernomorets Balchik
domenica
12/02/2017
FT
Karviná
2 - 2
Opava
domenica
12/02/2017
FT
Haniska
1 - 4
Budaörs
domenica
12/02/2017
FT
Fakel
1 - 1
Volgar Astrakhan
domenica
12/02/2017
FT
Nordsjælland
4 - 3
Elfsborg
domenica
12/02/2017
FT
Djurgården
0 - 3
Vålerenga
domenica
12/02/2017
FT
Assyriska
2 - 2
Hammarby
domenica
12/02/2017
FT
Zenit Izhevsk
0 - 1
KAMAZ
domenica
12/02/2017
FT
Volga Ulyanovsk
1 - 0
Zenit Penza
domenica
12/02/2017
FT
Spartak Mosca II
2 - 1
Krasnodar II
lunedì
13/02/2017
FT
Banfield
1 - 0
San Martín de Tucumán
lunedì
13/02/2017
FT
Ural II
0 - 1
Zenit Izhevsk
lunedì
13/02/2017
FT
Zenit Penza
2 - 2
KAMAZ
lunedì
13/02/2017
FT
Mt Druitt Town
2 - 0
Bonnyrigg White Eagles
lunedì
13/02/2017
FT
Brann
0 - 0
Sogndal
lunedì
13/02/2017
14:00
OB
-
Brøndby
lunedì
13/02/2017
FT
Rubin Kazan'
4 - 2
Spartak Mosca
lunedì
13/02/2017
FT
AaB
2 - 1
Odd
lunedì
13/02/2017
FT
Galway
2 - 1
Limerick
martedì
14/02/2017
FT
Ural II
2 - 3
Volga Ulyanovsk
martedì
14/02/2017
FT
Chertanovo
1 - 0
Tambov
martedì
14/02/2017
09:30
Mounties Wanderers
-
Northbridge FC
martedì
14/02/2017
FT
Blacktown Spartans
1 - 4
Sydney Olympic
martedì
14/02/2017
11:00
Jablonec
-
Zápy
martedì
14/02/2017
FT
Kuban' Krasnodar
1 - 0
Shinnik
martedì
14/02/2017
FT
Vitosha Bistritsa
1 - 0
Chernomorets Balchik
martedì
14/02/2017
FT
Skala Stryi
2 - 4
Veres
martedì
14/02/2017
FT
Solin
0 - 0
Rudeš
martedì
14/02/2017
FT
Etar
3 - 0
Kaliakra
martedì
14/02/2017
FT
Ural
0 - 2
Yenisey
martedì
14/02/2017
FT
Baník Ostrava
5 - 0
Nitra
martedì
14/02/2017
FT
Kalmar
2 - 1
Halmstad
martedì
14/02/2017
17:00
Linense
-
Lokomotiv Mosca
martedì
14/02/2017
FT
Spartak Nal'chik
0 - 1
Zenit San Pietroburgo II
martedì
14/02/2017
FT
Grödig
7 - 1
Bergheim
martedì
14/02/2017
19:00
Sturm Graz II
-
Bad Gleichenberg
martedì
14/02/2017
FT
Longford Town
0 - 2
Dundalk
martedì
14/02/2017
FT
Sligo Rovers
1 - 0
Finn Harps
martedì
14/02/2017
FT
Patronato
0 - 1
Crucero del Norte
mercoledì
15/02/2017
FT
Boca Unidos
4 - 0
Atlético de Rafaela
mercoledì
15/02/2017
FT
Miedź Legnica
1 - 1
WIT Georgia
mercoledì
15/02/2017
FT
Tyumen
3 - 1
Sochi
mercoledì
15/02/2017
09:30
Fraser Park
-
Bankstown City Lions
mercoledì
15/02/2017
FT
Volga Ulyanovsk
1 - 1
KAMAZ
mercoledì
15/02/2017
FT
Brisbane Strikers
2 - 2
Guangzhou City
mercoledì
15/02/2017
FT
Polonia Bytom
1 - 1
Ruch Zdzieszowice
mercoledì
15/02/2017
FT
Mordovia Saransk
0 - 3
SKA-Energiya
mercoledì
15/02/2017
FT
Pomorie
3 - 0
Karnobat
mercoledì
15/02/2017
FT
Warta Poznan
1 - 0
Tychy 71
mercoledì
15/02/2017
FT
All Boys
1 - 1
Arsenal de Sarandí
mercoledì
15/02/2017
FT
Gomel
0 - 1
Neman Grodno
mercoledì
15/02/2017
FT
Chrobry Głogów
0 - 1
Odra Opole
mercoledì
15/02/2017
FT
Sozopol
2 - 4
Nesebar
mercoledì
15/02/2017
FT
Krasnodar II
3 - 8
Fakel
mercoledì
15/02/2017
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 1
Garbarnia Kraków
mercoledì
15/02/2017
FT
Volgar Astrakhan
2 - 2
Spartak Mosca II
mercoledì
15/02/2017
FT
Stal Stalowa Wola
1 - 1
KSZO 1929
mercoledì
15/02/2017
FT
Wormatia 08 Worms
0 - 2
Karlsruhe
mercoledì
15/02/2017
FT
Germania Halberstadt
1 - 2
Wacker Nordhausen
mercoledì
15/02/2017
FT
Institute
1 - 4
Derry City
giovedì
16/02/2017
FT
Zenit Izhevsk
1 - 0
Volga Ulyanovsk
giovedì
16/02/2017
FT
KAMAZ
3 - 0
Ural II
giovedì
16/02/2017
13:00
Gimnasia y Esgrima La Plata
-
Villa San Carlos
giovedì
16/02/2017
FT
Dobrudzha 1919
0 - 2
Ludogorets II
giovedì
16/02/2017
FT
Estudiantes De La Plata
1 - 1
Dallas
giovedì
16/02/2017
FT
Dacia
3 - 2
Lorca
giovedì
16/02/2017
FT
Spartak Mosca
3 - 1
Aalesund
venerdì
17/02/2017
FT
Tambov
3 - 3
Shinnik
venerdì
17/02/2017
FT
Etar
4 - 2
Vitosha Bistritsa
venerdì
17/02/2017
FT
Chertanovo
2 - 1
Kuban' Krasnodar
venerdì
17/02/2017
FT
FCI Levadia
2 - 0
Trans
venerdì
17/02/2017
FT
Baník Ostrava
2 - 1
Skalica
venerdì
17/02/2017
FT
Defensa y Justicia
1 - 3
Club Ferro Carril Oeste
venerdì
17/02/2017
FT
Temperley
1 - 2
Independiente
venerdì
17/02/2017
FT
Rukh Vynnyky
1 - 1
Veres
venerdì
17/02/2017
FT
Molde
0 - 2
Bodø / Glimt
venerdì
17/02/2017
FT
Yenisey
3 - 1
Zenit San Pietroburgo II
venerdì
17/02/2017
FT
LASK Linz
3 - 0
Union St. Florian
venerdì
17/02/2017
FT
Tromsø
5 - 0
Sandefjord
venerdì
17/02/2017
FT
Viking
2 - 0
Jerv
venerdì
17/02/2017
FT
Strømsgodset
0 - 2
Dynamo Kiev
venerdì
17/02/2017
FT
Kapfenberger SV
1 - 0
Ritzing
venerdì
17/02/2017
FT
Liefering
1 - 1
Wacker Burghausen
venerdì
17/02/2017
FT
Ural
0 - 1
Spartak Nal'chik
venerdì
17/02/2017
FT
Ufa
1 - 0
Kristiansund
venerdì
17/02/2017
FT
Austria Vienna II
3 - 1
Pasching
venerdì
17/02/2017
FT
Florø
1 - 3
Åsane
venerdì
17/02/2017
FT
Athlone Town
1 - 4
Bohemians
venerdì
17/02/2017
FT
Limerick
3 - 1
Waterford United
venerdì
17/02/2017
FT
Derry City
1 - 0
Coleraine
sabato
18/02/2017
FT
Unión de Santa Fe
0 - 0
Sarmiento
sabato
18/02/2017
FT
San Martín de San Juan
1 - 1
River Plate
sabato
18/02/2017
FT
Sochi
1 - 1
SKA-Energiya
sabato
18/02/2017
FT
Sozopol
2 - 0
Karnobat
sabato
18/02/2017
FT
Nieciecza
0 - 1
Puszcza Niepołomice
sabato
18/02/2017
FT
Hougang United
0 - 2
Albirex Niigata S
sabato
18/02/2017
FT
FK Pardubice
1 - 0
Olympia Hradec Králové
sabato
18/02/2017
FT
Varnsdorf
3 - 0
Dobrovice
sabato
18/02/2017
FT
Podbeskidzie
4 - 1
Třinec
sabato
18/02/2017
FT
Tyumen
0 - 1
Mordovia Saransk
sabato
18/02/2017
FT
Nybergsund
1 - 4
Notodden
sabato
18/02/2017
FT
Vålerenga
2 - 1
Stabæk
sabato
18/02/2017
FT
Sandecja Nowy Sącz
1 - 3
Rozwój Katowice
sabato
18/02/2017
FT
Kluczbork
3 - 0
Odra Opole
sabato
18/02/2017
12:00
Zaglebie Sosnowiec
-
Raków Czestochowa
sabato
18/02/2017
FT
Strogino
0 - 3
Kaluga
sabato
18/02/2017
FT
Ullern
2 - 0
Hønefoss
sabato
18/02/2017
FT
Sandnes Ulf
1 - 1
Arendal
sabato
18/02/2017
FT
Vélez Sársfield
2 - 1
Rosario Central
sabato
18/02/2017
FT
Boca Juniors
1 - 1
Tigre
sabato
18/02/2017
FT
Pomorie
1 - 0
Nesebar
sabato
18/02/2017
FT
Bałtyk Gdynia
2 - 2
Gryf Wejherowo
sabato
18/02/2017
FT
Gimnasia y Esgrima La Plata
0 - 1
Los Andes
sabato
18/02/2017
FT
Trenčín
1 - 1
Nové Mesto nad Váhom
sabato
18/02/2017
FT
WIT Georgia
4 - 1
Alay
sabato
18/02/2017
FT
Club Olimpo
1 - 4
Belgrano de Córdoba
sabato
18/02/2017
FT
Olimpia Grudziądz
1 - 0
Gorodeya
sabato
18/02/2017
FT
FAC Team für Wien
3 - 1
Schwechat
sabato
18/02/2017
14:00
Aldosivi
-
Deportivo Santamarina
sabato
18/02/2017
FT
Gorica
1 - 3
Aluminij
sabato
18/02/2017
FT
Fakel
0 - 0
Spartak Mosca II
sabato
18/02/2017
FT
Bryne
2 - 0
Vard
sabato
18/02/2017
15:00
Ullensaker / Kisa
-
Fredericia
sabato
18/02/2017
FT
Ullensaker / Kisa
2 - 3
Fredrikstad
sabato
18/02/2017
FT
Lokomotiv Mosca
1 - 1
Beijing Guoan
sabato
18/02/2017
FT
Maribor
1 - 1
Rudar
sabato
18/02/2017
FT
Raufoss
0 - 2
Elverum
sabato
18/02/2017
FT
Mjøndalen
0 - 4
Start
sabato
18/02/2017
FT
Lokomotiv Mosca
1 - 0
Hebei FC
sabato
18/02/2017
FT
Krasnodar II
2 - 5
Volgar Astrakhan
sabato
18/02/2017
FT
New England
1 - 3
Colorado Rapids
sabato
18/02/2017
FT
Atlanta United
1 - 2
Columbus Crew
sabato
18/02/2017
FT
Colón de Santa Fe
1 - 1
Newells Old Boys
sabato
18/02/2017
FT
New York RB
0 - 3
Sporting KC
domenica
19/02/2017
FT
Racing Club de Avellaneda
4 - 3
Huracán
domenica
19/02/2017
FT
Charleston Battery
1 - 1
Seattle Sounders
domenica
19/02/2017
FT
New York City
1 - 3
Houston Dynamo
domenica
19/02/2017
FT
Renofa Yamaguchi
1 - 4
Sanfrecce Hiroshima
domenica
19/02/2017
FT
Macarthur Rams
0 - 2
Parramatta
domenica
19/02/2017
FT
Northbridge FC
1 - 1
Marconi Stallions
domenica
19/02/2017
FT
APIA Leichhardt
5 - 0
GHFA Spirit
domenica
19/02/2017
FT
Nõmme Kalju
3 - 0
Trans
domenica
19/02/2017
FT
Sogndal
0 - 2
Åsane
domenica
19/02/2017
FT
Alta
2 - 1
Tromsdalen
domenica
19/02/2017
FT
Ranheim
5 - 1
Byåsen
domenica
19/02/2017
FT
Lech Poznań II
1 - 1
Tychy 71
domenica
19/02/2017
FT
Shamrock Rovers
1 - 0
Cliftonville
domenica
19/02/2017
FT
Aalesund
1 - 1
Shandong Taishan
domenica
19/02/2017
FT
Arsenal Kiev
2 - 1
Metalurh Zaporizhya
domenica
19/02/2017
FT
Sligo Rovers
2 - 2
Athlone Town
lunedì
20/02/2017
FT
Žalgiris Vilnius
1 - 0
FC Flora Tallinn
lunedì
20/02/2017
FT
WIT Georgia
0 - 1
Neftekhimik
lunedì
20/02/2017
FT
Kristiansund
1 - 0
Sandefjord
lunedì
20/02/2017
FT
Derry City
3 - 1
Dergview
martedì
21/02/2017
FT
Bonnyrigg White Eagles
3 - 4
Hills Brumbies
martedì
21/02/2017
FT
Arsenal Tula
0 - 0
Astana
martedì
21/02/2017
FT
Lillestrøm
2 - 0
Tromsø
martedì
21/02/2017
FT
Hebei FC
0 - 0
Strømsgodset
martedì
21/02/2017
FT
Beijing Guoan
1 - 1
Hobro
martedì
21/02/2017
FT
Sarpsborg 08
0 - 0
Rubin Kazan'
martedì
21/02/2017
FT
Stegersbach
0 - 5
Gleisdorf
mercoledì
22/02/2017
FT
Marconi Stallions
0 - 1
Blacktown City
mercoledì
22/02/2017
FT
Parramatta
1 - 2
Sydney University
mercoledì
22/02/2017
FT
Odra Opole
4 - 0
Polonia Bytom
mercoledì
22/02/2017
FT
WIT Georgia
5 - 0
Aktobe
mercoledì
22/02/2017
FT
CSKA Mosca
1 - 0
Ufa
mercoledì
22/02/2017
FT
Lokomotiv Mosca
0 - 1
Strømsgodset
mercoledì
22/02/2017
FT
Odd
4 - 0
Notodden
mercoledì
22/02/2017
FT
Spišská Nová Ves
2 - 2
Lokomotíva Košice
mercoledì
22/02/2017
FT
Molde
8 - 0
Hødd
mercoledì
22/02/2017
FT
Varnsdorf
4 - 1
Štěchovice
mercoledì
22/02/2017
FT
Anif / Salisburgo II
5 - 0
Bischofshofen
mercoledì
22/02/2017
FT
San Lorenzo de Almagro
2 - 0
Argentinos Juniors
mercoledì
22/02/2017
FT
Huracán
1 - 1
Club Ferro Carril Oeste
mercoledì
22/02/2017
FT
Sarmiento
1 - 1
Unión de Santa Fe
mercoledì
22/02/2017
FT
Charleston Battery
1 - 1
Columbus Crew
giovedì
23/02/2017
FT
Atlanta United
4 - 2
Seattle Sounders
giovedì
23/02/2017
FT
Kuban' Krasnodar
0 - 2
Sochi
giovedì
23/02/2017
FT
Zenit San Pietroburgo II
0 - 0
Krasnodar II
giovedì
23/02/2017
FT
Mjøndalen
0 - 1
Rubin Kazan'
giovedì
23/02/2017
FT
Shinnik
0 - 2
Spartak Mosca II
giovedì
23/02/2017
FT
Sarpsborg 08
0 - 1
Shakhtyor
giovedì
23/02/2017
FT
Spartak Nal'chik
2 - 1
SKA-Energiya
venerdì
24/02/2017
FT
Godoy Cruz Antonio Tomba
3 - 0
Estudiantes de San Luis
venerdì
24/02/2017
FT
Tambov
0 - 0
Volgar Astrakhan
venerdì
24/02/2017
11:00
Rubin Kazan'
-
Start
venerdì
24/02/2017
FT
Solaris
1 - 0
Ryazan
venerdì
24/02/2017
FT
Ural
1 - 1
Tyumen
venerdì
24/02/2017
FT
Sarmiento
1 - 3
Unión de Santa Fe
venerdì
24/02/2017
FT
Vélez Sársfield
2 - 0
Lanús
venerdì
24/02/2017
FT
Varnsdorf
1 - 1
Táborsko
venerdì
24/02/2017
FT
Jerv
1 - 1
Kongsvinger
venerdì
24/02/2017
FT
Yenisey
1 - 0
Mordovia Saransk
venerdì
24/02/2017
FT
Ullensaker / Kisa
0 - 2
Elverum
venerdì
24/02/2017
FT
Hebei FC
1 - 3
Vålerenga
venerdì
24/02/2017
FT
Paide
1 - 3
Trans
venerdì
24/02/2017
FT
Haugesund
2 - 2
Viking
venerdì
24/02/2017
FT
Hartberg
1 - 0
Admira II
venerdì
24/02/2017
FT
Górnik Zabrze
1 - 1
Třinec
venerdì
24/02/2017
FT
Strømmen
3 - 1
Levanger
venerdì
24/02/2017
FT
Bryne
4 - 0
Staal Jørpeland
venerdì
24/02/2017
FT
Belgrano de Córdoba
0 - 0
Instituto AC Córdoba
venerdì
24/02/2017
FT
Chertanovo
0 - 1
Fakel
venerdì
24/02/2017
FT
Defensa y Justicia
2 - 2
Arsenal de Sarandí
sabato
25/02/2017
FT
Independiente Rivadavia
1 - 1
River Plate
sabato
25/02/2017
FT
Gleisdorf
4 - 0
Liezen
sabato
25/02/2017
FT
Viktoria Žižkov
0 - 0
FK Pardubice
sabato
25/02/2017
FT
Partizán Bardejov
3 - 2
Spišská Nová Ves
sabato
25/02/2017
FT
Podbeskidzie
2 - 2
Raków Czestochowa
sabato
25/02/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
2 - 2
Tychy 71
sabato
25/02/2017
FT
Sandnes Ulf
3 - 1
Fredrikstad
sabato
25/02/2017
12:00
Kufstein
-
Völs
sabato
25/02/2017
FT
Talleres Córdoba
4 - 0
Boca Unidos
sabato
25/02/2017
FT
Estudiantes De La Plata
5 - 2
Aldosivi
sabato
25/02/2017
FT
Tigre
0 - 0
All Boys
sabato
25/02/2017
13:00
Veres
-
Zemplín Michalovce
sabato
25/02/2017
FT
Temperley
3 - 0
Dock Sud
sabato
25/02/2017
FT
Quilmes
0 - 2
Independiente
sabato
25/02/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 2
Polonia Bytom
sabato
25/02/2017
FT
Malmö FF
2 - 1
Brann
sabato
25/02/2017
FT
Rosenborg
1 - 1
GIF Sundsvall
sabato
25/02/2017
FT
Hajduk Spalato II
2 - 1
Sebenico
sabato
25/02/2017
FT
Arsenal Tula
2 - 1
Dinamo Tbilisi
sabato
25/02/2017
FT
Katowice
0 - 1
Chrobry Głogów
sabato
25/02/2017
FT
Bodø / Glimt
0 - 3
CSKA Mosca
sabato
25/02/2017
FT
Vítkovice
1 - 0
HFK Olomouc
sabato
25/02/2017
FT
San Lorenzo de Almagro
0 - 1
Gimnasia y Esgrima La Plata
sabato
25/02/2017
FT
New England
2 - 0
New York RB
sabato
25/02/2017
FT
Seattle Sounders
0 - 1
Columbus Crew
sabato
25/02/2017
FT
New York City
1 - 0
Sporting KC
domenica
26/02/2017
FT
Charleston Battery
1 - 2
Atlanta United
domenica
26/02/2017
FT
Boca Juniors
2 - 1
Colón de Santa Fe
domenica
26/02/2017
FT
Colorado Rapids
0 - 2
Houston Dynamo
domenica
26/02/2017
FT
Bonnyrigg White Eagles
2 - 0
Northern Tigers
domenica
26/02/2017
FT
Blacktown City
6 - 0
Blacktown Spartans
domenica
26/02/2017
FT
Rockdale Ilinden
3 - 1
Hakoah Sydney City
domenica
26/02/2017
FT
Parramatta
1 - 3
Marconi Stallions
domenica
26/02/2017
FT
Fremad Amager
6 - 1
Frem
domenica
26/02/2017
FT
Kremin'
1 - 0
Naftovyk-Ukrnafta
domenica
26/02/2017
FT
Notodden
2 - 1
Pors Grenland
domenica
26/02/2017
FT
Öster
1 - 0
Jönköpings Södra
domenica
26/02/2017
FT
Spartak Mosca
1 - 0
Sarpsborg 08
lunedì
27/02/2017
FT
Poltava
1 - 1
Hirnyk-Sport
lunedì
27/02/2017
FT
Vålerenga
1 - 2
Shakhtyor
lunedì
27/02/2017
FT
Hammarby
2 - 2
Enskede
lunedì
27/02/2017
FT
Start
1 - 0
Levanger
martedì
28/02/2017
FT
Fredrikstad
1 - 3
Jerv
martedì
28/02/2017
FT
Bodø / Glimt
0 - 1
Sandnes Ulf
martedì
28/02/2017
FT
Spartak Mosca
4 - 1
Sogndal
martedì
28/02/2017
FT
FCI Tallinn II
1 - 3
Maardu
martedì
28/02/2017
FT
Magonza II
0 - 1
Kickers Offenbach
martedì
28/02/2017
FT
Strømmen
3 - 1
Mjøndalen
martedì
28/02/2017
FT
Molde
2 - 1
Tromsø
mercoledì
01/03/2017
01:00
San Lorenzo de Almagro
-
Vélez Sársfield
giovedì
02/03/2017
FT
Shakhtyor
2 - 1
Linense
giovedì
02/03/2017
FT
Schwaz
0 - 2
Kitzbühel
venerdì
03/03/2017
FT
Odd
4 - 1
Viking
venerdì
03/03/2017
FT
Veres
0 - 0
Inhulets'
venerdì
03/03/2017
FT
Byåsen
0 - 1
Levanger
sabato
04/03/2017
FT
Partizán Bardejov
4 - 0
Lokomotíva Košice
sabato
04/03/2017
FT
KFUM
1 - 3
Ullensaker / Kisa
sabato
04/03/2017
FT
Bærum
0 - 2
Hønefoss
sabato
04/03/2017
FT
Elverum
0 - 1
HamKam
sabato
04/03/2017
FT
Strømsgodset
2 - 0
Lillestrøm
sabato
04/03/2017
14:00
Molde
-
Kristiansund
sabato
04/03/2017
FT
GIF Sundsvall
1 - 0
Umeå
sabato
04/03/2017
FT
Arendal
7 - 3
Fram
sabato
04/03/2017
FT
Åsane
1 - 2
Brann
domenica
05/03/2017
FT
Veres
0 - 0
Bukovyna
domenica
05/03/2017
FT
Malmö FF
1 - 1
Rosenborg
domenica
05/03/2017
FT
Hutnik Kraków
5 - 0
Piast Gliwice
domenica
05/03/2017
FT
Vålerenga
6 - 0
Mariehamn
lunedì
06/03/2017
FT
Sogndal
2 - 0
Shakhtyor
lunedì
06/03/2017
FT
Hammarby
1 - 1
Västerås SK
lunedì
06/03/2017
FT
Tromsø
2 - 0
Tromsdalen
martedì
07/03/2017
FT
Stabæk
3 - 3
Strømmen
martedì
07/03/2017
FT
Bryne
9 - 0
UD San Pedro
martedì
07/03/2017
FT
Kufstein
2 - 1
Kitzbühel
mercoledì
08/03/2017
FT
Krumkachy
0 - 1
Torpedo
mercoledì
08/03/2017
FT
Obolon' Kyiv
3 - 1
Arsenal Kiev
mercoledì
08/03/2017
17:00
Spišská Nová Ves
-
Rožňava
giovedì
09/03/2017
FT
Lillestrøm
4 - 0
Sogndal
giovedì
09/03/2017
FT
Inhulets'
2 - 0
Bukovyna
giovedì
09/03/2017
FT
HJK
1 - 2
Rosenborg
giovedì
09/03/2017
FT
Bryne
6 - 0
Europa Point
venerdì
10/03/2017
FT
Åsane
1 - 1
Arendal
venerdì
10/03/2017
FT
Stabæk
1 - 0
Sandefjord
venerdì
10/03/2017
FT
Odd
3 - 2
Jerv
venerdì
10/03/2017
FT
Haugesund
2 - 3
Ranheim
venerdì
10/03/2017
FT
Start
5 - 1
Sandnes Ulf
venerdì
10/03/2017
FT
Notodden
0 - 3
Sochi
venerdì
10/03/2017
FT
Brann
1 - 2
Viking
sabato
11/03/2017
FT
Belshina
0 - 0
Naftan
sabato
11/03/2017
FT
Gefle
1 - 1
Vasalund
sabato
11/03/2017
FT
Molde
1 - 0
SJK
sabato
11/03/2017
FT
Tromsdalen
0 - 3
Elverum
sabato
11/03/2017
FT
Hødd
2 - 1
Træff
sabato
11/03/2017
FT
Malmö FF
1 - 0
Jönköpings Södra
sabato
11/03/2017
FT
Kongsvinger
2 - 2
Mjøndalen
sabato
11/03/2017
FT
Dnepr Mogilev
1 - 0
Slavia
sabato
11/03/2017
FT
Hønefoss
2 - 2
Lyn
sabato
11/03/2017
FT
Kristiansund
1 - 1
Aalesund
sabato
11/03/2017
FT
Ullensaker / Kisa
1 - 0
Florø
domenica
12/03/2017
FT
FH
1 - 1
Rosenborg
domenica
12/03/2017
FT
Fredrikstad
2 - 2
Ljungskile
domenica
12/03/2017
FT
Bodø / Glimt
2 - 0
Levanger
domenica
12/03/2017
FT
Sarpsborg 08
2 - 1
Strømsgodset
lunedì
13/03/2017
00:00
Elverum
-
Ranheim
lunedì
13/03/2017
FT
Ranheim
1 - 2
Arendal
martedì
14/03/2017
FT
Elverum
0 - 0
Åsane
martedì
14/03/2017
FT
Florø
4 - 1
Tromsdalen
martedì
14/03/2017
FT
Sogndal
1 - 2
Hødd
martedì
14/03/2017
FT
Ullensaker / Kisa
0 - 1
Viking
mercoledì
15/03/2017
FT
Dnepr Mogilev
1 - 4
Neman Grodno
mercoledì
15/03/2017
FT
FH
1 - 4
Molde
mercoledì
15/03/2017
FT
Hertha Zehlendorf
3 - 2
Union Berlino
giovedì
16/03/2017
FT
Aalesund
1 - 3
Odd
giovedì
16/03/2017
FT
Brann
1 - 1
Haugesund
giovedì
16/03/2017
FT
Örebro
3 - 2
Hammarby
venerdì
17/03/2017
15:00
Rosenborg
-
Östersunds FK
venerdì
17/03/2017
FT
Strømmen
1 - 0
Kongsvinger
venerdì
17/03/2017
FT
Rosenborg
4 - 1
Ranheim
venerdì
17/03/2017
FT
Start
3 - 1
Jerv
venerdì
17/03/2017
16:00
Odd II
-
Arendal
venerdì
17/03/2017
FT
AIK
1 - 0
Sirius
venerdì
17/03/2017
FT
Notodden
1 - 2
Asker
sabato
18/03/2017
FT
Slavia
3 - 3
Isloch
sabato
18/03/2017
13:00
Sirius
-
Brommapojkarna
sabato
18/03/2017
FT
Halmstad
3 - 1
Trelleborg
sabato
18/03/2017
FT
Mjøndalen
1 - 2
Lillestrøm
sabato
18/03/2017
FT
AFC Eskilstuna
3 - 2
Gefle
sabato
18/03/2017
FT
Strømsgodset
5 - 0
Sogndal
sabato
18/03/2017
FT
Helsingborg
7 - 0
Prespa Birlik
sabato
18/03/2017
FT
Djurgården
3 - 1
Tromsø
sabato
18/03/2017
FT
Bryne
4 - 0
Sola
sabato
18/03/2017
FT
IFK Göteborg
1 - 1
Kalmar
sabato
18/03/2017
FT
Molde
1 - 1
Malmö FF
sabato
18/03/2017
FT
Kristiansund
1 - 1
Levanger
sabato
18/03/2017
FT
Viking
3 - 3
Sandnes Ulf
sabato
18/03/2017
FT
Vålerenga
4 - 0
Sandefjord
sabato
18/03/2017
FT
GIF Sundsvall
0 - 0
Jönköpings Södra
domenica
19/03/2017
FT
Belshina
0 - 2
Dnepr Mogilev
domenica
19/03/2017
FT
Fredrikstad
3 - 3
Elverum
domenica
19/03/2017
FT
Sarpsborg 08
3 - 1
Stabæk
domenica
19/03/2017
FT
Bodø / Glimt
1 - 0
Tromsdalen
lunedì
20/03/2017
FT
Norrköping
1 - 4
Åtvidaberg
martedì
21/03/2017
FT
Elfsborg
2 - 1
Odd
mercoledì
22/03/2017
FT
Bochum
1 - 2
Den Haag
mercoledì
22/03/2017
FT
Florø
5 - 0
Førde
mercoledì
22/03/2017
FT
Oythe
0 - 2
Eintracht Braunschweig
mercoledì
22/03/2017
FT
Eidsvold
2 - 4
Ullensaker / Kisa
mercoledì
22/03/2017
FT
Feyenoord
2 - 0
Dordrecht
giovedì
23/03/2017
FT
Chelyabinsk
0 - 0
Volga Ulyanovsk
giovedì
23/03/2017
FT
IFK Göteborg
1 - 0
Falkenberg
giovedì
23/03/2017
FT
Malmö FF
0 - 1
AFC Eskilstuna
giovedì
23/03/2017
FT
Mezőkövesd
2 - 1
Budaörs
giovedì
23/03/2017
FT
Amburgo II
8 - 1
Rugenbergen
giovedì
23/03/2017
FT
Wehen Wiesbaden
3 - 0
Schott Mainz
giovedì
23/03/2017
FT
Empor Berlin
0 - 11
Union Berlino
giovedì
23/03/2017
FT
Marbella
0 - 2
Club Brugge
venerdì
24/03/2017
FT
Persija
0 - 2
Madura United
venerdì
24/03/2017
FT
Soproni VSE
1 - 3
Szombathelyi Haladás
venerdì
24/03/2017
FT
Debrecen
3 - 1
Zemplín Michalovce
venerdì
24/03/2017
FT
Diósgyőr
2 - 4
Nyíregyháza Spartacus
venerdì
24/03/2017
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Montana
venerdì
24/03/2017
FT
PSCS Cilacap
0 - 0
Bhayangkara
venerdì
24/03/2017
14:00
San Gallo
-
Heidenheim 1846
venerdì
24/03/2017
FT
OFK Pirin
1 - 0
Vitosha Bistritsa
venerdì
24/03/2017
FT
Vasas
2 - 1
Cigánd SE
venerdì
24/03/2017
FT
Hammarby
4 - 0
Ilves
venerdì
24/03/2017
FT
Botev Plovdiv
2 - 1
Botev Galabovo
venerdì
24/03/2017
FT
Ried
2 - 1
Dukla Praga
venerdì
24/03/2017
FT
Eintracht Braunschweig
6 - 0
BAK 07
venerdì
24/03/2017
FT
Arendal
2 - 3
Jerv
venerdì
24/03/2017
FT
Helsingborg
3 - 1
Nordsjælland
venerdì
24/03/2017
FT
Lillestrøm
1 - 1
Kristiansund
venerdì
24/03/2017
FT
Erzgebirge Aue
0 - 0
Dinamo Brest
sabato
25/03/2017
FT
Persija
1 - 0
PSCS Cilacap
sabato
25/03/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 2
Legia Varsavia
sabato
25/03/2017
FT
Minsk
1 - 1
Naftan
sabato
25/03/2017
FT
Jönköpings Södra
5 - 1
Värnamo
sabato
25/03/2017
FT
Östersunds FK
5 - 1
VPS
sabato
25/03/2017
FT
Dynamo Kiev
4 - 0
Vorskla Poltava
sabato
25/03/2017
FT
Vereya
0 - 3
Septemvri Sofia
sabato
25/03/2017
FT
Madura United
2 - 0
Bhayangkara
sabato
25/03/2017
FT
Kalmar
2 - 1
Öster
sabato
25/03/2017
FT
Örebro
4 - 1
Mariehamn
sabato
25/03/2017
FT
Sirius
4 - 0
Gefle
sabato
25/03/2017
FT
Djurgården
2 - 0
Viking
sabato
25/03/2017
FT
Kongsvinger
2 - 1
Vålerenga
sabato
25/03/2017
FT
Hødd
2 - 2
Førde
sabato
25/03/2017
14:00
FC Sheriff Tiraspol
-
Chornomorets Odessa
sabato
25/03/2017
15:00
Djurgården
-
Brommapojkarna
sabato
25/03/2017
FT
GIF Sundsvall
1 - 0
Brommapojkarna
sabato
25/03/2017
FT
Trelleborg
0 - 0
Häcken
sabato
25/03/2017
FT
Florø
1 - 1
Raufoss
sabato
25/03/2017
FT
Halmstad
0 - 2
Elfsborg
sabato
25/03/2017
FT
Aalesund
5 - 1
Molde
sabato
25/03/2017
FT
Odd
3 - 4
Start
sabato
25/03/2017
FT
Strømsgodset
2 - 2
Sandefjord
sabato
25/03/2017
FT
Brann
1 - 2
Sogndal
sabato
25/03/2017
FT
Stella Rossa
2 - 1
Spartak Mosca
domenica
26/03/2017
FT
CSKA Mosca
2 - 0
Arsenal Tula
domenica
26/03/2017
FT
Slutsk
0 - 3
Vitebsk
domenica
26/03/2017
FT
AIK
2 - 0
Norrköping
domenica
26/03/2017
FT
Egersund
1 - 2
Bryne
domenica
26/03/2017
FT
Zwickau
0 - 1
Dinamo Dresda
domenica
26/03/2017
FT
Hønefoss
0 - 0
Skeid
domenica
26/03/2017
FT
Dinamo Tbilisi
3 - 4
WIT Georgia
domenica
26/03/2017
FT
Ranheim
0 - 0
Levanger
domenica
26/03/2017
FT
Åsane
3 - 3
Nest-Sotra
domenica
26/03/2017
FT
Tromsø
3 - 3
Bodø / Glimt
domenica
26/03/2017
FT
Mjøndalen
0 - 3
Stabæk
domenica
26/03/2017
FT
Elverum
0 - 0
KFUM
domenica
26/03/2017
FT
Sarpsborg 08
4 - 0
Fredrikstad
domenica
26/03/2017
FT
Strømmen
2 - 4
Ullensaker / Kisa
domenica
26/03/2017
FT
Sandnes Ulf
0 - 1
Haugesund
lunedì
27/03/2017
FT
Anzhi
1 - 0
Legion
martedì
28/03/2017
12:00
Solaris
-
Chertanovo
martedì
28/03/2017
FT
Belshina
2 - 1
Khimik Svetlogorsk
martedì
28/03/2017
14:00
Strømmen
-
Ullensaker / Kisa
venerdì
31/03/2017
FT
HIFK
1 - 3
TPS
venerdì
31/03/2017
FT
Notodden
5 - 1
Bærum
sabato
01/04/2017
FT
KFUM
4 - 1
Hønefoss
sabato
01/04/2017
FT
Vindbjart
1 - 2
Bryne
sabato
08/04/2017
FT
Notodden
1 - 1
Flekkerøy
sabato
08/04/2017
FT
Hønefoss
1 - 1
Brumunddal
domenica
09/04/2017
FT
Bryne
2 - 0
Vidar
domenica
09/04/2017
FT
Inter Nashville
2 - 3
Georgia Revolution
martedì
11/04/2017
FT
Wisla Cracovia
0 - 1
Puszcza Niepołomice
mercoledì
03/05/2017
FT
Mechelen
1 - 4
Westerlo
venerdì
05/05/2017
FT
Xanthi
3 - 2
Panserraikos
venerdì
05/05/2017
FT
Atromitos
2 - 1
Asteras Tripolis
martedì
09/05/2017
FT
Hertha Zehlendorf
0 - 5
Hertha Berlino II
mercoledì
10/05/2017
FT
Utrecht II
3 - 1
De Meern
martedì
16/05/2017
19:00
SV Houten
-
Utrecht II
giovedì
18/05/2017
FT
VOAB
1 - 6
Willem II
sabato
20/05/2017
FT
Hatto Heim
1 - 9
Zwolle
mercoledì
24/05/2017
FT
Gröditz
3 - 12
Dinamo Dresda
venerdì
26/05/2017
FT
Nuova Sangiorgese
1 - 3
Ascoli
venerdì
26/05/2017
FT
Eintracht Niesky
1 - 9
Dinamo Dresda
martedì
30/05/2017
FT
SV Ringschnait
1 - 5
Stoccarda
venerdì
02/06/2017
FT
Novara
2 - 3
Genoa
lunedì
05/06/2017
FT
Leopards
1 - 1
Singida United
lunedì
05/06/2017
FT
Young Africans
0 - 0
Tusker
martedì
06/06/2017
FT
Gor Mahia
2 - 0
Jang'ombe Boys
martedì
06/06/2017
FT
Simba
0 - 0
Nakuru AllStars
giovedì
08/06/2017
FT
Leopards
0 - 0
Young Africans
giovedì
08/06/2017
FT
Gor Mahia
2 - 0
Nakuru AllStars
domenica
11/06/2017
FT
Leopards
0 - 3
Gor Mahia
lunedì
12/06/2017
16:00
FCI Tallinn
-
Babīte
lunedì
12/06/2017
FT
Qəbələ
8 - 0
TSV Fulpmes
mercoledì
14/06/2017
FT
Bruck an der Mur
2 - 3
Sturm Graz
giovedì
15/06/2017
FT
Bayern Monaco II
3 - 1
Wacker Innsbruck
giovedì
15/06/2017
FT
Fehérvár
1 - 0
Skënderbeu Coriza
giovedì
15/06/2017
FT
FSV 67 Halle
0 - 15
Hallescher FC
giovedì
15/06/2017
FT
Akhmat Grozny
1 - 0
Qəbələ
giovedì
15/06/2017
FT
Favoritner AC
1 - 2
Kapfenberger SV
venerdì
16/06/2017
17:00
Rubin Kazan'
-
Maribor
venerdì
16/06/2017
FT
Chernomorets Balchik
0 - 2
Dinamo Mosca
venerdì
16/06/2017
FT
Beroe
2 - 2
Dunav 2010
venerdì
16/06/2017
FT
Rain / Lech
1 - 1
Augsburg II
sabato
17/06/2017
FT
Ludogorets
15 - 0
Evrokolezh
sabato
17/06/2017
FT
Sturm Graz
15 - 1
Holzhacker
sabato
17/06/2017
FT
Spartak Mosca II
0 - 0
Khimki
sabato
17/06/2017
FT
Coleraine
3 - 1
Bangor City
sabato
17/06/2017
FT
Jaro
0 - 1
Norrköping
sabato
17/06/2017
FT
St. Pölten
1 - 0
Wiener Neustadt
sabato
17/06/2017
FT
Keshla
2 - 1
Viitorul
sabato
17/06/2017
FT
Admira
4 - 0
Kapfenberger SV
sabato
17/06/2017
18:00
Kirchschlag
-
Mattersburg
sabato
17/06/2017
FT
Domžale
2 - 0
Balzan
sabato
17/06/2017
19:00
Salisburgo
-
Union Vöcklamarkt
domenica
18/06/2017
FT
Glostrup
1 - 4
Brøndby
domenica
18/06/2017
FT
Sochi
0 - 2
Tosno
domenica
18/06/2017
15:00
Široki Brijeg
-
Vitez
domenica
18/06/2017
FT
Fehérvár
3 - 0
Ružomberok
domenica
18/06/2017
FT
St. Paul
0 - 18
Wolfsberger AC
domenica
18/06/2017
FT
Botev Plovdiv
0 - 1
Pelister
domenica
18/06/2017
FT
Rabotnički
1 - 1
Skënderbeu Coriza
lunedì
19/06/2017
FT
Željezničar
1 - 0
Krupa na Vrbasu
lunedì
19/06/2017
FT
Trepça'89
4 - 2
Astra
martedì
20/06/2017
FT
Sepsi
1 - 3
CFR Cluj
martedì
20/06/2017
FT
Rubin Kazan'
2 - 0
Celje
martedì
20/06/2017
FT
Baltika
1 - 0
Sochi
martedì
20/06/2017
FT
Maccabi Tel Aviv
1 - 1
Trenčín
martedì
20/06/2017
FT
Zira
1 - 2
Viitorul
martedì
20/06/2017
FT
Akhmat Grozny
1 - 0
Qarabağ
martedì
20/06/2017
FT
Jagiellonia Bialystok
0 - 1
AEK Larnaca
martedì
20/06/2017
FT
Amkar Perm'
2 - 2
Znojmo
martedì
20/06/2017
FT
Tomislav
0 - 6
Zrinjski
martedì
20/06/2017
FT
Spergau
0 - 13
Hallescher FC
martedì
20/06/2017
FT
Mattersburg
8 - 0
Südburgenland
martedì
20/06/2017
FT
Werratal
0 - 8
Hessen Kassel
martedì
20/06/2017
FT
Brande IF
0 - 10
Midtjylland
mercoledì
21/06/2017
FT
MŠK Žilina
3 - 6
Trenčín
mercoledì
21/06/2017
FT
Spartak Mosca II
1 - 2
Yenisey
mercoledì
21/06/2017
FT
Zenit Izhevsk
1 - 1
Tambov
mercoledì
21/06/2017
FT
Hammarby
1 - 3
GIF Sundsvall
mercoledì
21/06/2017
FT
Krasnodar
5 - 1
Chernomorets
mercoledì
21/06/2017
FT
Tosno
2 - 2
Khimki
mercoledì
21/06/2017
FT
KAMAZ
1 - 1
Tyumen
mercoledì
21/06/2017
FT
Rokycany
1 - 10
Viktoria Pilsen
mercoledì
21/06/2017
FT
Botev Plovdiv
1 - 3
AEL Limassol
mercoledì
21/06/2017
FT
Fehérvár
2 - 0
Inter Zaprešić
mercoledì
21/06/2017
FT
Petrocub Hînceşti
2 - 2
CSMS Iaşi
mercoledì
21/06/2017
FT
Wolfsberger AC
3 - 2
Kapfenberger SV
mercoledì
21/06/2017
FT
Admira
0 - 2
Vardar Skopje
mercoledì
21/06/2017
FT
Osijek
4 - 1
Dinamo Bucarest
mercoledì
21/06/2017
FT
Roßbach
1 - 14
Hallescher FC
mercoledì
21/06/2017
FT
Wacker Innsbruck
1 - 3
Schwaz
mercoledì
21/06/2017
FT
Grümerbaum
0 - 21
Bochum
mercoledì
21/06/2017
FT
Wehen Wiesbaden
2 - 1
Gonsenheim
mercoledì
21/06/2017
18:30
Salisburgo
-
Slavia Praga
mercoledì
21/06/2017
FT
Haßfurt
0 - 9
Schweinfurt 05
mercoledì
21/06/2017
FT
Sturm Graz
3 - 4
Vasas
mercoledì
21/06/2017
FT
Barkas Frankenberg
0 - 10
Chemnitzer
mercoledì
21/06/2017
FT
Pullach
0 - 0
Monaco TSV 1860
mercoledì
21/06/2017
FT
Brasschaat
0 - 9
Antwerp
giovedì
22/06/2017
00:00
Wisla Plock
-
Pogoń Siedlce
giovedì
22/06/2017
FT
Sirius
1 - 0
Örebro
giovedì
22/06/2017
FT
FC Flora Tallinn
2 - 0
AIK
giovedì
22/06/2017
FT
Poltava
0 - 0
Vorskla Poltava
giovedì
22/06/2017
FT
Zaglebie Lubin
0 - 0
AEK Larnaca
giovedì
22/06/2017
FT
KAMAZ
1 - 1
Tambov
giovedì
22/06/2017
FT
Elfsborg
2 - 1
Kalmar
giovedì
22/06/2017
FT
Fehérvár
1 - 0
Rostov
giovedì
22/06/2017
FT
Zenit Izhevsk
0 - 2
Tyumen
giovedì
22/06/2017
FT
Górnik Zabrze
0 - 3
Śląskich Miast XI
giovedì
22/06/2017
FT
Triglav
0 - 3
Astra
giovedì
22/06/2017
FT
Olimpija Ljubljana
1 - 1
Trepça'89
giovedì
22/06/2017
FT
Jagiellonia Bialystok
6 - 0
Stilon Gorzów
giovedì
22/06/2017
FT
Voxtrup
1 - 3
Osnabrück
giovedì
22/06/2017
FT
Langewiesen
0 - 27
Rot Weiss Erfurt
giovedì
22/06/2017
FT
Qəbələ
0 - 2
Ludogorets
giovedì
22/06/2017
FT
Ružomberok
1 - 0
Třinec
giovedì
22/06/2017
FT
De Pinte
0 - 2
Gent
venerdì
23/06/2017
FT
Chernomorets
0 - 2
Rotor Volgograd
venerdì
23/06/2017
FT
FC Helsingør
1 - 1
Nordsjælland
venerdì
23/06/2017
FT
Nizhny Novgorod
4 - 0
Dinamo Stavropol
venerdì
23/06/2017
FT
Oleksandria
2 - 0
Kremin'
venerdì
23/06/2017
FT
KAMAZ
5 - 0
Zenit Izhevsk
venerdì
23/06/2017
FT
St. Pölten
1 - 1
Blau-Weiß Linz
venerdì
23/06/2017
FT
LASK Linz
2 - 0
FAC Team für Wien
venerdì
23/06/2017
FT
Lokomotiv Plovdiv
0 - 2
AEL Limassol
venerdì
23/06/2017
FT
Široki Brijeg
1 - 1
Željezničar
venerdì
23/06/2017
FT
Young Boys
0 - 1
Breitenrain
venerdì
23/06/2017
FT
Beroe
2 - 2
Cherno More
venerdì
23/06/2017
FT
Modau
0 - 8
Darmstadt 98
venerdì
23/06/2017
FT
Austria Vienna
10 - 0
Tamsweg
venerdì
23/06/2017
FT
Zwickau
20 - 0
Ebersbrunner SV
venerdì
23/06/2017
FT
TSV Steinbach
0 - 2
Fortuna Colonia
venerdì
23/06/2017
FT
Lech Poznan
3 - 0
Hapoel Beer Sheva
venerdì
23/06/2017
FT
Salisburgo
5 - 1
Liefering
venerdì
23/06/2017
FT
CSKA Sofia
4 - 2
CS U Craiova
venerdì
23/06/2017
FT
Gettorfer SC
0 - 13
Holstein Kiel
venerdì
23/06/2017
FT
Olympiacos Pireo
2 - 0
Wattens
venerdì
23/06/2017
FT
Krško
1 - 3
Osijek
venerdì
23/06/2017
FT
Taastrup
1 - 3
Brøndby
venerdì
23/06/2017
FT
Thun
3 - 0
Kriens
venerdì
23/06/2017
FT
Hartberg
2 - 1
Mattersburg
venerdì
23/06/2017
FT
Schwabach
0 - 5
Norimberga
venerdì
23/06/2017
FT
Etar
2 - 0
Dunav 2010
venerdì
23/06/2017
FT
Wikings Kortrijk
0 - 16
Kortrijk
venerdì
23/06/2017
FT
Sochaux
5 - 1
Sélection Franche-Comté
venerdì
23/06/2017
FT
RFC Wetteren
1 - 3
Gent
venerdì
23/06/2017
FT
Rapperswil-Jona
2 - 1
Eschen / Mauren
sabato
24/06/2017
FT
Slavia Praga
2 - 1
Viktoria Žižkov
sabato
24/06/2017
FT
Lokomotiva Zagabria
1 - 0
Dinamo Bucarest
sabato
24/06/2017
FT
OFK Pirin
2 - 2
Strumska slava
sabato
24/06/2017
FT
Mladá Boleslav
1 - 2
Varnsdorf
sabato
24/06/2017
FT
Petřín Plzeň
0 - 2
Viktoria Pilsen
sabato
24/06/2017
FT
Proboštov
0 - 8
Teplice
sabato
24/06/2017
FT
Vasas
3 - 1
Szombathelyi Haladás
sabato
24/06/2017
FT
Karviná
1 - 3
Baník Ostrava
sabato
24/06/2017
FT
Nieciecza
1 - 2
Raków Czestochowa
sabato
24/06/2017
FT
Sandecja Nowy Sącz
1 - 0
Cracovia Kraków
sabato
24/06/2017
FT
Olimpia Wojnicz
1 - 10
Wisla Cracovia
sabato
24/06/2017
FT
Mezőkövesd
4 - 1
Gyirmót
sabato
24/06/2017
FT
Honvéd
2 - 2
Balmazújváros Sport
sabato
24/06/2017
FT
Podbrezová
1 - 2
Nitra
sabato
24/06/2017
FT
Katowice
1 - 4
Odra Opole
sabato
24/06/2017
FT
Bohemians 1905
3 - 0
Hradec Králové
sabato
24/06/2017
FT
Sigma Olomouc
2 - 2
Opava
sabato
24/06/2017
FT
Midtjylland
1 - 0
AaB
sabato
24/06/2017
FT
Slovácko
3 - 0
Zlaté Moravce
sabato
24/06/2017
FT
Piast Gliwice
0 - 3
Tychy 71
sabato
24/06/2017
FT
Randers
3 - 0
Skive
sabato
24/06/2017
FT
Viktoria Griesheim
0 - 4
Wehen Wiesbaden
sabato
24/06/2017
FT
Slovan Liberec
0 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
sabato
24/06/2017
FT
FSV Treuen
0 - 25
Erzgebirge Aue
sabato
24/06/2017
FT
Mladá Boleslav
1 - 1
Hradec Králové
sabato
24/06/2017
FT
Mauritz
0 - 16
Preussen 06 Munster
sabato
24/06/2017
FT
Sportfreunde Lotte
2 - 3
Wiedenbrück
sabato
24/06/2017
FT
Buxtehuder SV
0 - 11
St. Pauli
sabato
24/06/2017
FT
St. Johnstone
2 - 0
Connah's Quay
sabato
24/06/2017
FT
Chemnitzer
2 - 0
Baník Sokolov
sabato
24/06/2017
FT
Krasnodar
4 - 0
SKA Rostov
sabato
24/06/2017
FT
Dolgie Prudy
0 - 4
Tosno
sabato
24/06/2017
FT
Crusaders
1 - 0
Bala Town
sabato
24/06/2017
FT
KAMAZ
1 - 1
Tyumen
sabato
24/06/2017
FT
Bochum-Linden
0 - 9
Bochum
sabato
24/06/2017
FT
Voorwaarts Zwevezele
1 - 3
Ostenda
sabato
24/06/2017
FT
Osnabrück
8 - 0
SF Lechtingen
sabato
24/06/2017
FT
Wolfsberger AC
7 - 0
Kukësi
sabato
24/06/2017
FT
Stranraer
5 - 0
Larne FC
sabato
24/06/2017
FT
Gala Fairydean Rovers
0 - 3
Airdrieonians
sabato
24/06/2017
FT
Debrecen
3 - 1
Zemplín Michalovce
sabato
24/06/2017
FT
Jablonec
10 - 0
Velké Hamry
sabato
24/06/2017
FT
Thun
1 - 0
Xamax
sabato
24/06/2017
FT
Górnik Zabrze
5 - 0
Odra Miasteczko Śląskie
sabato
24/06/2017
FT
Kolos Kovalivka
1 - 0
Olimpik Donetsk
sabato
24/06/2017
FT
Varnsdorf
1 - 0
Bohemians 1905
sabato
24/06/2017
FT
Zelzate
0 - 6
Lokeren
sabato
24/06/2017
FT
San Gallo
2 - 3
Rheindorf Altach
sabato
24/06/2017
FT
Legia Varsavia
3 - 0
Wisla Plock
sabato
24/06/2017
FT
Sion
3 - 0
Chiasso
sabato
24/06/2017
FT
MŠK Žilina
6 - 0
Podbeskidzie
sabato
24/06/2017
FT
Diósgyőr
2 - 0
Békéscsaba
sabato
24/06/2017
FT
Maccabi Tel Aviv
3 - 0
Spartak Trnava
sabato
24/06/2017
FT
Botev Plovdiv
2 - 2
Vereya
sabato
24/06/2017
FT
Pogon Stettino
0 - 0
Błękitni Stargard
sabato
24/06/2017
FT
Lovech
0 - 0
Vitosha Bistritsa
sabato
24/06/2017
FT
Rüti
0 - 5
Zurigo
sabato
24/06/2017
FT
Zaria
0 - 1
CSMS Iaşi
sabato
24/06/2017
FT
Rijmenam
0 - 12
Mechelen
sabato
24/06/2017
FT
Sturm Graz
2 - 1
CSKA Mosca
sabato
24/06/2017
FT
Drongen
3 - 2
Gent
sabato
24/06/2017
FT
Arka Gdynia
1 - 1
APOEL
sabato
24/06/2017
FT
Traiskirchen
0 - 6
Rapid Vienna
sabato
24/06/2017
FT
Ried
0 - 1
Újpest
sabato
24/06/2017
FT
Zenit San Pietroburgo
0 - 1
Ludogorets
sabato
24/06/2017
FT
Gorica
0 - 1
Slaven Koprivnica
sabato
24/06/2017
FT
Triglav
1 - 1
Rijeka
sabato
24/06/2017
FT
Avântul Periam
1 - 3
ACS Poli Timişoara
sabato
24/06/2017
FT
St. Gallen II
2 - 1
Vaduz
sabato
24/06/2017
FT
Club Brugge
9 - 0
Westkapelle
sabato
24/06/2017
FT
Vrasene
0 - 10
Waasland-Beveren
sabato
24/06/2017
FT
Zwarte Leeuw
0 - 2
Antwerp
sabato
24/06/2017
FT
Aywaille
0 - 4
Standard Liege
sabato
24/06/2017
FT
Inter Zaprešić
0 - 1
Domžale
domenica
25/06/2017
FT
Gonsenheim
1 - 1
Schott Mainz
domenica
25/06/2017
FT
Saxonia Bernsbach
0 - 24
Erzgebirge Aue
domenica
25/06/2017
FT
Spartak Nal'chik
2 - 1
Nizhny Novgorod
domenica
25/06/2017
FT
Wormatia 08 Worms
2 - 0
Würzburger Kickers II
domenica
25/06/2017
FT
Zorya
3 - 0
Nikopol
domenica
25/06/2017
FT
Anzhi-Junior Zelenodolsk
0 - 0
Volga Ulyanovsk
domenica
25/06/2017
FT
Bülach
0 - 5
Winterthur
domenica
25/06/2017
FT
Friedrichshagener
0 - 16
Union Berlino
domenica
25/06/2017
FT
Reckenfeld
0 - 14
Preussen 06 Munster
domenica
25/06/2017
FT
Rothenstein
1 - 14
Carl Zeiss Jena
domenica
25/06/2017
FT
Blau-Weiß Büssleben
1 - 5
Rot Weiss Erfurt
domenica
25/06/2017
FT
Greuther Fürth
1 - 2
Aalen
domenica
25/06/2017
FT
Tellingstedt
0 - 9
Holstein Kiel
domenica
25/06/2017
FT
Chornomorets Odessa
5 - 1
Zhemchuzhyna Odesa
domenica
25/06/2017
FT
Groen Rood Katelijne
0 - 3
Mechelen
domenica
25/06/2017
FT
Wacker Innsbruck
2 - 2
Dinamo Mosca
domenica
25/06/2017
FT
Anzhi
2 - 1
Astra
domenica
25/06/2017
FT
FC Sheriff Tiraspol
0 - 0
CSMS Iaşi
domenica
25/06/2017
FT
Javor
0 - 1
Gaz Metan Mediaş
domenica
25/06/2017
FT
Dottignies
0 - 4
Mouscron-Péruwelz
lunedì
26/06/2017
FT
Tambov
1 - 1
Tyumen
lunedì
26/06/2017
FT
Baltika
0 - 1
Avangard Kursk
lunedì
26/06/2017
FT
Hammarby
0 - 3
Östersunds FK
lunedì
26/06/2017
FT
Chernomorets
1 - 1
Rotor Volgograd
lunedì
26/06/2017
17:00
Salisburgo
-
CS U Craiova
lunedì
26/06/2017
FT
Slavia Sofia
0 - 1
Beroe
lunedì
26/06/2017
FT
Zaglebie Lubin
1 - 2
Hapoel Beer Sheva
lunedì
26/06/2017
FT
Ankaran Hrvatini
0 - 1
Ural
lunedì
26/06/2017
FT
Lokomotiv Mosca
10 - 0
Ankaran Hrvatini
lunedì
26/06/2017
FT
Ludogorets
1 - 1
Olympiacos Pireo
lunedì
26/06/2017
FT
Vellmar
0 - 5
Hessen Kassel
lunedì
26/06/2017
FT
Celje
2 - 3
Viitorul
martedì
27/06/2017
00:00
Lechia Danzica
-
APOEL
martedì
27/06/2017
FT
Vejle
1 - 3
Randers
martedì
27/06/2017
FT
Hobro
1 - 0
Skive
martedì
27/06/2017
FT
GIF Sundsvall
4 - 0
Östersunds FK
martedì
27/06/2017
FT
Örebro
1 - 2
Djurgården
martedì
27/06/2017
FT
Alemannia Aachen
0 - 1
Fortuna Colonia
martedì
27/06/2017
FT
Veres
4 - 1
Mykolaiv
martedì
27/06/2017
FT
Hirnyk-Sport
0 - 1
Inhulets'
martedì
27/06/2017
FT
Häcken
1 - 2
AaB
martedì
27/06/2017
FT
Zaglebie Lubin
1 - 2
Pogon Stettino
martedì
27/06/2017
FT
OFK Pirin
3 - 1
Vitosha Bistritsa
martedì
27/06/2017
FT
Anzhi
1 - 1
CFR Cluj
martedì
27/06/2017
FT
Napredak
4 - 1
Concordia Chiajna
martedì
27/06/2017
FT
Partizan Belgrad
2 - 0
Kapfenberger SV
martedì
27/06/2017
FT
Septemvri Sofia
0 - 2
Cherno More
martedì
27/06/2017
FT
Rijeka
3 - 1
Astra
martedì
27/06/2017
FT
Sandecja Nowy Sącz
3 - 3
APOEL
martedì
27/06/2017
FT
Wolfsberger AC
2 - 1
Arsenal Tula
martedì
27/06/2017
FT
Angeln 02
0 - 4
Holstein Kiel
martedì
27/06/2017
FT
IF Midtdjurs
0 - 8
AGF
martedì
27/06/2017
FT
Zrinjski
4 - 1
GOŠK Gabela
martedì
27/06/2017
FT
Kukësi
3 - 1
Botoşani
martedì
27/06/2017
FT
Apollon Limassol
4 - 1
Újpest
martedì
27/06/2017
FT
Eichstätt
1 - 2
Norimberga
martedì
27/06/2017
18:30
Trumau
-
Austria Vienna
martedì
27/06/2017
FT
Malmö FF
1 - 1
Lokomotiva Zagabria
martedì
27/06/2017
FT
Harelbeke
0 - 3
Zulte-Waregem
martedì
27/06/2017
FT
Rapperswil-Jona
0 - 2
Wettswil-Bonstetten
martedì
27/06/2017
FT
Žalgiris Vilnius
3 - 1
IFK Göteborg
mercoledì
28/06/2017
00:00
Arka Gdynia
-
Chojniczanka Chojnice
mercoledì
28/06/2017
00:00
Sepsi
-
Gyirmót
mercoledì
28/06/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 1
Tychy 71
mercoledì
28/06/2017
FT
Vlašim
1 - 3
Bohemians 1905
mercoledì
28/06/2017
FT
Jablonec
2 - 0
Viktoria Žižkov
mercoledì
28/06/2017
FT
Rukh Vynnyky
3 - 0
Volyn Lutsk
mercoledì
28/06/2017
FT
Nordsjælland
0 - 0
Nykøbing
mercoledì
28/06/2017
FT
Znojmo
1 - 4
Slovácko
mercoledì
28/06/2017
FT
Mashuk-KMV
1 - 3
Nizhny Novgorod
mercoledì
28/06/2017
FT
Viktoria Pilsen
8 - 1
Ústí nad Labem
mercoledì
28/06/2017
FT
Zlín
1 - 2
Zlaté Moravce
mercoledì
28/06/2017
FT
Unirea Tărlungeni
0 - 13
ACS Poli Timişoara
mercoledì
28/06/2017
FT
Teplice
3 - 1
Táborsko
mercoledì
28/06/2017
FT
Slavia Praga
0 - 0
České Budějovice
mercoledì
28/06/2017
FT
Sigma Olomouc
1 - 3
Spartak Trnava
mercoledì
28/06/2017
FT
Cracovia Kraków
2 - 2
Karviná
mercoledì
28/06/2017
FT
Wisla Plock
1 - 0
Górnik Leczna
mercoledì
28/06/2017
FT
Wisla Cracovia
1 - 2
Raków Czestochowa
mercoledì
28/06/2017
FT
Paksi SE
0 - 1
Honvéd
mercoledì
28/06/2017
FT
Balkany Zorya
1 - 1
Chornomorets Odessa
mercoledì
28/06/2017
FT
Karpaty Lviv
1 - 0
Puszcza Niepołomice
mercoledì
28/06/2017
FT
St. Pölten
1 - 0
Sepsi
mercoledì
28/06/2017
FT
Næstved
1 - 2
Brøndby
mercoledì
28/06/2017
17:30
St. Pölten
-
Akhmat Grozny
mercoledì
28/06/2017
FT
Dinamo Dresda
5 - 1
FC Viktoria Berlin
mercoledì
28/06/2017
FT
Górnik Zabrze
0 - 2
Třinec
mercoledì
28/06/2017
FT
Austria Vienna
1 - 1
Rubin Kazan'
mercoledì
28/06/2017
FT
Vorskla Poltava
1 - 1
Voluntari
mercoledì
28/06/2017
FT
Maribor
2 - 1
Dinamo Bucarest
mercoledì
28/06/2017
FT
Mattersburg
1 - 0
Vardar Skopje
mercoledì
28/06/2017
FT
Admira
3 - 1
Gyirmót
mercoledì
28/06/2017
FT
Dinamo Mosca
1 - 0
Qarabağ
mercoledì
28/06/2017
FT
Balmazújváros Sport
2 - 3
Békéscsaba
mercoledì
28/06/2017
FT
Istra 1961
1 - 1
Anzhi
mercoledì
28/06/2017
FT
Querenburg
0 - 23
Bochum
mercoledì
28/06/2017
FT
Astoria Walldorf
1 - 0
Wehen Wiesbaden
mercoledì
28/06/2017
FT
TSG Abtsgmünd
1 - 19
Aalen
mercoledì
28/06/2017
FT
Blau-Weiß Linz
0 - 1
Celtic
mercoledì
28/06/2017
FT
Salisburgo
1 - 1
Akhmat Grozny
mercoledì
28/06/2017
FT
San Gallo
5 - 0
Austria Lustenau
mercoledì
28/06/2017
FT
Krefeld-Bockum
0 - 14
Fortuna Düsseldorf
mercoledì
28/06/2017
FT
Schweinfurt 05
3 - 4
Nürnberg II
mercoledì
28/06/2017
FT
Karlsruhe
5 - 2
Pirmasens
mercoledì
28/06/2017
FT
Oudenaarde
0 - 6
Club Brugge
mercoledì
28/06/2017
FT
Lucerna
3 - 3
Kriens
mercoledì
28/06/2017
FT
Gonsenheim
2 - 3
Magonza II
mercoledì
28/06/2017
FT
Weerstand Koersel
0 - 4
Westerlo
mercoledì
28/06/2017
FT
An der Fahner Höhe
0 - 4
Rot Weiss Erfurt
mercoledì
28/06/2017
FT
Würzburger Kickers
3 - 1
Seligenporten
mercoledì
28/06/2017
FT
Rapid Leest
0 - 5
Mechelen
mercoledì
28/06/2017
FT
Bornem
0 - 5
Waasland-Beveren
mercoledì
28/06/2017
FT
Sciaffusa
1 - 1
YF Juventus
mercoledì
28/06/2017
FT
Utrecht
3 - 2
Jodan Boys
giovedì
29/06/2017
00:00
Shakhtar Donetsk
-
Steaua Bucarest
giovedì
29/06/2017
FT
Slask Breslavia
2 - 0
Katowice
giovedì
29/06/2017
FT
Ryazan
2 - 0
Torpedo Vladimir
giovedì
29/06/2017
FT
Kuban' Krasnodar
0 - 4
Rotor Volgograd
giovedì
29/06/2017
FT
Volga Ulyanovsk
3 - 0
Lada Togliatti
giovedì
29/06/2017
FT
Kolos Kovalivka
0 - 0
Illychivets Mariupol
giovedì
29/06/2017
FT
AGF
7 - 1
Brabrand
giovedì
29/06/2017
17:00
Amkar Perm'
-
Viitorul
giovedì
29/06/2017
FT
Ararat Moskva
1 - 2
Sepsi
giovedì
29/06/2017
FT
OFK Pirin
0 - 0
Slavia Sofia
giovedì
29/06/2017
FT
Partizan Belgrad
3 - 2
Copenaghen
giovedì
29/06/2017
FT
Apollon Limassol
1 - 2
Mladá Boleslav
giovedì
29/06/2017
FT
Aluminij
2 - 2
Viitorul
giovedì
29/06/2017
FT
Piast Gliwice
0 - 1
Hapoel Beer Sheva
giovedì
29/06/2017
FT
APOEL
3 - 1
Spartaks Jūrmala
giovedì
29/06/2017
FT
Bayern Monaco II
1 - 7
Dinamo Mosca
giovedì
29/06/2017
FT
Veržej
1 - 2
Dinamo Bucarest
giovedì
29/06/2017
FT
Greuther Fürth
3 - 0
Zwickau
giovedì
29/06/2017
FT
Brukteria Dreierwalde
0 - 12
Osnabrück
giovedì
29/06/2017
FT
Hiddenhausen
0 - 10
Arminia Bielefeld
giovedì
29/06/2017
FT
Rudar
2 - 2
Hajduk Spalato
giovedì
29/06/2017
FT
Sporting Kampenhout
0 - 4
Mechelen
venerdì
30/06/2017
FT
Pogon Stettino
3 - 1
Piast Gliwice
venerdì
30/06/2017
FT
Torpedo Mosca
0 - 0
Avangard Kursk
venerdì
30/06/2017
FT
Esbjerg
5 - 1
Vejle
venerdì
30/06/2017
FT
Horsens
0 - 3
SønderjyskE
venerdì
30/06/2017
FT
Radomiak Radom
0 - 2
Legia Varsavia
venerdì
30/06/2017
FT
Veres
1 - 0
Rukh Vynnyky
venerdì
30/06/2017
FT
Auxerre
1 - 1
Mouscron-Péruwelz
venerdì
30/06/2017
FT
Cherno More
2 - 3
Bnei Yehuda
venerdì
30/06/2017
FT
Septemvri Sofia
1 - 1
Montana
venerdì
30/06/2017
FT
Heidenheim 1846
8 - 0
Milan Heidenheim
venerdì
30/06/2017
FT
Pogon Stettino
2 - 1
Cracovia Kraków
venerdì
30/06/2017
FT
Austria Vienna
3 - 1
Arsenal Tula
venerdì
30/06/2017
FT
Mattersburg
1 - 1
Kapfenberger SV
venerdì
30/06/2017
FT
Rapperswil-Jona
0 - 3
Grasshopper
venerdì
30/06/2017
FT
Zrinjski
2 - 0
Vitez
venerdì
30/06/2017
FT
Lokomotiv Mosca
0 - 1
Rijeka
venerdì
30/06/2017
FT
LASK Linz
1 - 2
Újpest
venerdì
30/06/2017
FT
Celje
1 - 3
Ural
venerdì
30/06/2017
FT
Istra 1961
2 - 2
CFR Cluj
venerdì
30/06/2017
FT
Diefflen
1 - 10
Saarbrücken
venerdì
30/06/2017
FT
Valenciennes
0 - 0
Chambly-Oise
venerdì
30/06/2017
FT
Wormatia 08 Worms
0 - 5
Kaiserslautern
venerdì
30/06/2017
FT
Wismut Gera
1 - 3
Zwickau
venerdì
30/06/2017
FT
Young Boys
3 - 0
Wacker Innsbruck
venerdì
30/06/2017
FT
Basilea
4 - 1
1860 Rosenheim
venerdì
30/06/2017
FT
Gleisdorf
3 - 2
Hartberg
venerdì
30/06/2017
FT
Lafnitz
2 - 2
Wiener Neustadt
venerdì
30/06/2017
FT
Chemie Leipzig
3 - 2
Barockstadt Fulda-Lehn.
venerdì
30/06/2017
FT
Oudenaarde
1 - 3
Anderlecht
venerdì
30/06/2017
FT
Austria Vienna
3 - 1
Sturm Graz
venerdì
30/06/2017
FT
Wattens
0 - 4
Dynamo Kiev
venerdì
30/06/2017
FT
Sonnenhof Großaspach
2 - 0
Stuttgarter Kickers
venerdì
30/06/2017
FT
Borac Banja Luka
1 - 0
Concordia Chiajna
venerdì
30/06/2017
FT
Dikkelvenne
2 - 7
Gent
venerdì
30/06/2017
FT
Svelta Melsele
0 - 8
Ostenda
venerdì
30/06/2017
FT
Standard Liege
10 - 0
Wiltz
venerdì
30/06/2017
FT
Clachnacuddin
0 - 5
St. Mirren
sabato
01/07/2017
FT
MTK
3 - 0
Ceglédi
sabato
01/07/2017
FT
Sigma Olomouc
2 - 1
FK Pardubice
sabato
01/07/2017
FT
Viktoria Pilsen
3 - 2
Baník Sokolov
sabato
01/07/2017
FT
Schwaz
0 - 5
CS U Craiova
sabato
01/07/2017
FT
Sparta Praga
6 - 0
Slavia Karlovy Vary
sabato
01/07/2017
FT
Vysočina Jihlava
2 - 1
Viktoria Žižkov
sabato
01/07/2017
FT
Dukla Praga
1 - 0
Oberlausitz Neugersdorf
sabato
01/07/2017
FT
Hradec Králové
4 - 2
Slovan Liberec
sabato
01/07/2017
FT
Skalica
0 - 3
Slovácko
sabato
01/07/2017
FT
Slavia Praga
4 - 0
MŠK Žilina
sabato
01/07/2017
FT
Arka Gdynia
0 - 2
Sandecja Nowy Sącz
sabato
01/07/2017
FT
Nieciecza
1 - 1
Stal Mielec
sabato
01/07/2017
FT
Karviná
0 - 4
Górnik Zabrze
sabato
01/07/2017
FT
Pogoń Siedlce
3 - 0
Wisla Plock
sabato
01/07/2017
FT
Sciaffusa
1 - 1
San Gallo
sabato
01/07/2017
FT
Puszcza Niepołomice
0 - 0
Tychy 71
sabato
01/07/2017
FT
Mezőkövesd
1 - 2
Balmazújváros Sport
sabato
01/07/2017
FT
Wisla Cracovia
2 - 0
Odra Opole
sabato
01/07/2017
FT
Raków Czestochowa
1 - 1
Miedź Legnica
sabato
01/07/2017
FT
Dolgie Prudy
1 - 3
Spartak Mosca II
sabato
01/07/2017
FT
Tom' Tomsk
0 - 0
Sibir
sabato
01/07/2017
FT
Zbrojovka Brno
1 - 1
Zlaté Moravce
sabato
01/07/2017
FT
Silkeborg
1 - 2
Viborg
sabato
01/07/2017
FT
AaB
3 - 2
Vendsyssel
sabato
01/07/2017
FT
Holstein Kiel
2 - 0
OB
sabato
01/07/2017
FT
Hradec Králové
2 - 3
Slovan Liberec
sabato
01/07/2017
FT
Babelsberg 03
1 - 3
Altonaer von 1893
sabato
01/07/2017
FT
Wehen Wiesbaden
5 - 0
Köln II
sabato
01/07/2017
FT
K. Kontich
0 - 9
Antwerp
sabato
01/07/2017
FT
Pskov 747
0 - 0
Dinamo St. Petersburg II
sabato
01/07/2017
FT
Lugdunum
0 - 6
Den Haag
sabato
01/07/2017
FT
Havelse
6 - 0
Eintracht Celle
sabato
01/07/2017
FT
Zwickau
2 - 2
Wacker Nordhausen
sabato
01/07/2017
FT
Barleben
1 - 7
Union Berlino
sabato
01/07/2017
FT
Baník Ostrava
3 - 1
Znojmo
sabato
01/07/2017
15:00
Sochaux
-
Rheindorf Altach
sabato
01/07/2017
FT
Brechin City
2 - 0
Spartans
sabato
01/07/2017
FT
BFC Dynamo
2 - 1
Rot Weiss Erfurt
sabato
01/07/2017
FT
Cowdenbeath
3 - 2
Queen of the South
sabato
01/07/2017
FT
Stenhousemuir
0 - 3
Greenock Morton
sabato
01/07/2017
FT
Forres Mechanics
0 - 1
Inverness CT
sabato
01/07/2017
FT
Sportfreunde Lotte
0 - 1
St. Pauli
sabato
01/07/2017
FT
Heidenheim 1846
17 - 0
TSV Seissen
sabato
01/07/2017
FT
Genemuiden
0 - 3
Zwolle
sabato
01/07/2017
FT
St. Johnstone
0 - 3
Aberdeen
sabato
01/07/2017
FT
Stirling Albion
0 - 2
Motherwell
sabato
01/07/2017
FT
Lucerna
0 - 0
Austria Lustenau
sabato
01/07/2017
FT
Elgin City
0 - 1
Ross County
sabato
01/07/2017
FT
Fortuna Colonia
0 - 1
Uerdingen 05
sabato
01/07/2017
FT
Darmstadt 98
8 - 0
Viktoria Griesheim
sabato
01/07/2017
FT
Heart of Midlothian
1 - 0
Livingston
sabato
01/07/2017
FT
Arsenal Kiev
1 - 3
Kolos Kovalivka
sabato
01/07/2017
FT
Kaiserslautern II
1 - 0
Francoforte
sabato
01/07/2017
FT
Albion Rovers
2 - 1
Clyde
sabato
01/07/2017
FT
Metallurg Lipetsk
0 - 0
Fakel
sabato
01/07/2017
FT
Muri
0 - 2
Winterthur
sabato
01/07/2017
FT
Sementina
1 - 8
Lugano
sabato
01/07/2017
FT
Bochum
0 - 2
Shakhtar Donetsk
sabato
01/07/2017
FT
Bersenbrück
3 - 5
Meppen 1912
sabato
01/07/2017
FT
RKDSV
1 - 9
Willem II
sabato
01/07/2017
FT
Vlašim
0 - 3
Jablonec
sabato
01/07/2017
FT
Zlín
3 - 0
Třinec
sabato
01/07/2017
FT
Ulm 1846
2 - 0
Aalen
sabato
01/07/2017
FT
Hertha Berlino II
0 - 5
Erzgebirge Aue
sabato
01/07/2017
FT
Rapid Vienna
1 - 1
Celtic
sabato
01/07/2017
17:00
Nieciecza
-
Puszcza Niepołomice
sabato
01/07/2017
FT
Táborsko
0 - 1
Příbram
sabato
01/07/2017
FT
Salisburgo
5 - 1
DAC Dunajska Streda
sabato
01/07/2017
FT
Servette
0 - 1
Sion
sabato
01/07/2017
17:00
Vlamertinge
-
Kortrijk
sabato
01/07/2017
FT
Eendracht Termien
1 - 2
Genk
sabato
01/07/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
0 - 2
Karpaty Lviv
sabato
01/07/2017
FT
Partizán Bardejov
2 - 2
Zemplín Michalovce
sabato
01/07/2017
FT
Honvéd
4 - 1
Szeged-Csanád
sabato
01/07/2017
FT
GFC
0 - 8
Twente
sabato
01/07/2017
FT
Debrecen
3 - 0
Kisvárda
sabato
01/07/2017
FT
Vitesse
0 - 2
Oleksandria
sabato
01/07/2017
FT
CSKA Mosca
3 - 0
Partizan Belgrad
sabato
01/07/2017
FT
Spartak Mosca
3 - 2
Voždovac
sabato
01/07/2017
FT
Nesebar
1 - 3
Neftohimik
sabato
01/07/2017
FT
Thun
1 - 1
Zurigo
sabato
01/07/2017
FT
Norimberga
4 - 0
Bohemians 1905
sabato
01/07/2017
FT
Lechia Danzica
3 - 2
Chojniczanka Chojnice
sabato
01/07/2017
FT
Voluntari
0 - 1
Slaven Koprivnica
sabato
01/07/2017
FT
Wolfsberger AC
2 - 2
Triglav
sabato
01/07/2017
FT
Quevilly
0 - 1
Lens
sabato
01/07/2017
FT
SK Sint-Niklaas
0 - 1
Waasland-Beveren
sabato
01/07/2017
FT
Diósgyőr
4 - 2
Tatran Prešov
sabato
01/07/2017
FT
Slovan Bratislava
3 - 2
Nitra
sabato
01/07/2017
FT
Ludogorets
1 - 3
Dinamo Mosca
sabato
01/07/2017
FT
Dynamo Kiev
1 - 1
Botoşani
sabato
01/07/2017
FT
Vardar Skopje
0 - 1
Tosno
sabato
01/07/2017
FT
Ried
2 - 1
Puskás FC
sabato
01/07/2017
FT
Bayreuth
1 - 3
Würzburger Kickers
sabato
01/07/2017
FT
Istra 1961
2 - 0
Zorya
sabato
01/07/2017
FT
Maribor
1 - 2
Inter Zaprešić
sabato
01/07/2017
FT
CS U Craiova
1 - 2
Ufa
sabato
01/07/2017
FT
Salisburgo
5 - 1
Young Boys
sabato
01/07/2017
FT
Mechtersheim
0 - 6
Sandhausen
sabato
01/07/2017
FT
Aarau
1 - 0
Wohlen
sabato
01/07/2017
FT
CSKA Sofia
2 - 0
Etar
sabato
01/07/2017
FT
Torhout
0 - 2
Club Brugge
sabato
01/07/2017
FT
Lint
1 - 7
Lierse
sabato
01/07/2017
FT
Belisia Bilzen
1 - 2
Sint-Truiden
sabato
01/07/2017
FT
Mandel United
1 - 4
Ostenda
sabato
01/07/2017
FT
Sparta Petegem
2 - 5
Zulte-Waregem
sabato
01/07/2017
FT
DEV
0 - 20
Venlo
sabato
01/07/2017
FT
RFC Wetteren
1 - 6
Lokeren
domenica
02/07/2017
00:00
Rubin Kazan'
-
Brøndby
domenica
02/07/2017
FT
Carl Zeiss Jena
3 - 0
International Leipzig
domenica
02/07/2017
FT
AGF
1 - 1
Hobro
domenica
02/07/2017
FT
Wolfsburg II
2 - 0
Union Saint-Gilloise
domenica
02/07/2017
FT
Muri
2 - 6
Wohlen
domenica
02/07/2017
FT
Volyn Lutsk
0 - 2
Mykolaiv
domenica
02/07/2017
FT
Fortuna Düsseldorf
6 - 1
Eisbachtal
domenica
02/07/2017
FT
Breesener SV
7 - 0
Union Berlino
domenica
02/07/2017
FT
Wattenscheid 09
1 - 1
Preussen 06 Munster
domenica
02/07/2017
FT
Krasnodar
3 - 1
Viitorul
domenica
02/07/2017
FT
Nizhny Novgorod
2 - 0
Torpedo Vladimir
domenica
02/07/2017
FT
Wiedenbrück
3 - 0
Osnabrück
domenica
02/07/2017
FT
Nairn County
0 - 9
St. Mirren
domenica
02/07/2017
FT
Dnipro Dnipropetrovsk
4 - 3
Inhulets'
domenica
02/07/2017
FT
Khimki
1 - 0
Sochi
domenica
02/07/2017
16:00
Carl Zeiss Jena
-
Dinamo Dresda
domenica
02/07/2017
FT
Fichte Bielefeld
0 - 10
Arminia Bielefeld
domenica
02/07/2017
FT
Olimpik Donetsk
1 - 3
Illychivets Mariupol
domenica
02/07/2017
FT
Veres
5 - 1
Zirka
domenica
02/07/2017
FT
SF Seligenstadt
0 - 9
Kickers Offenbach
domenica
02/07/2017
FT
Eintracht Northeim
0 - 2
Wacker Nordhausen
domenica
02/07/2017
FT
Sturm Graz
1 - 1
Copenaghen
domenica
02/07/2017
FT
Zaglebie Lubin
1 - 1
Piast Gliwice
domenica
02/07/2017
FT
Admira
1 - 0
Apollon Limassol
domenica
02/07/2017
FT
Jahn Ratisbona
1 - 4
Schweinfurt 05
domenica
02/07/2017
FT
Obolon' Kyiv
2 - 2
Desna
domenica
02/07/2017
FT
Chornomorets Odessa
2 - 0
Real Pharm
domenica
02/07/2017
FT
Winterthur
1 - 1
Aarau
domenica
02/07/2017
FT
Slavia Sofia
1 - 0
Sozopol
domenica
02/07/2017
FT
Rostov
3 - 1
Mladá Boleslav
domenica
02/07/2017
FT
St. Pölten
2 - 1
Wiener SK
domenica
02/07/2017
FT
Oleksandria
1 - 1
Steaua Bucarest
domenica
02/07/2017
FT
Domžale
2 - 3
Dinamo Bucarest
domenica
02/07/2017
FT
Aluminij
0 - 1
CFR Cluj
domenica
02/07/2017
FT
Ludogorets
2 - 0
Akhmat Grozny
domenica
02/07/2017
FT
Amkar Perm'
2 - 0
Zalaegerszeg
domenica
02/07/2017
FT
Homberg
0 - 4
Duisburg
domenica
02/07/2017
FT
Krško
0 - 0
Anzhi
domenica
02/07/2017
FT
Rubin Kazan'
1 - 1
Utrecht
domenica
02/07/2017
FT
Brøndby
5 - 1
Qarabağ
domenica
02/07/2017
FT
Botev Plovdiv
0 - 1
Maritsa Plovdiv
domenica
02/07/2017
FT
Galatasaray
1 - 0
Gyirmót
domenica
02/07/2017
FT
Panionios
2 - 1
Olympiacos Pireo
lunedì
03/07/2017
FT
Lada Togliatti
1 - 2
Volga Ulyanovsk
lunedì
03/07/2017
FT
Shakhtar Donetsk
3 - 2
OB
lunedì
03/07/2017
FT
Obolon' Kyiv
0 - 1
Cherkaskyi Dnipro
lunedì
03/07/2017
FT
KAMAZ
3 - 0
Nosta
lunedì
03/07/2017
FT
Nykøbing
0 - 2
FC Helsingør
lunedì
03/07/2017
17:00
Borac Čačak
-
Concordia Chiajna
lunedì
03/07/2017
FT
Naftovyk-Ukrnafta
1 - 0
Helios
lunedì
03/07/2017
FT
Beroe
0 - 1
Bnei Yehuda
lunedì
03/07/2017
FT
Rudar
0 - 3
Istra 1961
lunedì
03/07/2017
20:45
Albion Rovers
-
Real Kashmir
martedì
04/07/2017
00:00
Avranches
-
Le Havre
martedì
04/07/2017
00:00
Sandecja Nowy Sącz
-
Spartaks Jūrmala
martedì
04/07/2017
00:00
Voždovac
-
CFR Cluj
martedì
04/07/2017
FT
Sparta Praga
3 - 1
Táborsko
martedì
04/07/2017
FT
Lechia Danzica
3 - 2
Sandecja Nowy Sącz
martedì
04/07/2017
FT
Dolgie Prudy
0 - 3
Chertanovo
martedì
04/07/2017
FT
Silkeborg
2 - 1
Skive
martedì
04/07/2017
FT
Grasshopper
0 - 3
Sciaffusa
martedì
04/07/2017
FT
Spartak Kostroma
0 - 2
Shinnik
martedì
04/07/2017
FT
Poltava
2 - 1
Kremin'
martedì
04/07/2017
FT
Arka Gdynia
1 - 2
Spartaks Jūrmala
martedì
04/07/2017
16:00
Honvéd
-
Sepsi
martedì
04/07/2017
FT
Chicago Bridges
2 - 2
SønderjyskE
martedì
04/07/2017
FT
Etar
1 - 2
Chernomorets Balchik
martedì
04/07/2017
FT
Rudeš
2 - 2
Voždovac
martedì
04/07/2017
FT
Dinamo Mosca
6 - 0
Kukësi
martedì
04/07/2017
FT
OFK Pirin
0 - 1
Septemvri Sofia
martedì
04/07/2017
FT
Alki Oroklini
2 - 0
Olympiakos Nicosia
martedì
04/07/2017
FT
Heidenheim 1846
15 - 0
Großkuchen
martedì
04/07/2017
FT
Slavia Praga
0 - 0
Celtic
martedì
04/07/2017
FT
Wolfsberger AC
0 - 1
Botoşani
martedì
04/07/2017
FT
Zlaté Moravce
0 - 1
Skalica
martedì
04/07/2017
FT
Lens
2 - 1
Avranches
martedì
04/07/2017
FT
Austria Vienna
1 - 2
Zenit San Pietroburgo
martedì
04/07/2017
FT
Ried
1 - 1
Schalding-Heining
martedì
04/07/2017
FT
LASK Linz
0 - 0
Puskás FC
martedì
04/07/2017
FT
VfR Kaiserslautern
0 - 8
Kaiserslautern
martedì
04/07/2017
FT
Eintracht Bamberg
0 - 9
Norimberga
martedì
04/07/2017
FT
Mattersburg
4 - 0
Soroksár SC
martedì
04/07/2017
FT
Twente
1 - 1
Nordsjælland
martedì
04/07/2017
FT
Buitenpost
1 - 16
Heerenveen
martedì
04/07/2017
FT
Waasland-Beveren
0 - 3
Steaua Bucarest
martedì
04/07/2017
FT
Strasburgo
1 - 1
Zurigo
martedì
04/07/2017
FT
HZVV
0 - 3
Zwolle
martedì
04/07/2017
FT
OH Leuven
4 - 2
Mechelen
martedì
04/07/2017
FT
Locarno
0 - 4
Lugano
martedì
04/07/2017
FT
Clyde
3 - 1
Airdrieonians
martedì
04/07/2017
FT
Spartans
1 - 0
East Fife
martedì
04/07/2017
FT
Montrose
0 - 3
Dundee United
martedì
04/07/2017
FT
Alloa Athletic
2 - 0
Stirling Albion
martedì
04/07/2017
FT
Livingston
0 - 2
Motherwell
martedì
04/07/2017
FT
St. Mirren
1 - 3
Dundee
martedì
04/07/2017
FT
Forfar Athletic
4 - 2
Cove Rangers
martedì
04/07/2017
FT
Annan Athletic
1 - 4
Queen of the South
mercoledì
05/07/2017
00:00
Sint-Truiden
-
Genk
mercoledì
05/07/2017
FT
Zirka
4 - 3
Mykolaiv
mercoledì
05/07/2017
FT
FK Pardubice
1 - 1
Bohemians 1905
mercoledì
05/07/2017
FT
Příbram
2 - 1
Vlašim
mercoledì
05/07/2017
FT
Varzim
1 - 0
Sporting Braga
mercoledì
05/07/2017
11:00
Stal Mielec
-
Tychy 71
mercoledì
05/07/2017
FT
Zbrojovka Brno
2 - 3
Spartak Trnava
mercoledì
05/07/2017
FT
Hradec Králové
3 - 2
Varnsdorf
mercoledì
05/07/2017
FT
Randers
5 - 0
Horsens
mercoledì
05/07/2017
FT
Dinamo St. Petersburg II
1 - 0
Pskov 747
mercoledì
05/07/2017
FT
Dukla Praga
1 - 1
Tatran Prešov
mercoledì
05/07/2017
FT
Neftekhimik
1 - 0
Nosta
mercoledì
05/07/2017
FT
Zlín
5 - 1
Zemplín Michalovce
mercoledì
05/07/2017
FT
Sandhausen
2 - 1
Lucerna
mercoledì
05/07/2017
FT
Arsenal Kiev
1 - 2
Illychivets Mariupol
mercoledì
05/07/2017
FT
Hirnyk-Sport
2 - 0
Dnipro Dnipropetrovsk
mercoledì
05/07/2017
FT
Kolomna
1 - 3
Saturn Ramenskoye
mercoledì
05/07/2017
16:00
Borussia Dortmund II
-
Preussen 06 Munster
mercoledì
05/07/2017
FT
WIT Georgia
1 - 0
Spartaki Tskhinvali
mercoledì
05/07/2017
FT
Dukla Praga
2 - 3
Vysočina Jihlava
mercoledì
05/07/2017
FT
Teplice
3 - 2
Ústí nad Labem
mercoledì
05/07/2017
FT
Chornomorets Odessa
5 - 0
Sumy
mercoledì
05/07/2017
FT
Viktoria Pilsen
5 - 1
České Budějovice
mercoledì
05/07/2017
FT
Baník Ostrava
6 - 1
Slovácko
mercoledì
05/07/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
1 - 4
Karviná
mercoledì
05/07/2017
FT
Nieciecza
5 - 1
Górnik Leczna
mercoledì
05/07/2017
FT
Zaglebie Lubin
2 - 0
Cracovia Kraków
mercoledì
05/07/2017
FT
Piast Gliwice
0 - 1
Fulham
mercoledì
05/07/2017
FT
Basilea
0 - 0
Wil
mercoledì
05/07/2017
FT
MTK
4 - 0
Lokomotíva Košice
mercoledì
05/07/2017
FT
Hradec Králové
0 - 4
Jablonec
mercoledì
05/07/2017
FT
Paksi SE
3 - 4
Cibalia
mercoledì
05/07/2017
FT
Katowice
0 - 1
Karpaty Lviv
mercoledì
05/07/2017
FT
Opava
2 - 1
Odra Opole
mercoledì
05/07/2017
FT
CSKA Mosca
4 - 2
Viitorul
mercoledì
05/07/2017
FT
Holstein Kiel
0 - 0
Shakhtar Donetsk
mercoledì
05/07/2017
FT
Copenaghen
0 - 0
Krasnodar
mercoledì
05/07/2017
FT
Chemie Kahla
0 - 11
Carl Zeiss Jena
mercoledì
05/07/2017
18:00
Bochum
-
Sporting Charleroi
mercoledì
05/07/2017
FT
Anzhi
1 - 0
Dinamo Bucarest
mercoledì
05/07/2017
FT
Sion
2 - 3
Olympique Marsiglia
mercoledì
05/07/2017
FT
Rapid Vienna
2 - 1
Apollon Limassol
mercoledì
05/07/2017
FT
Szolnoki MÁV
1 - 0
Ceglédi
mercoledì
05/07/2017
FT
Kickers Offenbach
1 - 0
Homburg Saar
mercoledì
05/07/2017
FT
Würzburger Kickers
1 - 0
Botoşani
mercoledì
05/07/2017
FT
Austria Vienna
4 - 0
DAC Dunajska Streda
mercoledì
05/07/2017
18:30
Chemnitzer
-
Dinamo Dresda
mercoledì
05/07/2017
FT
Sportfreunde Lotte
2 - 1
Rödinghausen
mercoledì
05/07/2017
FT
Akhmat Grozny
4 - 1
Young Boys
mercoledì
05/07/2017
FT
Eintracht Braunschweig
6 - 1
Magdeburg
mercoledì
05/07/2017
FT
Utrecht
0 - 1
Ufa
mercoledì
05/07/2017
FT
Stadlau
1 - 1
FAC Team für Wien
mercoledì
05/07/2017
FT
Hertha Zehlendorf
1 - 0
BAK 07
mercoledì
05/07/2017
FT
Rot Weiss Erfurt
2 - 0
FC Viktoria Berlin
mercoledì
05/07/2017
FT
Friburgo II
0 - 2
CfR Pforzheim
mercoledì
05/07/2017
FT
Vereya
1 - 0
Etar
mercoledì
05/07/2017
FT
Uno Animo
0 - 7
Willem II
mercoledì
05/07/2017
19:00
Oudenaarde
-
Mouscron-Péruwelz
mercoledì
05/07/2017
FT
Waldhausen
0 - 7
Aalen
mercoledì
05/07/2017
FT
SAB
0 - 8
NAC
mercoledì
05/07/2017
FT
CS U Craiova
0 - 2
Dynamo Kiev
mercoledì
05/07/2017
FT
APOEL
1 - 0
Panionios
mercoledì
05/07/2017
FT
Mechtersheim
2 - 3
Astoria Walldorf
mercoledì
05/07/2017
FT
Oudenaarde
0 - 3
Cercle Brugge
mercoledì
05/07/2017
FT
Wuppertaler SV Borussia
4 - 1
Schonnebeck
mercoledì
05/07/2017
FT
Gil Vicente
0 - 0
Moreirense
mercoledì
05/07/2017
FT
K. Kontich
1 - 6
Lierse
mercoledì
05/07/2017
FT
Scheveningen
0 - 7
Den Haag
mercoledì
05/07/2017
FT
SC NEC
1 - 0
NEC
mercoledì
05/07/2017
20:00
De Valk
-
Eindhoven
mercoledì
05/07/2017
FT
MŠK Žilina
3 - 3
Sigma Olomouc
mercoledì
05/07/2017
FT
Cobh Ramblers
0 - 5
Norwich City
mercoledì
05/07/2017
FT
St Patrick's
1 - 0
Heart of Midlothian
mercoledì
05/07/2017
FT
Edinburgh City
1 - 1
Raith Rovers
mercoledì
05/07/2017
FT
Hitchin Town
2 - 2
Luton Town
giovedì
06/07/2017
00:00
Žalgiris Vilnius
-
CFR Cluj
giovedì
06/07/2017
FT
Celaya
0 - 0
Querétaro FC
giovedì
06/07/2017
FT
Académica
1 - 1
Academico Viseu
giovedì
06/07/2017
FT
Bytovia Bytów
4 - 1
Kotwica Kołobrzeg
giovedì
06/07/2017
FT
Falkirk
1 - 0
MTE 1904
giovedì
06/07/2017
FT
Desna
1 - 0
Illychivets Mariupol
giovedì
06/07/2017
FT
Legion
4 - 1
Angusht
giovedì
06/07/2017
FT
Austria Vienna
2 - 0
Liezen
giovedì
06/07/2017
FT
Sturm Graz
1 - 2
Mladá Boleslav
giovedì
06/07/2017
FT
Hennef 05
2 - 4
Fortuna Düsseldorf
giovedì
06/07/2017
18:30
Salisburgo
-
Würzburger Kickers
giovedì
06/07/2017
FT
Maribor
0 - 2
Krasnodar
giovedì
06/07/2017
FT
Doxa
1 - 2
APOEL
giovedì
06/07/2017
FT
Union Sandersdorf
0 - 2
ZFC Meuselwitz
giovedì
06/07/2017
FT
Twente
0 - 3
Meppen 1912
giovedì
06/07/2017
FT
Salisburgo
1 - 2
Wattens
giovedì
06/07/2017
FT
Oleksandria
1 - 3
AZ
giovedì
06/07/2017
FT
Valenciennes
2 - 1
Ross County
giovedì
06/07/2017
FT
SSS '18
1 - 8
Sparta
giovedì
06/07/2017
FT
Arbroath
1 - 3
Aberdeen
giovedì
06/07/2017
FT
Matlock Town
0 - 4
Chesterfield
giovedì
06/07/2017
FT
Dunfermline Athletic
0 - 4
Hibernian
venerdì
07/07/2017
FT
OFK Pirin
4 - 1
Botev Vratsa
venerdì
07/07/2017
FT
Szombathelyi Haladás
4 - 0
Soproni VSE
venerdì
07/07/2017
FT
Luki-Energiya
0 - 0
Dnepr Smolensk
venerdì
07/07/2017
FT
Fleetwood Town
1 - 0
Queen of the South
venerdì
07/07/2017
FT
Stal Mielec
0 - 0
Puszcza Niepołomice
venerdì
07/07/2017
FT
PAOK
0 - 2
Gent
venerdì
07/07/2017
FT
Spartak Mosca
1 - 1
Slaven Koprivnica
venerdì
07/07/2017
17:00
St. Pölten
-
Nitra
venerdì
07/07/2017
FT
San Gallo
0 - 0
Wohlen
venerdì
07/07/2017
FT
Zhemchuzhyna Odesa
2 - 0
Sumy
venerdì
07/07/2017
FT
Győri ETO
1 - 0
Barnsley
venerdì
07/07/2017
FT
Kaiserslautern II
0 - 1
Magonza II
venerdì
07/07/2017
FT
Kramatorsk
0 - 1
Inhulets'
venerdì
07/07/2017
17:00
Ludogorets II
-
Neftohimik
venerdì
07/07/2017
FT
Lokomotiv Plovdiv
4 - 0
Oborishte
venerdì
07/07/2017
FT
Voždovac
1 - 1
Zorya
venerdì
07/07/2017
FT
Heidenheim 1846
18 - 0
Schwabsberg-Buch
venerdì
07/07/2017
FT
Pogon Stettino
2 - 4
Chojniczanka Chojnice
venerdì
07/07/2017
FT
Mattersburg
1 - 1
Szombathelyi Haladás
venerdì
07/07/2017
FT
Reims
1 - 2
Auxerre
venerdì
07/07/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
4 - 1
Wisla Cracovia
venerdì
07/07/2017
FT
Lugano
2 - 0
Chiasso
venerdì
07/07/2017
FT
Wormatia 08 Worms
0 - 4
Darmstadt 98
venerdì
07/07/2017
FT
Tosno
1 - 3
Čukarički
venerdì
07/07/2017
FT
Sporting Charleroi
2 - 0
Shakhtar Donetsk
venerdì
07/07/2017
FT
Thun
1 - 2
Sciaffusa
venerdì
07/07/2017
FT
Aarau
0 - 2
Sochaux
venerdì
07/07/2017
FT
Fredericia
3 - 1
Brabrand
venerdì
07/07/2017
FT
St. Pauli
3 - 0
Osnabrück
venerdì
07/07/2017
FT
Wolfsberger AC
2 - 4
Union Berlino
venerdì
07/07/2017
FT
DTD
1 - 7
SC Cambuur Leeuwarden
venerdì
07/07/2017
FT
Groningen
7 - 0
Winsum
venerdì
07/07/2017
FT
VV Emmen
0 - 5
Emmen
venerdì
07/07/2017
FT
Ostenda
2 - 0
Steaua Bucarest
venerdì
07/07/2017
FT
Salisburgo
4 - 1
Anderlecht
venerdì
07/07/2017
FT
CSKA Sofia
1 - 0
Beroe
venerdì
07/07/2017
19:00
Ludogorets
-
Chernomorets Balchik
venerdì
07/07/2017
FT
ACV
1 - 4
Volendam
venerdì
07/07/2017
FT
Bamber Bridge
0 - 7
Preston North End
venerdì
07/07/2017
FT
Aldershot Town
1 - 5
Brentford
venerdì
07/07/2017
FT
Bury
2 - 3
Sunderland
venerdì
07/07/2017
FT
Buxton
0 - 4
Chesterfield
venerdì
07/07/2017
FT
Sporting Lisbona
1 - 1
Belenenses
sabato
08/07/2017
FT
Helios
2 - 1
Olimpik Donetsk
sabato
08/07/2017
FT
Kranj
0 - 4
Triglav
sabato
08/07/2017
FT
Slaven Koprivnica
1 - 0
Zalaegerszeg
sabato
08/07/2017
FT
České Budějovice
2 - 0
Zbrojovka Brno
sabato
08/07/2017
FT
Vysočina Jihlava
0 - 1
Teplice
sabato
08/07/2017
FT
Dukla Praga
3 - 1
Ústí nad Labem
sabato
08/07/2017
FT
Opava
3 - 1
Karviná
sabato
08/07/2017
FT
Baník Ostrava
2 - 1
Spartak Trnava
sabato
08/07/2017
FT
Cracovia Kraków
2 - 1
Chrobry Głogów
sabato
08/07/2017
FT
Sandecja Nowy Sącz
4 - 0
Partizán Bardejov
sabato
08/07/2017
FT
Příbram
1 - 0
Viktoria Žižkov
sabato
08/07/2017
FT
Basilea
2 - 0
Xamax
sabato
08/07/2017
11:00
Newcastle Jets
-
Audax Italiano
sabato
08/07/2017
FT
MTK
1 - 1
Senica
sabato
08/07/2017
FT
Saturn Ramenskoye
1 - 1
Murom
sabato
08/07/2017
FT
Feirense
1 - 1
Oliveirense
sabato
08/07/2017
FT
Paços de Ferreira
0 - 0
Leixões
sabato
08/07/2017
FT
Nieciecza
0 - 0
Katowice
sabato
08/07/2017
FT
Chaves
3 - 0
Sporting Braga II
sabato
08/07/2017
FT
Wisla Plock
2 - 2
Slask Breslavia
sabato
08/07/2017
FT
Bytovia Bytów
2 - 1
Olimpia Elbląg
sabato
08/07/2017
FT
Górnik Leczna
1 - 2
Pogoń Siedlce
sabato
08/07/2017
FT
Santa Clara
2 - 1
Sporting Covilhã
sabato
08/07/2017
FT
AGF
2 - 0
Silkeborg
sabato
08/07/2017
FT
Gateshead
3 - 2
Motherwell
sabato
08/07/2017
FT
SønderjyskE
6 - 2
Esbjerg
sabato
08/07/2017
FT
Hobro
2 - 1
Viborg
sabato
08/07/2017
FT
Randers
3 - 1
Thisted
sabato
08/07/2017
FT
Bochum
0 - 0
Union Saint-Gilloise
sabato
08/07/2017
FT
Jong PSV
2 - 3
AZ II
sabato
08/07/2017
FT
Horsens
1 - 0
Midtjylland
sabato
08/07/2017
FT
Clyde
1 - 2
Raith Rovers
sabato
08/07/2017
FT
Strausberg
1 - 1
BAK 07
sabato
08/07/2017
FT
Zwickau
3 - 1
Schweinfurt 05
sabato
08/07/2017
FT
Dartford
1 - 1
Millwall
sabato
08/07/2017
FT
Guernsey
0 - 1
Bristol City
sabato
08/07/2017
FT
FC Helsingør
3 - 0
Chicago Bridges
sabato
08/07/2017
FT
07 Elversberg
5 - 0
Wormatia 08 Worms
sabato
08/07/2017
FT
Neftekhimik
2 - 1
Anzhi-Junior Zelenodolsk
sabato
08/07/2017
FT
Budissa Bautzen
1 - 2
Rot Weiss Erfurt
sabato
08/07/2017
FT
Spartans
2 - 5
Volendam
sabato
08/07/2017
FT
St. Pauli
2 - 1
Oldenburg 1897
sabato
08/07/2017
FT
Telstar
5 - 1
IJmuiden
sabato
08/07/2017
FT
Drogheda United
0 - 5
Ipswich Town
sabato
08/07/2017
FT
Wiedenbrück
0 - 1
Preussen 06 Munster
sabato
08/07/2017
FT
Slovan Liberec
3 - 0
Dinamo Dresda
sabato
08/07/2017
FT
Hansa Rostock
1 - 1
AaB
sabato
08/07/2017
FT
Zaglebie Lubin
1 - 1
Odra Opole
sabato
08/07/2017
FT
Fortuna Colonia
6 - 1
Bayern Kickers
sabato
08/07/2017
FT
ZFC Meuselwitz
0 - 1
Chemnitzer
sabato
08/07/2017
FT
DFS
0 - 3
NEC
sabato
08/07/2017
FT
Rubin Kazan'
0 - 4
Arminia Bielefeld
sabato
08/07/2017
FT
PPSC
1 - 22
Sparta
sabato
08/07/2017
FT
Stocksbridge Park Steels
0 - 9
Sheffield United
sabato
08/07/2017
FT
Lowestoft Town
1 - 5
Norwich City
sabato
08/07/2017
FT
Heidenheim 1846
23 - 0
Eintracht Staufen
sabato
08/07/2017
FT
Chorley
2 - 3
Bolton Wanderers
sabato
08/07/2017
FT
Stranraer
0 - 5
Twente
sabato
08/07/2017
FT
Linfield
1 - 4
Heart of Midlothian
sabato
08/07/2017
FT
Parndorf
0 - 6
Austria Vienna
sabato
08/07/2017
FT
Vitesse
1 - 1
Ostenda
sabato
08/07/2017
FT
Shamrock Rovers
0 - 9
Celtic
sabato
08/07/2017
FT
PSV
2 - 0
Waalwijk
sabato
08/07/2017
FT
Klazienaveen
2 - 5
Emmen
sabato
08/07/2017
FT
Górnik Zabrze
3 - 4
Zemplín Michalovce
sabato
08/07/2017
FT
Grasshopper
1 - 4
Austria Lustenau
sabato
08/07/2017
FT
Lisse
0 - 5
Feyenoord
sabato
08/07/2017
FT
Arbroath
1 - 2
Dundee
sabato
08/07/2017
FT
Reading B
5 - 2
Queens Park Rangers B
sabato
08/07/2017
FT
Guiseley
1 - 5
Leeds United
sabato
08/07/2017
FT
Dila
2 - 1
WIT Georgia
sabato
08/07/2017
FT
Poltava
2 - 2
Naftovyk-Ukrnafta
sabato
08/07/2017
FT
Sutton United
0 - 1
Coventry City
sabato
08/07/2017
FT
Elgin City
2 - 0
Inverness CT
sabato
08/07/2017
FT
North Ferriby United
0 - 6
Scunthorpe United
sabato
08/07/2017
16:00
Eastleigh
-
AFC Wimbledon
sabato
08/07/2017
FT
Amburgo II
1 - 1
Altonaer von 1893
sabato
08/07/2017
FT
Montrose
0 - 2
Brechin City
sabato
08/07/2017
FT
Hitchin Town
1 - 1
Stevenage
sabato
08/07/2017
FT
Barrow
1 - 2
Blackburn Rovers
sabato
08/07/2017
FT
Alloa Athletic
0 - 0
St. Mirren
sabato
08/07/2017
FT
Swindon Supermarine
1 - 7
Swindon Town
sabato
08/07/2017
FT
Bradford Park Avenue
3 - 0
Bradford City
sabato
08/07/2017
FT
St. Neots Town
0 - 1
Cambridge United
sabato
08/07/2017
FT
Stalybridge Celtic
1 - 4
Oldham Athletic
sabato
08/07/2017
FT
Havant & Waterlooville
0 - 6
Portsmouth
sabato
08/07/2017
FT
Maidstone United
0 - 5
Barnet
sabato
08/07/2017
FT
Dergview
1 - 1
Ballinamallard United
sabato
08/07/2017
FT
CSKA Mosca
4 - 1
Nafta
sabato
08/07/2017
FT
FK Pardubice
0 - 1
Jablonec
sabato
08/07/2017
FT
Strasburgo
4 - 4
Lucerna
sabato
08/07/2017
FT
Karlsruhe
2 - 3
Duisburg
sabato
08/07/2017
FT
SV Dalfsen
0 - 8
Zwolle
sabato
08/07/2017
FT
Thun
2 - 0
Winterthur
sabato
08/07/2017
FT
Willem II
2 - 0
Kortrijk
sabato
08/07/2017
FT
Madese Boys
0 - 7
NAC
sabato
08/07/2017
FT
Piast Gliwice
1 - 2
Sigma Olomouc
sabato
08/07/2017
FT
Sion
1 - 0
Rennes
sabato
08/07/2017
FT
Zlín
2 - 2
Fulham
sabato
08/07/2017
FT
Csákvári TK
0 - 0
Cibalia
sabato
08/07/2017
FT
Fehérvár
1 - 2
Paksi SE
sabato
08/07/2017
FT
Chernomorets
3 - 3
Chayka
sabato
08/07/2017
FT
Volyn Lutsk
0 - 2
Zirka
sabato
08/07/2017
FT
Vitosha Bistritsa
3 - 2
Strumska slava
sabato
08/07/2017
FT
Septemvri Sofia
3 - 2
Tsarsko selo
sabato
08/07/2017
FT
HBSV
0 - 7
Venlo
sabato
08/07/2017
FT
Fenerbahce
2 - 3
Daco-Getica
sabato
08/07/2017
FT
AEK Atene
1 - 1
Karpaty Lviv
sabato
08/07/2017
FT
Etar
4 - 2
Lovech
sabato
08/07/2017
FT
Cherno More
3 - 1
Dunărea Călăraşi
sabato
08/07/2017
18:00
Kaiserslautern
-
Wacker Innsbruck
sabato
08/07/2017
FT
Sittard
0 - 8
Fortuna Sittard
sabato
08/07/2017
FT
VW Hamme
0 - 8
Lokeren
sabato
08/07/2017
FT
Genk
2 - 0
Lierse
sabato
08/07/2017
FT
TOGB
0 - 3
Excelsior
sabato
08/07/2017
FT
Erzgebirge Aue
1 - 2
LASK Linz
sabato
08/07/2017
FT
Brest
1 - 1
Le Havre
sabato
08/07/2017
FT
Krasnodar
1 - 1
Slavia Praga
sabato
08/07/2017
FT
Lens
1 - 1
Chambly-Oise
sabato
08/07/2017
FT
Kilmarnock
1 - 0
Livingston
sabato
08/07/2017
FT
Mechelen
0 - 6
Olympiacos Pireo
sabato
08/07/2017
FT
Eintracht Braunschweig
2 - 0
Viktoria Herxheim
sabato
08/07/2017
FT
Chornomorets Odessa
1 - 3
Mykolaiv
sabato
08/07/2017
FT
Dynamo Kiev
3 - 0
Wacker Innsbruck
sabato
08/07/2017
FT
Debrecen
4 - 0
ACS Poli Timişoara
sabato
08/07/2017
FT
RKTSV
0 - 14
Roda
sabato
08/07/2017
FT
Panathinaikos
0 - 0
Oleksandria
sabato
08/07/2017
FT
Rostov
1 - 0
Brøndby
sabato
08/07/2017
FT
First Vienna
0 - 1
FAC Team für Wien
sabato
08/07/2017
FT
AS Eupen
3 - 0
Köln II
sabato
08/07/2017
FT
Heerenveen
3 - 2
Nordsjælland
sabato
08/07/2017
FT
Geel
0 - 5
Sint-Truiden
sabato
08/07/2017
FT
Zulte-Waregem
7 - 1
KSV Roeselare
sabato
08/07/2017
FT
Terwolde
0 - 13
Go Ahead Eagles
sabato
08/07/2017
FT
Halsteren
2 - 4
Den Haag
sabato
08/07/2017
FT
Rudar
1 - 3
Lokomotiva Zagabria
sabato
08/07/2017
FT
Celje
3 - 0
Dob
sabato
08/07/2017
FT
Galatasaray
2 - 0
Diósgyőr
sabato
08/07/2017
FT
Águila
5 - 5
Jocoro
domenica
09/07/2017
FT
Slovan Bratislava
0 - 1
Inter Bratislava
domenica
09/07/2017
FT
Dorogi
1 - 2
Vasas
domenica
09/07/2017
FT
CSKA Mosca
1 - 1
Krasnodar
domenica
09/07/2017
FT
Strogino
1 - 1
Torpedo Mosca
domenica
09/07/2017
FT
HB Køge
0 - 0
OB
domenica
09/07/2017
FT
Hertha Berlino II
3 - 0
Lichtenberg
domenica
09/07/2017
FT
Vejle
0 - 0
Vendsyssel
domenica
09/07/2017
FT
SSVg Velbert
0 - 1
Fortuna Düsseldorf
domenica
09/07/2017
FT
Hibernian
2 - 2
Sunderland
domenica
09/07/2017
FT
Annen
0 - 10
Groningen
domenica
09/07/2017
FT
Arminia Bielefeld
0 - 1
Ufa
domenica
09/07/2017
FT
Chornomorets Odessa
1 - 3
Illychivets Mariupol
domenica
09/07/2017
FT
SKA Rostov
1 - 0
Anzhi II
domenica
09/07/2017
FT
Bristol Manor Farm
0 - 11
Bristol City
domenica
09/07/2017
FT
Mashuk-KMV
0 - 0
Angusht
domenica
09/07/2017
FT
Warta Poznan
1 - 1
Wolfsburg II
domenica
09/07/2017
FT
Hradec Králové
2 - 0
Valašské Meziříčí
domenica
09/07/2017
17:00
Shakhtar Donetsk
-
PAOK
domenica
09/07/2017
FT
Jong Ajax
1 - 1
VVZ '49
domenica
09/07/2017
FT
Arsenal Kiev
0 - 0
Persepolis
domenica
09/07/2017
FT
Korona Kielce
0 - 1
AEK Atene
domenica
09/07/2017
FT
Sandhausen
2 - 1
Zurigo
domenica
09/07/2017
FT
Sparta Praga
1 - 4
Dynamo Kiev
lunedì
10/07/2017
10:30
Angusht
-
Dinamo Stavropol
lunedì
10/07/2017
FT
Chertanovo
1 - 2
Luki-Energiya
lunedì
10/07/2017
FT
Legion
1 - 1
Dinamo Stavropol
lunedì
10/07/2017
FT
Volyn Lutsk
0 - 3
Veres
lunedì
10/07/2017
FT
Dinamo Mosca
1 - 1
Arsenal Tula
lunedì
10/07/2017
FT
Horsens
4 - 2
Brabrand
lunedì
10/07/2017
FT
Zorya
0 - 2
Ural
lunedì
10/07/2017
FT
Amkar Perm'
0 - 1
Čukarički
lunedì
10/07/2017
FT
Serooskerke
0 - 7
Den Haag
lunedì
10/07/2017
FT
Barwell
0 - 2
Solihull Moors
martedì
11/07/2017
00:00
Cracovia Kraków
-
Nieciecza
martedì
11/07/2017
FT
Académica
0 - 1
UD Oliveirense
martedì
11/07/2017
FT
Nordsjælland
0 - 0
Chicago Bridges
martedì
11/07/2017
FT
Karlsruhe
2 - 1
Fleetwood Town
martedì
11/07/2017
FT
Norimberga
5 - 2
Garching
martedì
11/07/2017
FT
Viktoria Pilsen
1 - 5
Greuther Fürth
martedì
11/07/2017
FT
Kapfenberger SV II
1 - 3
Austria Vienna
martedì
11/07/2017
FT
Kortrijk
1 - 2
Panathinaikos
martedì
11/07/2017
FT
Würzburger Kickers
1 - 1
Duisburg
martedì
11/07/2017
FT
Union Berlino
1 - 0
Birmingham City
martedì
11/07/2017
FT
Barleben
1 - 6
Magdeburg
martedì
11/07/2017
FT
VfL Halle
1 - 2
Germania Halberstadt
martedì
11/07/2017
FT
Westfalia Rhynern
0 - 4
Preussen 06 Munster
martedì
11/07/2017
FT
Le Havre
1 - 3
Paris FC
martedì
11/07/2017
FT
Fortuna Colonia
1 - 1
Saarbrücken
martedì
11/07/2017
FT
Auxerre
0 - 0
Créteil
martedì
11/07/2017
FT
Waldhof Mannheim 07
1 - 1
Eintracht Braunschweig
martedì
11/07/2017
FT
Lierse
0 - 2
Zulte-Waregem
martedì
11/07/2017
FT
Voorwaarts T
0 - 6
Go Ahead Eagles
martedì
11/07/2017
FT
Jekerdal
2 - 11
MVV
martedì
11/07/2017
FT
Valenciennes
3 - 2
Coventry City
martedì
11/07/2017
FT
FAC Team für Wien
1 - 7
Rotherham United
martedì
11/07/2017
FT
VW Hamme
0 - 2
Antwerp
martedì
11/07/2017
FT
Sint-Truiden
4 - 1
Carl Zeiss Jena
martedì
11/07/2017
FT
Union Saint-Gilloise
2 - 1
Al Faisaly
martedì
11/07/2017
FT
VVOG
0 - 0
Zwolle
martedì
11/07/2017
19:30
Rijnsburgse Boys
-
Ajax
martedì
11/07/2017
FT
Heinenoord
0 - 1
Excelsior
martedì
11/07/2017
FT
Barrow
1 - 0
Motherwell
martedì
11/07/2017
FT
Winterthur
7 - 1
Brühl
martedì
11/07/2017
FT
VOC
0 - 6
Sparta
martedì
11/07/2017
FT
Losanna
0 - 5
Valencia
martedì
11/07/2017
FT
FC Birkirkara
0 - 0
Gzira United
martedì
11/07/2017
FT
Brackley Town
2 - 1
Shrewsbury Town
martedì
11/07/2017
FT
Alfreton Town
0 - 5
Sheffield Wednesday
martedì
11/07/2017
FT
Folkestone Invicta
2 - 2
Millwall
martedì
11/07/2017
FT
Arbroath
1 - 2
Bolton Wanderers
martedì
11/07/2017
FT
Dartford
1 - 2
Gillingham
martedì
11/07/2017
FT
Bishop's Cleeve
0 - 2
Forest Green Rovers
martedì
11/07/2017
FT
Nuneaton Town
3 - 5
Peterborough United
martedì
11/07/2017
FT
St. Albans City
0 - 1
Cambridge United
martedì
11/07/2017
FT
Kidderminster Harriers
0 - 4
Derby County
martedì
11/07/2017
FT
Guiseley
3 - 3
Barnsley
martedì
11/07/2017
FT
Stevenage
2 - 2
Norwich City
martedì
11/07/2017
FT
Berwick Rangers
0 - 2
Hibernian
martedì
11/07/2017
FT
Bath City
0 - 3
Bristol City
martedì
11/07/2017
FT
Dumbarton
2 - 1
Partick Thistle
martedì
11/07/2017
FT
Brechin City
0 - 2
Dundee
martedì
11/07/2017
FT
Limerick
3 - 2
Charlton Athletic
martedì
11/07/2017
FT
Altrincham
1 - 2
Stockport County
mercoledì
12/07/2017
FT
Liptovský Mikuláš
3 - 2
Pohronie
mercoledì
12/07/2017
FT
Motor Lublin
4 - 2
Górnik Leczna
mercoledì
12/07/2017
FT
Vitória Setúbal
1 - 0
Real
mercoledì
12/07/2017
FT
Jonava
0 - 0
Wigry Suwałki
mercoledì
12/07/2017
13:00
Zbrojovka Brno
-
Baník Ostrava
mercoledì
12/07/2017
FT
Skive
0 - 2
Esbjerg
mercoledì
12/07/2017
13:00
Perth Glory
-
Audax Italiano
mercoledì
12/07/2017
14:00
Chemnitzer
-
Dukla Praga
mercoledì
12/07/2017
FT
Zlaté Moravce
3 - 2
Karviná
mercoledì
12/07/2017
FT
Jablonec
7 - 0
Jiskra Mšeno
mercoledì
12/07/2017
16:00
WIT Georgia
-
Iberia 2010
mercoledì
12/07/2017
FT
MTK
2 - 0
Békéscsaba
mercoledì
12/07/2017
FT
Sonnenhof Großaspach
1 - 2
Friburgo II
mercoledì
12/07/2017
FT
Pogoń Siedlce
2 - 1
Legionovia Legionowo
mercoledì
12/07/2017
FT
Biolog
0 - 1
Kuban Krasnodar II
mercoledì
12/07/2017
FT
FK Pardubice
0 - 1
Podbrezová
mercoledì
12/07/2017
FT
Venlo
0 - 1
PAOK
mercoledì
12/07/2017
FT
Szeged-Csanád
1 - 0
Milton Keynes Dons
mercoledì
12/07/2017
FT
Katowice
0 - 0
Zlín
mercoledì
12/07/2017
FT
Odra Opole
0 - 0
Chrobry Głogów
mercoledì
12/07/2017
FT
Frýdek-Místek
2 - 3
Odra Petřkovice
mercoledì
12/07/2017
FT
Akhmat Grozny
5 - 0
Angusht
mercoledì
12/07/2017
17:30
Wil
-
San Gallo
mercoledì
12/07/2017
FT
Sparta Praga
2 - 2
Ingolstadt 04
mercoledì
12/07/2017
FT
Pinzgau Saalfelden
1 - 2
St. Pauli
mercoledì
12/07/2017
FT
Stoccarda
1 - 2
Dinamo Dresda
mercoledì
12/07/2017
FT
Niort
1 - 2
Les Herbiers
mercoledì
12/07/2017
FT
Arminia Bielefeld
5 - 1
Příbram
mercoledì
12/07/2017
FT
Erzgebirge Aue
0 - 1
Slovan Liberec
mercoledì
12/07/2017
FT
MTK
0 - 1
Siófok
mercoledì
12/07/2017
FT
Valašské Meziříčí
0 - 3
Znojmo
mercoledì
12/07/2017
FT
Zorya
1 - 1
Dinamo Tbilisi
mercoledì
12/07/2017
FT
Triglav
1 - 4
Istanbul
mercoledì
12/07/2017
FT
Quevilly
3 - 4
Dunkerque
mercoledì
12/07/2017
18:00
Francoforte
-
Greuther Furth II
mercoledì
12/07/2017
FT
Vitória Guimarães II
0 - 1
Penafiel
mercoledì
12/07/2017
FT
Schnaitheim
0 - 5
Aalen
mercoledì
12/07/2017
FT
Wattenscheid 09
1 - 6
Bochum
mercoledì
12/07/2017
FT
BSC Süd 05
2 - 2
Babelsberg 03
mercoledì
12/07/2017
FT
Tondela
1 - 1
Paços de Ferreira
mercoledì
12/07/2017
FT
Hallescher FC
2 - 2
Bohemians 1905
mercoledì
12/07/2017
FT
Zwickau
1 - 1
Dukla
mercoledì
12/07/2017
FT
Cercle Brugge
2 - 1
Lokeren
mercoledì
12/07/2017
FT
Rot-Weiß Hadamar
1 - 6
Wehen Wiesbaden
mercoledì
12/07/2017
FT
Brest
0 - 2
Concarneau
mercoledì
12/07/2017
FT
Olympique Marsiglia
4 - 2
Viitorul
mercoledì
12/07/2017
FT
Reims
5 - 0
Boulogne
mercoledì
12/07/2017
FT
Basilea
3 - 2
Athletic Bilbao
mercoledì
12/07/2017
FT
Sion
0 - 1
PSV
mercoledì
12/07/2017
FT
Groene Ster
1 - 3
Roda
mercoledì
12/07/2017
FT
Chaves
1 - 1
Moreirense
mercoledì
12/07/2017
FT
Monheim
0 - 4
Viktoria Colonia
mercoledì
12/07/2017
FT
Sion
0 - 1
PSV
mercoledì
12/07/2017
FT
Bruse Boys
1 - 13
Den Haag
mercoledì
12/07/2017
FT
Telstar
5 - 2
ADO '20
mercoledì
12/07/2017
FT
Oxford United
0 - 0
Middlesbrough
mercoledì
12/07/2017
FT
York City
2 - 2
Scunthorpe United
mercoledì
12/07/2017
FT
Academico Viseu
1 - 1
Desportivo Aves
mercoledì
12/07/2017
FT
Kidsgrove Athletic
0 - 5
Burton Albion
mercoledì
12/07/2017
FT
Torquay United
2 - 0
Bristol City
mercoledì
12/07/2017
FT
North Ferriby United
0 - 2
Leeds United
mercoledì
12/07/2017
FT
Sporting Lisbona
2 - 1
Fenerbahce
mercoledì
12/07/2017
FT
Workington
0 - 3
Carlisle United
mercoledì
12/07/2017
FT
Sporting Lisbona
2 - 1
Fenerbahce
mercoledì
12/07/2017
FT
AFC Telford United
0 - 4
Aston Villa B
mercoledì
12/07/2017
FT
Kidderminster Harriers
0 - 3
Aston Villa B
mercoledì
12/07/2017
FT
Livingston
1 - 0
Sunderland
mercoledì
12/07/2017
FT
UCD
4 - 1
Charlton Athletic
mercoledì
12/07/2017
FT
Mangotsfield United
1 - 2
Bristol Rovers
mercoledì
12/07/2017
FT
Salisbury
0 - 3
Oldham Athletic
giovedì
13/07/2017
FT
Ottawa Fury
0 - 1
Montreal Impact
giovedì
13/07/2017
FT
Colo Colo
1 - 0
Huachipato
giovedì
13/07/2017
FT
Hradec Králové
3 - 2
Poprad
giovedì
13/07/2017
FT
WIT Georgia
1 - 0
Shukura
giovedì
13/07/2017
17:00
Hradec Králové
-
Sigma Olomouc
giovedì
13/07/2017
FT
Hradec Králové
3 - 1
Poprad
giovedì
13/07/2017
FT
Krasnodar II
2 - 0
Afips
giovedì
13/07/2017
FT
Ajaccio
4 - 1
Béziers
giovedì
13/07/2017
FT
Olimpia Grudziądz
0 - 2
Tennis Borussia Berlin
giovedì
13/07/2017
FT
Maccabi Haifa
4 - 0
Wolfsburg II
giovedì
13/07/2017
FT
Alverna
1 - 3
NEC
giovedì
13/07/2017
FT
Benfica
2 - 0
Xamax
giovedì
13/07/2017
FT
Sporting Lisbona
0 - 3
Valencia
giovedì
13/07/2017
FT
Gainsborough Trinity
1 - 3
Halifax Town
venerdì
14/07/2017
00:00
Zaglebie Lubin
-
Chrobry Głogów
venerdì
14/07/2017
FT
Ružomberok
2 - 3
Karviná
venerdì
14/07/2017
FT
Heidenheim 1846
1 - 2
Vysočina Jihlava
venerdì
14/07/2017
FT
Sparta Praga
1 - 0
Blackburn Rovers
venerdì
14/07/2017
FT
AEK Atene
3 - 1
Baník Ostrava
venerdì
14/07/2017
FT
St. Pölten
1 - 0
Spratzern
venerdì
14/07/2017
FT
Jonava
1 - 1
HB Køge
venerdì
14/07/2017
FT
Cham
3 - 2
Wohlen
venerdì
14/07/2017
FT
Borussia Hildesheim
0 - 1
Germania Halberstadt
venerdì
14/07/2017
FT
Wacker Burghausen
0 - 2
Heidenheim 1846
venerdì
14/07/2017
FT
Hansa Rostock
2 - 2
Amburgo II
venerdì
14/07/2017
FT
Panathinaikos
1 - 0
Genclerbirligi
venerdì
14/07/2017
FT
Greuther Fürth
9 - 0
ASV Zirndorf
venerdì
14/07/2017
FT
SC Cambuur Leeuwarden
2 - 3
Omniworld
venerdì
14/07/2017
FT
Ostenda
1 - 1
KSV Roeselare
venerdì
14/07/2017
19:00
Tubize
-
Gent
venerdì
14/07/2017
FT
Zwolle
3 - 0
Emmen
venerdì
14/07/2017
FT
Standard Liege
1 - 0
Mouscron-Péruwelz
venerdì
14/07/2017
FT
Taff's Well
0 - 1
Cardiff City
venerdì
14/07/2017
FT
Dundee
1 - 2
Bolton Wanderers
venerdì
14/07/2017
FT
Mickleover Sports
0 - 4
Burton Albion
venerdì
14/07/2017
FT
Bishop's Cleeve
0 - 6
Cheltenham Town
venerdì
14/07/2017
FT
Bath City
0 - 2
Exeter City
sabato
15/07/2017
00:00
České Budějovice
-
Belchatów
sabato
15/07/2017
FT
Győri ETO
1 - 2
Komárno
sabato
15/07/2017
FT
Teplice
1 - 1
Varnsdorf
sabato
15/07/2017
FT
Sigma Olomouc
3 - 0
Šamorín
sabato
15/07/2017
FT
FK Pardubice
6 - 0
Dobrovice
sabato
15/07/2017
FT
České Budějovice
2 - 0
Benešov
sabato
15/07/2017
FT
Pogoń Siedlce
1 - 1
Wigry Suwałki
sabato
15/07/2017
FT
Lokomotíva Košice
2 - 2
Zemplín Michalovce
sabato
15/07/2017
FT
Vendsyssel
2 - 2
Thisted
sabato
15/07/2017
FT
Arouca
2 - 2
UD Oliveirense
sabato
15/07/2017
FT
Arka Gdynia
7 - 1
Tennis Borussia Berlin
sabato
15/07/2017
FT
Marítimo
2 - 0
Gil Vicente
sabato
15/07/2017
FT
Heerenveen
2 - 2
NEC
sabato
15/07/2017
FT
Skive
2 - 2
Vejle
sabato
15/07/2017
FT
Brønshøj
2 - 4
Fremad Amager
sabato
15/07/2017
FT
Grimsby Town
2 - 1
Barnsley
sabato
15/07/2017
14:00
Magdeburg
-
Dukla Praga
sabato
15/07/2017
FT
Sportfreunde Lotte
1 - 2
Holstein Kiel
sabato
15/07/2017
FT
Jahn Ratisbona
2 - 3
Aalen
sabato
15/07/2017
FT
Hoffenheim II
0 - 1
Sonnenhof Großaspach
sabato
15/07/2017
FT
07 Elversberg
2 - 0
Homburg Saar
sabato
15/07/2017
FT
NAC
2 - 1
Volendam
sabato
15/07/2017
FT
SVZW
1 - 7
Heracles
sabato
15/07/2017
FT
XerxesDZB (Zat)
1 - 3
Excelsior
sabato
15/07/2017
FT
GOES
0 - 10
Sparta
sabato
15/07/2017
FT
SDC Putten
1 - 10
Feyenoord
sabato
15/07/2017
FT
Dinamo Dresda
3 - 2
SpVgg Unterhaching
sabato
15/07/2017
15:00
Vítkovice
-
Baník Ostrava
sabato
15/07/2017
FT
Grasshopper
2 - 1
Sochaux
sabato
15/07/2017
FT
Kortrijk
1 - 0
Reading
sabato
15/07/2017
FT
Hradec Králové
5 - 1
Ústí nad Orlicí
sabato
15/07/2017
FT
Babelsberg 03
1 - 0
Bohemians 1905
sabato
15/07/2017
FT
Groningen
3 - 3
Rödinghausen
sabato
15/07/2017
FT
Shrewsbury Town
2 - 1
Aston Villa
sabato
15/07/2017
FT
Macclesfield Town
0 - 2
Derby County
sabato
15/07/2017
FT
Stockport County
1 - 2
Preston North End
sabato
15/07/2017
FT
Yeovil Town
1 - 3
Bristol City
sabato
15/07/2017
FT
SV Valkenswaard
1 - 11
Eindhoven
sabato
15/07/2017
FT
Carl Zeiss Jena
2 - 5
Bochum
sabato
15/07/2017
FT
St. Johnstone
3 - 0
Sunderland
sabato
15/07/2017
FT
Mansfield Town
2 - 3
Sheffield Wednesday
sabato
15/07/2017
FT
Helmond Sport
5 - 0
Mulo / Helmondia
sabato
15/07/2017
FT
Chievo Verona
2 - 0
Lugano
sabato
15/07/2017
FT
Losanna
1 - 1
Brentford
sabato
15/07/2017
FT
VELO
0 - 8
Venlo
sabato
15/07/2017
FT
Alfreton Town
1 - 0
Halifax Town
sabato
15/07/2017
FT
Solihull Moors
3 - 2
Walsall
sabato
15/07/2017
FT
Southport
1 - 3
Blackpool
sabato
15/07/2017
FT
Salford City
2 - 1
United of Manchester
sabato
15/07/2017
FT
Boston United
1 - 1
Barrow
sabato
15/07/2017
FT
Portadown
2 - 3
Coleraine
sabato
15/07/2017
FT
Dover Athletic
2 - 2
Gillingham
sabato
15/07/2017
FT
Hampton & Richmond
2 - 1
Aldershot Town
sabato
15/07/2017
FT
Blyth Spartans
0 - 3
Carlisle United
sabato
15/07/2017
FT
Braintree Town
1 - 2
Southend United
sabato
15/07/2017
FT
Harrogate Town
2 - 1
Hartlepool United
sabato
15/07/2017
FT
Ajax
3 - 3
Genk
sabato
15/07/2017
FT
Weston-super-Mare
0 - 4
Plymouth Argyle
sabato
15/07/2017
FT
Thun
5 - 1
Chiasso
sabato
15/07/2017
FT
San Gallo
0 - 0
Southampton
sabato
15/07/2017
FT
Benfica
1 - 5
Young Boys
sabato
15/07/2017
FT
DAC Dunajska Streda
0 - 0
Zlín
sabato
15/07/2017
FT
Ironi Kiryat Shmona
0 - 2
Birmingham City
sabato
15/07/2017
FT
Monaco
4 - 2
Stoke City
sabato
15/07/2017
FT
Karlsruhe
2 - 1
Eintracht Braunschweig
sabato
15/07/2017
17:00
De Kennemers
-
Telstar
sabato
15/07/2017
FT
Lokeren
0 - 0
Olympiacos Pireo
sabato
15/07/2017
FT
Ceglédi
2 - 0
Siófok
sabato
15/07/2017
FT
Istanbul
1 - 1
Vitesse
sabato
15/07/2017
FT
Niort
1 - 1
Avranches
sabato
15/07/2017
FT
Viktoria Pilsen
1 - 2
Wolverhampton Wanderers
sabato
15/07/2017
FT
Reims
0 - 2
Lilla
sabato
15/07/2017
FT
Meerssen
0 - 4
MVV
sabato
15/07/2017
FT
Blauw Geel '38
0 - 4
Oss
sabato
15/07/2017
FT
Boulogne
0 - 1
Valenciennes
sabato
15/07/2017
FT
Sporting Covilhã
0 - 0
Desportivo Aves
sabato
15/07/2017
FT
Portimonense
3 - 3
Vitória Guimarães
sabato
15/07/2017
FT
AEK Atene
2 - 0
Bnei Sakhnin
sabato
15/07/2017
FT
Lierse
0 - 2
Anderlecht
sabato
15/07/2017
FT
MTK
2 - 1
Trabzonspor
sabato
15/07/2017
FT
Lučko
1 - 1
Kustošija
sabato
15/07/2017
FT
Genclerbirligi
2 - 2
Reading
sabato
15/07/2017
FT
Slovan Liberec
1 - 1
Caykur Rizespor
sabato
15/07/2017
FT
Sint-Truiden
2 - 0
Beerschot
sabato
15/07/2017
FT
Ostenda
1 - 3
OH Leuven
sabato
15/07/2017
FT
Club Brugge
1 - 3
AZ
sabato
15/07/2017
FT
Zulte-Waregem
0 - 1
Waasland-Beveren
sabato
15/07/2017
FT
Sion
0 - 2
Athletic Bilbao
sabato
15/07/2017
FT
Ajax
4 - 2
PAOK
sabato
15/07/2017
FT
Penafiel
0 - 1
Moreirense
sabato
15/07/2017
FT
Dunkerque
0 - 0
Sedan
sabato
15/07/2017
FT
Basilea
3 - 2
Sporting Lisbona
sabato
15/07/2017
FT
Oxford United
2 - 1
Hull City
sabato
15/07/2017
FT
Chesterfield
0 - 2
Middlesbrough
sabato
15/07/2017
FT
Varzim
0 - 2
Belenenses
sabato
15/07/2017
FT
Olympique Marsiglia
1 - 0
Fenerbahce
sabato
15/07/2017
FT
Lusitano VRSA
1 - 4
Vitória Setúbal
domenica
16/07/2017
FT
Minnesota United
1 - 1
CF Atlas Guadalajara
domenica
16/07/2017
FT
Cracovia Kraków
2 - 0
Stal Mielec
domenica
16/07/2017
FT
Borussia Mönchengladbach II
2 - 0
Fortuna Colonia
domenica
16/07/2017
FT
Hallescher FC
1 - 5
Union Berlino
domenica
16/07/2017
FT
Gomel
1 - 1
Lokomotiv
domenica
16/07/2017
FT
Magdeburg
1 - 0
Erzgebirge Aue
domenica
16/07/2017
FT
Borussia 04 Fulda
0 - 2
Francoforte
domenica
16/07/2017
FT
Rot Weiss Erfurt
0 - 6
Bochum
domenica
16/07/2017
FT
Westerlo
0 - 6
Mechelen
domenica
16/07/2017
FT
Rot Weiss Oberhausen
1 - 2
Duisburg
domenica
16/07/2017
FT
Darmstadt 98
4 - 3
SV Wallern
domenica
16/07/2017
FT
Union Saint-Gilloise
0 - 2
Sporting Charleroi
domenica
16/07/2017
FT
Monaco
0 - 0
PSV
domenica
16/07/2017
17:00
Leeds United
-
Ingolstadt 04
domenica
16/07/2017
FT
Goztepe AS Izmir
1 - 6
Zurigo
domenica
16/07/2017
FT
Miedź Legnica
0 - 1
Maccabi Haifa
domenica
16/07/2017
FT
Lens
0 - 2
Standard Liege
domenica
16/07/2017
FT
Darmstadt 98
2 - 1
Caykur Rizespor
domenica
16/07/2017
18:00
Straelen
-
Fortuna Colonia
domenica
16/07/2017
FT
Varzim
1 - 2
Portimonense
domenica
16/07/2017
FT
Vitória Guimarães
4 - 1
Belenenses
lunedì
17/07/2017
FT
Defensa y Justicia
3 - 0
Villa San Carlos
lunedì
17/07/2017
FT
WIT Georgia
4 - 0
Kolkhi
lunedì
17/07/2017
FT
Heidenheim 1846
1 - 1
Slovan Liberec
lunedì
17/07/2017
FT
Tavistock
2 - 7
Cardiff City
lunedì
17/07/2017
FT
Fenerbahce
0 - 0
Athletic Bilbao
martedì
18/07/2017
00:00
De Graafschap
-
Concordia Wehl
martedì
18/07/2017
00:00
Fortuna Sittard
-
Al Batin
martedì
18/07/2017
FT
CDSC Cruz Azul
0 - 0
Porto
martedì
18/07/2017
FT
Marítimo
1 - 0
Arouca
martedì
18/07/2017
FT
Oakleigh Cannons
0 - 10
Melbourne City
martedì
18/07/2017
FT
Ajaccio
4 - 0
Furiani Agliani
martedì
18/07/2017
FT
Olimpia Grudziądz
1 - 3
Hapoel Ra'anana
martedì
18/07/2017
FT
Ingolstadt 04
0 - 0
Bursaspor
martedì
18/07/2017
FT
Zbrojovka Brno
0 - 1
Fortuna Düsseldorf
martedì
18/07/2017
FT
Slutsk
0 - 3
Lokomotiv
martedì
18/07/2017
FT
Frem
2 - 1
Fremad Amager
martedì
18/07/2017
FT
Lokomotiva Zagabria
3 - 2
Csákvári TK
martedì
18/07/2017
17:30
Fortuna Sittard
-
Zob Ahan
martedì
18/07/2017
FT
Wolverhampton Wanderers
0 - 1
Jablonec
martedì
18/07/2017
FT
Levanger
8 - 2
Steinkjer
martedì
18/07/2017
FT
Sandhausen
3 - 2
Huddersfield Town
martedì
18/07/2017
FT
Feirense
1 - 2
Boavista
martedì
18/07/2017
FT
Pirmasens
1 - 7
Kaiserslautern
martedì
18/07/2017
FT
Austria Vienna
11 - 2
Würmla
martedì
18/07/2017
FT
Donaufeld
3 - 3
First Vienna
martedì
18/07/2017
FT
TSV Steinbach
0 - 0
Erndtebrück
martedì
18/07/2017
FT
Babelsberg 03
0 - 3
Union Berlino
martedì
18/07/2017
FT
Heerenveen
3 - 1
Volendam
martedì
18/07/2017
FT
Helvoirt
1 - 5
Den Bosch
martedì
18/07/2017
FT
Wuppertaler SV Borussia
0 - 1
Arminia Bielefeld
martedì
18/07/2017
19:00
NEC
-
Uerdingen 05
martedì
18/07/2017
FT
NAC
2 - 2
Genclerbirligi
martedì
18/07/2017
FT
De Graafschap
3 - 1
AZSV
martedì
18/07/2017
FT
Grasshopper
3 - 1
PSV
martedì
18/07/2017
FT
Olympique Marsiglia
2 - 1
Sporting Lisbona
martedì
18/07/2017
FT
Zwolle
3 - 0
Omniworld
martedì
18/07/2017
FT
Deinze
1 - 2
Lokeren
martedì
18/07/2017
FT
Hull City
2 - 1
Bristol Rovers
martedì
18/07/2017
FT
Den Haag
1 - 0
MVV
martedì
18/07/2017
FT
Rayo Vallecano
1 - 2
Estoril
martedì
18/07/2017
FT
Peterborough United
1 - 3
Ipswich Town
martedì
18/07/2017
FT
Atlético Tordesillas
0 - 6
Real Valladolid
martedì
18/07/2017
FT
FC Birkirkara
2 - 2
Senglea Athletic
martedì
18/07/2017
FT
Chesterfield
1 - 2
Sheffield United
martedì
18/07/2017
FT
Morecambe
0 - 2
Preston North End
martedì
18/07/2017
FT
Solihull Moors
1 - 2
Burton Albion
martedì
18/07/2017
FT
Fylde
0 - 0
Bolton Wanderers
martedì
18/07/2017
FT
York City
0 - 8
Blackburn Rovers
martedì
18/07/2017
FT
Hartlepool United
1 - 2
Sunderland
martedì
18/07/2017
FT
Macclesfield Town
1 - 0
Bury
martedì
18/07/2017
FT
Torquay United
0 - 2
Plymouth Argyle
martedì
18/07/2017
FT
Chippenham Town
1 - 2
Newport County
martedì
18/07/2017
FT
Walsall
0 - 0
Aston Villa
martedì
18/07/2017
FT
Port Vale
0 - 1
Derby County B
martedì
18/07/2017
FT
Doncaster Rovers
1 - 1
Derby County B
martedì
18/07/2017
FT
Barnsley
3 - 1
Coventry City
martedì
18/07/2017
FT
Dartford
0 - 1
Sutton United
martedì
18/07/2017
FT
Weston-super-Mare
1 - 2
Forest Green Rovers
martedì
18/07/2017
FT
Dover Athletic
0 - 2
Charlton Athletic
martedì
18/07/2017
FT
Chorley
0 - 4
Rochdale B
martedì
18/07/2017
20:45
St. Albans City
-
Luton Town
martedì
18/07/2017
FT
Guiseley
1 - 2
Bradford City
martedì
18/07/2017
FT
Basingstoke Town
0 - 1
Woking
martedì
18/07/2017
FT
Altrincham
3 - 2
Chester
martedì
18/07/2017
FT
Southport
0 - 0
Wigan Athletic
martedì
18/07/2017
FT
Curzon Ashton
1 - 1
Oldham Athletic
martedì
18/07/2017
FT
Halifax Town
2 - 0
Rochdale B
martedì
18/07/2017
FT
Académica
1 - 1
Tondela
mercoledì
19/07/2017
FT
Detroit City
2 - 0
Venezia
mercoledì
19/07/2017
FT
Inglewood United
3 - 1
Perth Glory
mercoledì
19/07/2017
FT
Lokomotíva Košice
2 - 1
Ceglédi
mercoledì
19/07/2017
15:00
Sigma Olomouc
-
Hapoel Tel Aviv
mercoledì
19/07/2017
FT
Lierse
2 - 1
Waalwijk
mercoledì
19/07/2017
FT
Vysočina Jihlava
2 - 1
Velké Meziříčí
mercoledì
19/07/2017
FT
Zaglebie Sosnowiec
2 - 0
Jastrzębie
mercoledì
19/07/2017
FT
Platanias
1 - 0
Hapoel Ashkelon
mercoledì
19/07/2017
FT
Reims
0 - 3
Sporting Charleroi
mercoledì
19/07/2017
FT
Sigma Olomouc
5 - 0
Maccabi Haifa
mercoledì
19/07/2017
18:00
Wormatia 08 Worms
-
Pfeddersheim
mercoledì
19/07/2017
FT
Pogoń Siedlce
1 - 1
Maccabi Netanya
mercoledì
19/07/2017
FT
Bocholt
2 - 7
Genk
mercoledì
19/07/2017
18:00
Ironi Kiryat Shmona
-
Slovácko
mercoledì
19/07/2017
18:30
Bochum
-
Groningen
mercoledì
19/07/2017
FT
Zurigo
1 - 2
Sciaffusa
mercoledì
19/07/2017
FT
Willem II
1 - 1
Eindhoven
mercoledì
19/07/2017
FT
Dender
1 - 3
Anderlecht
mercoledì
19/07/2017
FT
Sint-Truiden
0 - 0
Westerlo
mercoledì
19/07/2017
FT
Duisburg
0 - 2
Norwich City
mercoledì
19/07/2017
19:00
Excelsior
-
Oss
mercoledì
19/07/2017
FT
Monaco
1 - 1
Fenerbahce
mercoledì
19/07/2017
FT
Union Fürstenwalde
3 - 0
Victoria Seelow
mercoledì
19/07/2017
FT
Lealtad
0 - 0
Real Oviedo
mercoledì
19/07/2017
FT
Águeda
0 - 1
Leixões
mercoledì
19/07/2017
19:00
Fortuna Düsseldorf II
-
Cronenberger SC
mercoledì
19/07/2017
FT
Kortrijk
0 - 4
Lilla
mercoledì
19/07/2017
FT
AEK Atene
1 - 1
Gent
mercoledì
19/07/2017
FT
Beerschot
1 - 1
Oosterwijk
mercoledì
19/07/2017
FT
Bodmin Town
1 - 3
Cardiff City
mercoledì
19/07/2017
FT
Portimonense
0 - 1
Sheffield Wednesday
mercoledì
19/07/2017
FT
Rio Ave
3 - 0
Gil Vicente
mercoledì
19/07/2017
FT
Olympiacos Pireo
1 - 1
Asteras Tripolis
mercoledì
19/07/2017
FT
Accrington Stanley
2 - 3
Preston North End
mercoledì
19/07/2017
FT
Mansfield Town
2 - 2
Middlesbrough
mercoledì
19/07/2017
FT
Guijuelo
0 - 5
Sporting Gijón
mercoledì
19/07/2017
FT
Oxford United
3 - 4
Brentford
mercoledì
19/07/2017
FT
Notts County
0 - 2
Nottingham Forest
mercoledì
19/07/2017
FT
Stafford Rangers
3 - 2
Walsall
giovedì
20/07/2017
FT
CD Chivas de Guadalajara
2 - 2
Porto
giovedì
20/07/2017
FT
Racing Club de Avellaneda
0 - 1
Defensa y Justicia
giovedì
20/07/2017
FT
Ronse
1 - 0
Oudenaarde
giovedì
20/07/2017
FT
Al Fayha
0 - 0
Bursaspor
giovedì
20/07/2017
FT
Granada
3 - 3
Omniworld
giovedì
20/07/2017
FT
Sparta Praga
1 - 1
Vitesse
giovedì
20/07/2017
FT
Emmen
6 - 0
Quick '20
giovedì
20/07/2017
FT
Panathinaikos
2 - 1
AZ
giovedì
20/07/2017
FT
FC Birkirkara
3 - 0
Pietà Hotspurs
giovedì
20/07/2017
FT
Farense
1 - 1
Sheffield Wednesday
venerdì
21/07/2017
FT
Viktoria Colonia
2 - 0
Heracles
venerdì
21/07/2017
17:00
Knokke
-
Ostenda
venerdì
21/07/2017
FT
Ajaccio
1 - 3
Consolat Marsiglia
venerdì
21/07/2017
FT
Paris FC
0 - 1
Orléans
venerdì
21/07/2017
FT
SC Cambuur Leeuwarden
0 - 1
Sparta
venerdì
21/07/2017
FT
Třinec
5 - 2
Baník Ostrava
venerdì
21/07/2017
FT
Al Shabab
3 - 1
Kasimpasa
venerdì
21/07/2017
FT
Eichgraben
0 - 10
Austria Vienna
venerdì
21/07/2017
FT
Niort
0 - 2
Châteauroux
venerdì
21/07/2017
FT
Mechelen
3 - 1
Mouscron-Péruwelz
venerdì
21/07/2017
FT
Arminia Bielefeld
1 - 3
Norwich City
venerdì
21/07/2017
FT
Genclerbirligi
0 - 2
Zwolle
venerdì
21/07/2017
FT
Alemannia Aachen
0 - 1
Francoforte
venerdì
21/07/2017
FT
Waasland-Beveren
2 - 1
OH Leuven
venerdì
21/07/2017
FT
Bonner SC
3 - 1
Stuttgarter Kickers
venerdì
21/07/2017
FT
PAOK
2 - 0
Anorthosis
venerdì
21/07/2017
FT
Águeda
1 - 0
Porto II
venerdì
21/07/2017
FT
Granada II
2 - 2
Marbella
venerdì
21/07/2017
FT
Plymouth Argyle
0 - 1
Cardiff City
venerdì
21/07/2017
FT
Reims
0 - 0
Valenciennes
venerdì
21/07/2017
FT
Lens
1 - 3
Gent
venerdì
21/07/2017
FT
Morecambe
1 - 2
Blackburn Rovers
venerdì
21/07/2017
FT
Stamford
3 - 1
Mansfield Town
venerdì
21/07/2017
FT
Rotherham United
1 - 2
Sheffield United
venerdì
21/07/2017
FT
AFC Wimbledon
3 - 0
Burton Albion
venerdì
21/07/2017
FT
Boavista
0 - 0
Tondela
sabato
22/07/2017
00:00
Teplice
-
Vlašim
sabato
22/07/2017
FT
Sparta
0 - 0
Reading
sabato
22/07/2017
FT
Vegalta Sendai
2 - 2
Vissel Kobe
sabato
22/07/2017
FT
Sporting Braga II
2 - 3
Vizela
sabato
22/07/2017
FT
Cumbernauld Colts
1 - 1
Stranraer
sabato
22/07/2017
13:00
Esbjerg
-
Marienlyst
sabato
22/07/2017
FT
HB Køge
1 - 0
Fremad Amager
sabato
22/07/2017
FT
Energie Cottbus
0 - 1
Slovan Liberec
sabato
22/07/2017
FT
Cercle Brugge
1 - 1
Reading
sabato
22/07/2017
FT
Jablonec
1 - 2
Goztepe AS Izmir
sabato
22/07/2017
FT
Saarbrücken
3 - 0
Wuppertaler SV Borussia
sabato
22/07/2017
FT
Wiedenbrück
3 - 0
Hessen Kassel
sabato
22/07/2017
FT
Den Haag
1 - 0
De Graafschap
sabato
22/07/2017
FT
Go Ahead Eagles
0 - 2
Excelsior
sabato
22/07/2017
FT
Nooit Gedacht
0 - 6
Den Bosch
sabato
22/07/2017
FT
Vélez Sársfield
2 - 0
Villa San Carlos
sabato
22/07/2017
FT
St. Johnstone
1 - 0
Hartlepool United
sabato
22/07/2017
15:30
Union Berlino
-
Queens Park Rangers
sabato
22/07/2017
FT
Darmstadt 98
2 - 2
Fulham
sabato
22/07/2017
FT
Shrewsbury Town
2 - 0
Wolverhampton Wanderers
sabato
22/07/2017
FT
Oxford United
0 - 2
Birmingham City
sabato
22/07/2017
FT
Matlock Town
2 - 2
Burton Albion
sabato
22/07/2017
FT
Kaiserslautern
0 - 2
Derby County
sabato
22/07/2017
FT
Gillingham
2 - 1
Ipswich Town
sabato
22/07/2017
FT
Fleetwood Town
2 - 0
Bolton Wanderers
sabato
22/07/2017
FT
Barnet
1 - 0
Millwall
sabato
22/07/2017
FT
Bradford City
2 - 3
Sunderland
sabato
22/07/2017
FT
Oss
2 - 3
Dordrecht
sabato
22/07/2017
FT
Rochdale
2 - 0
Middlesbrough
sabato
22/07/2017
FT
Mansfield Town
0 - 4
Nottingham Forest
sabato
22/07/2017
FT
Accrington Stanley
2 - 2
Oldham Athletic
sabato
22/07/2017
FT
Braintree Town
0 - 3
Colchester United
sabato
22/07/2017
FT
Chester
1 - 2
Walsall
sabato
22/07/2017
FT
Dartford
1 - 1
Cambridge United
sabato
22/07/2017
FT
Halifax Town
0 - 0
Carlisle United
sabato
22/07/2017
FT
Forest Green Rovers
2 - 0
Bristol Rovers
sabato
22/07/2017
FT
Guiseley
0 - 1
Doncaster Rovers
sabato
22/07/2017
FT
Notts County
1 - 2
Wigan Athletic
sabato
22/07/2017
FT
Stockport County
5 - 2
Macclesfield Town
sabato
22/07/2017
FT
Weston-super-Mare
2 - 1
Cheltenham Town
sabato
22/07/2017
FT
Bury
1 - 1
Crewe Alexandra
sabato
22/07/2017
FT
Crusaders
6 - 0
Institute
sabato
22/07/2017
FT
Stevenage
1 - 2
Charlton Athletic
sabato
22/07/2017
FT
Aldershot Town
2 - 2
Wycombe Wanderers
sabato
22/07/2017
FT
Boreham Wood
0 - 2
Luton Town
sabato
22/07/2017
FT
Tamworth
1 - 1
Solihull Moors
sabato
22/07/2017
FT
Limavady United
1 - 0
Coleraine
sabato
22/07/2017
FT
Ebbsfleet United
1 - 1
Southend United
sabato
22/07/2017
FT
Ballinamallard United
1 - 2
Loughgall
sabato
22/07/2017
FT
Heerenveen
1 - 0
Genclerbirligi
sabato
22/07/2017
FT
Beerschot
2 - 3
Gent
sabato
22/07/2017
FT
Teplice
2 - 1
Viktoria Žižkov
sabato
22/07/2017
FT
Sint-Truiden
1 - 1
Antwerp
sabato
22/07/2017
FT
SVW '27
0 - 8
Volendam
sabato
22/07/2017
FT
NAC
2 - 1
Waalwijk
sabato
22/07/2017
FT
Karviná
3 - 1
Ruch Chorzów
sabato
22/07/2017
17:00
Dukla Praga
-
Viktoria Žižkov
sabato
22/07/2017
FT
Koninklijke HFC
0 - 1
Telstar
sabato
22/07/2017
FT
Groningen
2 - 2
Granada
sabato
22/07/2017
FT
Opava
1 - 1
Zlín
sabato
22/07/2017
FT
Porto II
2 - 1
Tondela
sabato
22/07/2017
FT
Fortuna Düsseldorf
0 - 2
Sporting Charleroi
sabato
22/07/2017
FT
Eindhoven
2 - 3
Roda
sabato
22/07/2017
FT
Lierse
0 - 2
AS Eupen
sabato
22/07/2017
FT
Dender
0 - 0
Tubize
sabato
22/07/2017
FT
Sigma Olomouc
2 - 0
Omónia Nicosia
sabato
22/07/2017
FT
Portimonense
3 - 2
Farense
sabato
22/07/2017
FT
F91 Dudelange
4 - 3
Sedan
sabato
22/07/2017
FT
Espinho
0 - 3
Paços de Ferreira
sabato
22/07/2017
FT
Les Herbiers
0 - 0
Laval
sabato
22/07/2017
FT
Slovácko
0 - 1
Kardemir Karabukspor
sabato
22/07/2017
FT
Konyaspor
2 - 2
Al Fayha
sabato
22/07/2017
FT
Rayo Vallecano
0 - 0
Extremadura UD
sabato
22/07/2017
19:00
Mechelen
-
Saint-Louis-Saint-Léger
sabato
22/07/2017
FT
Güímar
0 - 6
Bristol City
sabato
22/07/2017
FT
Chaves
2 - 0
Desportivo Aves
sabato
22/07/2017
FT
Osasuna
2 - 0
Burgos
sabato
22/07/2017
19:30
Real Oviedo
-
Ribadeo
sabato
22/07/2017
FT
Lugo
0 - 1
Real Oviedo
sabato
22/07/2017
FT
Águeda
0 - 0
Boavista
sabato
22/07/2017
FT
Gimnástica Segoviana
0 - 0
Real Valladolid II
sabato
22/07/2017
FT
Ontinyent
1 - 4
Saguntino
sabato
22/07/2017
FT
Cultural Leonesa
3 - 1
Bembibre
sabato
22/07/2017
FT
Vitória Setúbal
0 - 0
Sheffield Wednesday
sabato
22/07/2017
FT
Sanluqueño
0 - 1
Cadice
sabato
22/07/2017
FT
Benfica
0 - 1
Hull City
domenica
23/07/2017
10:00
Barcellona II
-
Santfeliuenc
domenica
23/07/2017
FT
Rot Weiss Oberhausen
0 - 0
Stuttgarter Kickers
domenica
23/07/2017
FT
Lokomotive Leipzig
3 - 2
Queens Park Rangers
domenica
23/07/2017
FT
Weiche Flensburg
0 - 0
Holstein Kiel
domenica
23/07/2017
FT
FC Viktoria Berlin
2 - 4
Lübeck
domenica
23/07/2017
FT
Brechin City
1 - 4
Aberdeen
domenica
23/07/2017
FT
Erzgebirge Aue
1 - 1
Antalyaspor
domenica
23/07/2017
FT
Udinese
2 - 2
Kayserispor
domenica
23/07/2017
FT
Alanyaspor
0 - 3
Al Ahli
domenica
23/07/2017
17:30
Brescia
-
Hapoel Haifa
domenica
23/07/2017
FT
Oosterwijk
3 - 2
Westerlo
domenica
23/07/2017
FT
RW Walhain
4 - 1
Sporting Charleroi
domenica
23/07/2017
FT
Real Forte Querceta
1 - 1
Empoli
domenica
23/07/2017
FT
Caykur Rizespor
1 - 4
Bohemians 1905
domenica
23/07/2017
FT
Sivasspor
4 - 0
Sumqayit
domenica
23/07/2017
FT
Sambenedettese
2 - 2
Salernitana
domenica
23/07/2017
FT
Vitória Guimarães
0 - 2
Porto
lunedì
24/07/2017
00:00
AZ II
-
Jong Ajax
lunedì
24/07/2017
FT
Hapoel Tel Aviv
0 - 1
Omónia Nicosia
lunedì
24/07/2017
FT
Sereď
3 - 3
Trabzonspor
lunedì
24/07/2017
FT
Rocester
4 - 1
Burton Albion
lunedì
24/07/2017
FT
North Ferriby United
0 - 3
Halifax Town
martedì
25/07/2017
FT
Auxerre
9 - 0
Paris FC
martedì
25/07/2017
FT
Perth
0 - 3
Perth Glory
martedì
25/07/2017
FT
Alanyaspor
2 - 1
Asteras Tripolis
martedì
25/07/2017
FT
Lanús
3 - 1
Talleres Córdoba Res.
martedì
25/07/2017
FT
Benevento
1 - 1
Al Hilal
martedì
25/07/2017
FT
Pescara
3 - 1
Teramo
martedì
25/07/2017
18:00
Vitesse
-
Aston Villa
martedì
25/07/2017
FT
Benrath
0 - 18
Fortuna Düsseldorf
martedì
25/07/2017
FT
Brescia
2 - 0
GIANA Erminio
martedì
25/07/2017
FT
Kustošija
3 - 2
Inter Zaprešić
martedì
25/07/2017
FT
Zalaegerszeg
1 - 2
Varaždin
martedì
25/07/2017
FT
Südtirol
1 - 3
Bursaspor
martedì
25/07/2017
FT
Austria Vienna
1 - 2
Donaufeld
martedì
25/07/2017
FT
Heidenheim 1846
2 - 0
Göppinger SV
martedì
25/07/2017
FT
Tubize
2 - 1
Sporting Charleroi
martedì
25/07/2017
FT
Heracles
1 - 3
Granada
martedì
25/07/2017
FT
De Graafschap
2 - 1
Omniworld
martedì
25/07/2017
FT
Mattersburg
5 - 1
Ostbahn XI
martedì
25/07/2017
19:00
Arminia Bielefeld
-
Aston Villa
martedì
25/07/2017
FT
Cholet
2 - 3
Les Herbiers
martedì
25/07/2017
19:30
Emmen
-
Plymouth Argyle
martedì
25/07/2017
FT
Moreirense
2 - 0
União Madeira
martedì
25/07/2017
FT
Barakaldo
1 - 0
Sporting Gijón
martedì
25/07/2017
FT
Celta de Vigo II
1 - 1
Cultural Leonesa
martedì
25/07/2017
FT
Sivasspor
2 - 1
Adanaspor
martedì
25/07/2017
20:00
NAC
-
Sparta
martedì
25/07/2017
FT
Shrewsbury Town
2 - 1
Cardiff City
martedì
25/07/2017
FT
Real Valladolid
2 - 2
Besiktas
martedì
25/07/2017
FT
Compostela
0 - 4
Lugo
martedì
25/07/2017
FT
L'Escala
0 - 7
Barcellona II
martedì
25/07/2017
FT
Peterborough United
0 - 1
Wolverhampton Wanderers
martedì
25/07/2017
FT
Rochdale
0 - 2
Barnsley
martedì
25/07/2017
FT
Colchester United
0 - 1
Ipswich Town
martedì
25/07/2017
FT
Grimsby Town
0 - 1
Blackburn Rovers
martedì
25/07/2017
FT
Macclesfield Town
3 - 0
Crewe Alexandra
martedì
25/07/2017
FT
Salford City
1 - 2
Bury
martedì
25/07/2017
FT
Fylde
2 - 1
Morecambe
martedì
25/07/2017
FT
Tranmere Rovers
3 - 1
Fleetwood Town
martedì
25/07/2017
FT
Linares Deportivo
0 - 6
Córdoba
martedì
25/07/2017
FT
Milton Keynes Dons
2 - 3
Brentford
martedì
25/07/2017
FT
Northampton Town
1 - 0
Derby County
martedì
25/07/2017
FT
Stockport County
0 - 0
Bolton Wanderers
martedì
25/07/2017
FT
Charlton Athletic
0 - 2
Norwich City
martedì
25/07/2017
FT
Stevenage
0 - 0
Millwall
martedì
25/07/2017
FT
Cheltenham Town
0 - 3
Bristol City
martedì
25/07/2017
FT
Chesterfield
1 - 3
Rotherham United
martedì
25/07/2017
FT
Braintree Town
1 - 3
Barnet
martedì
25/07/2017
FT
Yeovil Town
1 - 3
Bristol Rovers
martedì
25/07/2017
FT
Woking
0 - 0
Cambridge United
martedì
25/07/2017
FT
Wycombe Wanderers
2 - 0
AFC Wimbledon
martedì
25/07/2017
FT
Chorley
0 - 3
Blackpool
martedì
25/07/2017
FT
Altrincham
0 - 2
Wrexham
martedì
25/07/2017
20:45
Dartford
-
Bromley
martedì
25/07/2017
FT
Lancaster City
1 - 2
Barrow
mercoledì
26/07/2017
FT
Belgrano de Córdoba
2 - 0
Racing Córdoba
mercoledì
26/07/2017
FT
Huracán
5 - 0
Claypole
mercoledì
26/07/2017
15:00
Vélez Sársfield
-
Talleres Remedios
mercoledì
26/07/2017
FT
Independiente
2 - 0
Villa San Carlos
mercoledì
26/07/2017
FT
Colón de Santa Fe
3 - 0
Arsenal de Sarandí
mercoledì
26/07/2017
FT
River Plate
3 - 1
Orlando City
mercoledì
26/07/2017
16:00
Belgrano de Córdoba
-
Racing Club de Avellaneda
mercoledì
26/07/2017
FT
Cremonese
0 - 3
Sampdoria
mercoledì
26/07/2017
FT
Xanthi
1 - 1
Apollon Smirnis
mercoledì
26/07/2017
17:30
Al Ahli
-
Al Ain
mercoledì
26/07/2017
FT
Ethnikos Achna
1 - 0
Olympiakos Nicosia
mercoledì
26/07/2017
FT
Slovan Liberec
12 - 0
Turnov
mercoledì
26/07/2017
18:00
Goztepe AS Izmir
-
Al Sadd
mercoledì
26/07/2017
FT
CS Sfaxien
1 - 0
Bizertin
mercoledì
26/07/2017
FT
Akhisar Belediyespor
3 - 1
Szombathelyi Haladás
mercoledì
26/07/2017
FT
Ankaran Hrvatini
1 - 7
Kardemir Karabukspor
mercoledì
26/07/2017
FT
Lorca
4 - 0
Valencia II
mercoledì
26/07/2017
FT
MŠK Žilina
3 - 4
Trabzonspor
mercoledì
26/07/2017
FT
Almería
2 - 1
Sevilla II
mercoledì
26/07/2017
FT
Lierse
1 - 2
NEC
mercoledì
26/07/2017
19:30
FC Lebbeke
-
Dender
mercoledì
26/07/2017
FT
Getxo
0 - 3
Athletic Club II
mercoledì
26/07/2017
FT
Dessel Sport
0 - 1
Westerlo
mercoledì
26/07/2017
FT
Burgos
1 - 2
Alcorcón
mercoledì
26/07/2017
FT
Cadice
3 - 3
Mar Menor
mercoledì
26/07/2017
FT
Toledo
3 - 3
Rayo Majadahonda
mercoledì
26/07/2017
FT
Club Olimpo
1 - 0
Liniers
mercoledì
26/07/2017
FT
Scunthorpe United
0 - 0
Sunderland
mercoledì
26/07/2017
FT
Doncaster Rovers
1 - 2
Sheffield Wednesday
mercoledì
26/07/2017
FT
UD Logroñés
1 - 1
Real Saragozza
mercoledì
26/07/2017
FT
Gateshead
1 - 1
Darlington 1883
mercoledì
26/07/2017
FT
North Ferriby United
0 - 2
Rotherham United
mercoledì
26/07/2017
FT
Espanyol II
1 - 2
Badalona
mercoledì
26/07/2017
FT
Ponferradina
1 - 1
Real Oviedo
mercoledì
26/07/2017
FT
Kidderminster Harriers
1 - 1
Birmingham City
mercoledì
26/07/2017
20:45
Hemel Hempstead Town
-
Cambridge United
mercoledì
26/07/2017
FT
Bognor Regis Town
1 - 2
Crawley Town
mercoledì
26/07/2017
FT
Bath City
1 - 0
Bristol Rovers
mercoledì
26/07/2017
FT
Sporting Lisbona
0 - 3
Vitória Guimarães
mercoledì
26/07/2017
FT
Marino
0 - 4
Tenerife
mercoledì
26/07/2017
FT
La Roda
0 - 4
Albacete Balompie
giovedì
27/07/2017
FT
Konyaspor
4 - 0
Al Ahli
giovedì
27/07/2017
FT
Granada
0 - 0
Genclerbirligi
giovedì
27/07/2017
FT
Al Fayha
0 - 3
Asteras Tripolis
giovedì
27/07/2017
FT
Oudenaarde
6 - 1
KRC Gent
giovedì
27/07/2017
FT
Real Valladolid
4 - 0
El Ejido
giovedì
27/07/2017
FT
FC Birkirkara
0 - 1
Hamrun Spartans
giovedì
27/07/2017
FT
Oldham Athletic
1 - 2
Girona
giovedì
27/07/2017
FT
Arnold Town
0 - 0
Burton Albion
giovedì
27/07/2017
FT
Newry City
0 - 6
Linfield
giovedì
27/07/2017
FT
Portimonense
1 - 5
Porto
venerdì
28/07/2017
FT
Temperley
1 - 0
Dock Sud
venerdì
28/07/2017
FT
Ajax
3 - 3
Hull City
venerdì
28/07/2017
FT
Lanús
1 - 0
Belgrano de Córdoba
venerdì
28/07/2017
FT
River Plate
3 - 0
Institute
venerdì
28/07/2017
FT
Real Sociedad II
0 - 1
Pau
venerdì
28/07/2017
FT
Brescia
2 - 0
Ciserano
venerdì
28/07/2017
FT
Mattersburg
4 - 1
Krems
venerdì
28/07/2017
FT
Spezia
3 - 0
Savona
venerdì
28/07/2017
FT
Volendam
2 - 2
Zwolle
venerdì
28/07/2017
19:00
De Graafschap
-
Heracles
venerdì
28/07/2017
19:00
Niederleis
-
Austria Vienna
venerdì
28/07/2017
FT
Olot
0 - 5
Gimnastic de Tarragona
venerdì
28/07/2017
FT
Fortuna Sittard
3 - 2
Al Jazira
venerdì
28/07/2017
19:45
Whitby Town
-
AZ II
venerdì
28/07/2017
20:00
Cardiff City
-
Portsmouth
venerdì
28/07/2017
FT
Lorca
3 - 1
Carthagène
venerdì
28/07/2017
FT
Cardiff City
4 - 0
Livingston
venerdì
28/07/2017
FT
Chaves
1 - 0
Boavista
venerdì
28/07/2017
FT
Fleetwood Town
1 - 5
Preston North End
venerdì
28/07/2017
20:30
Tranmere Rovers
-
Bury
venerdì
28/07/2017
FT
Aldershot Town
1 - 1
AFC Wimbledon
venerdì
28/07/2017
FT
Eastleigh
2 - 3
Sheffield United
venerdì
28/07/2017
FT
Bristol City
2 - 0
Twente
venerdì
28/07/2017
FT
Sutton United
3 - 2
Norwich City
venerdì
28/07/2017
FT
Whitby Town
1 - 1
AZ
venerdì
28/07/2017
FT
Carlisle United
3 - 1
Blackburn Rovers
sabato
29/07/2017
FT
Sporting Braga II
5 - 0
Montalegre
sabato
29/07/2017
FT
Gimnasia y Esgrima La Plata
2 - 0
Villa San Carlos
sabato
29/07/2017
FT
Telstar
3 - 1
Achilles '29
sabato
29/07/2017
FT
San Lorenzo de Almagro
0 - 0
Wanderers
sabato
29/07/2017
FT
Tigre
5 - 0
Claypole
sabato
29/07/2017
FT
Talleres Córdoba
2 - 0
Newells Old Boys
sabato
29/07/2017
FT
Go Ahead Eagles
1 - 1
Westerlo
sabato
29/07/2017
FT
Vélez Sársfield
0 - 1
Banfield
sabato
29/07/2017
FT
Club Olimpo
0 - 0
Sansinena
sabato
29/07/2017
FT
Belgrano de Córdoba
1 - 0
Sportivo Desamparados
sabato
29/07/2017
FT
Independiente
1 - 0
Tristán Suárez
sabato
29/07/2017
FT
Charlton Athletic
6 - 1
Ipswich Town
sabato
29/07/2017
FT
Shrewsbury Town
1 - 0
Burton Albion
sabato
29/07/2017
FT
Rotherham United
4 - 0
Barnsley
sabato
29/07/2017
FT
Groningen
4 - 3
Emmen
sabato
29/07/2017
FT
Leeds United
2 - 0
Oxford United
sabato
29/07/2017
FT
Sunderland
0 - 5
Celtic
sabato
29/07/2017
FT
Reading
2 - 3
Vitesse
sabato
29/07/2017
FT
Millwall
3 - 0
Granada
sabato
29/07/2017
FT
Chester
1 - 1
Port Vale
sabato
29/07/2017
FT
Chesterfield
4 - 0
Doncaster Rovers
sabato
29/07/2017
FT
Crawley Town
1 - 2
Portsmouth
sabato
29/07/2017
FT
Ebbsfleet United
1 - 2
AFC Wimbledon
sabato
29/07/2017
FT
Grimsby Town
1 - 1
Wigan Athletic
sabato
29/07/2017
FT
Macclesfield Town
0 - 2
Blackpool
sabato
29/07/2017
FT
Morecambe
0 - 1
Rochdale
sabato
29/07/2017
FT
York City
1 - 2
Notts County
sabato
29/07/2017
FT
Halifax Town
0 - 3
Bradford City
sabato
29/07/2017
FT
Luton Town
2 - 1
Scunthorpe United
sabato
29/07/2017
FT
Lincoln City
2 - 1
Walsall
sabato
29/07/2017
FT
NAC
1 - 0
Excelsior
sabato
29/07/2017
FT
Anagennisi Deryneia
0 - 3
Ermis
sabato
29/07/2017
FT
Doxa
1 - 2
Olympiakos Nicosia
sabato
29/07/2017
FT
Panaitolikos
0 - 2
Atromitos
sabato
29/07/2017
FT
Cagliari
0 - 1
Olbia
sabato
29/07/2017
FT
OH Leuven
1 - 1
Dender
sabato
29/07/2017
FT
AZ
4 - 0
SC Cambuur Leeuwarden
sabato
29/07/2017
FT
Radomlje
2 - 0
Puskás FC
sabato
29/07/2017
FT
Cesena
1 - 0
Fano
sabato
29/07/2017
FT
Sporting Gijón
1 - 0
Ponferradina
sabato
29/07/2017
FT
Lierse
0 - 1
Roda
sabato
29/07/2017
FT
Burgos
0 - 1
Rayo Majadahonda
sabato
29/07/2017
FT
UCAM Murcia
2 - 1
Valencia II
sabato
29/07/2017
FT
Rayo Vallecano
1 - 0
Alcorcón
sabato
29/07/2017
FT
Osasuna II
0 - 0
Ebro
sabato
29/07/2017
FT
Excelsior Virton
1 - 0
Tubize
sabato
29/07/2017
FT
Oudenaarde
1 - 4
Harelbeke
sabato
29/07/2017
FT
Mirandés
1 - 0
Real Saragozza
sabato
29/07/2017
FT
Union Saint-Gilloise
1 - 0
Waalwijk
sabato
29/07/2017
FT
Córdoba
1 - 0
Almería
sabato
29/07/2017
FT
Real Betis
1 - 1
Real Valladolid
sabato
29/07/2017
FT
Real Valladolid II
2 - 0
Unión Adarve
sabato
29/07/2017
FT
Lorca Deportiva
0 - 3
Cadice
sabato
29/07/2017
FT
Barakaldo
2 - 1
Racing Santander
sabato
29/07/2017
FT
Gimnástica Segoviana
2 - 1
Atlético Madrid II
sabato
29/07/2017
FT
Cultural Leonesa
0 - 0
Real Oviedo
sabato
29/07/2017
FT
Sevilla II
1 - 0
Recreativo Huelva
domenica
30/07/2017
FT
Boca Juniors
1 - 1
Nacional
domenica
30/07/2017
FT
Sporting Gijón II
3 - 1
Unión Adarve
domenica
30/07/2017
FT
Kristiansund
2 - 3
Molde
domenica
30/07/2017
FT
Sheffield Wednesday
0 - 2
Rangers
domenica
30/07/2017
FT
Fram
0 - 8
Sandefjord
domenica
30/07/2017
FT
Pro Vercelli
0 - 0
Cuneo
domenica
30/07/2017
FT
Shelbourne
0 - 6
Cliftonville
domenica
30/07/2017
17:00
Lumezzane
-
Brescia
domenica
30/07/2017
FT
Nea Salamis
1 - 3
Alki Oroklini
domenica
30/07/2017
FT
Al Duhail
1 - 1
Kayserispor
domenica
30/07/2017
FT
Trabzonspor
0 - 0
Heerenveen
domenica
30/07/2017
FT
Racing Ferrol
0 - 3
Lugo
domenica
30/07/2017
FT
Pro Vercelli
0 - 0
Casale
lunedì
31/07/2017
FT
Omónia Nicosia
6 - 0
Zaglebie Lubin
lunedì
31/07/2017
FT
Espinho
1 - 4
Boavista
lunedì
31/07/2017
FT
Swindon Supermarine
1 - 3
Forest Green Rovers
lunedì
31/07/2017
FT
Folkestone Invicta
1 - 3
Dagenham & Redbridge
martedì
01/08/2017
FT
Vélez Sársfield
2 - 0
Colón de Santa Fe
martedì
01/08/2017
FT
Pescara
3 - 1
Fidelis Andria
martedì
01/08/2017
FT
Geel
0 - 2
Eindhoven
martedì
01/08/2017
FT
NEC
2 - 1
Al Jazira
martedì
01/08/2017
FT
Carthagène
0 - 0
Hercules Alicante
martedì
01/08/2017
FT
Lommel
3 - 3
Oss
martedì
01/08/2017
FT
RWDM
4 - 1
Lierse
martedì
01/08/2017
FT
Farners
0 - 5
Gimnastic de Tarragona
martedì
01/08/2017
FT
Chippenham Town
2 - 3
Swindon Town
mercoledì
02/08/2017
FT
Excelsior
2 - 1
Waalwijk
mercoledì
02/08/2017
FT
Patronato
5 - 1
Rosario Central
mercoledì
02/08/2017
FT
Temperley
0 - 3
Belgrano de Córdoba
mercoledì
02/08/2017
FT
Godoy Cruz Antonio Tomba
0 - 1
San Lorenzo de Almagro
mercoledì
02/08/2017
FT
Tigre
4 - 0
Talleres Remedios
mercoledì
02/08/2017
FT
Ethnikos Achna
0 - 4
Doxa
mercoledì
02/08/2017
FT
Atromitos
1 - 2
Lamia
mercoledì
02/08/2017
FT
Reggina
1 - 1
Sicula Leonzio
mercoledì
02/08/2017
FT
Den Bosch
1 - 0
De Graafschap
mercoledì
02/08/2017
FT
EVV
4 - 3
Venlo
mercoledì
02/08/2017
FT
Cristo Atlético
1 - 6
Real Valladolid II
mercoledì
02/08/2017
FT
Tudelano
1 - 2
Mirandés
mercoledì
02/08/2017
FT
Amorebieta
2 - 0
Arenas Getxo
mercoledì
02/08/2017
FT
Oudenaarde
1 - 0
Mandel United
mercoledì
02/08/2017
FT
Toledo
2 - 1
Rayo Vallecano
mercoledì
02/08/2017
FT
Chaves
3 - 0
Porto II
mercoledì
02/08/2017
FT
Club Olimpo
3 - 0
Huracán
mercoledì
02/08/2017
FT
Real Madrid II
0 - 0
Gimnástica Segoviana
mercoledì
02/08/2017
FT
Pisa
1 - 1
Perugia
mercoledì
02/08/2017
FT
Alcoyano
2 - 1
Lorca Deportiva
mercoledì
02/08/2017
FT
Ponferradina
1 - 0
Cultural Leonesa
mercoledì
02/08/2017
FT
Trabzonspor
2 - 0
Deportivo Alavés
mercoledì
02/08/2017
FT
Belenenses
0 - 1
Estoril
mercoledì
02/08/2017
FT
Gil Vicente
1 - 3
Porto
giovedì
03/08/2017
FT
Vastese
1 - 3
Benevento
giovedì
03/08/2017
FT
Emmen
2 - 0
Heracles
giovedì
03/08/2017
FT
UCAM Murcia
0 - 2
Albacete Balompie
giovedì
03/08/2017
FT
Marbella
0 - 4
Granada
venerdì
04/08/2017
FT
Nacional
3 - 2
Banfield
venerdì
04/08/2017
FT
Vélez Sársfield
2 - 1
San Martín de San Juan
venerdì
04/08/2017
FT
Independiente
4 - 1
UAI Urquiza
venerdì
04/08/2017
FT
Gimnasia y Esgrima La Plata
1 - 1
Defensa y Justicia
venerdì
04/08/2017
FT
Anagennisi Deryneia
8 - 1
Doxa
venerdì
04/08/2017
FT
Achilles '29
1 - 1
Fortuna Sittard
venerdì
04/08/2017
FT
Go Ahead Eagles
1 - 1
Al Jazira
venerdì
04/08/2017
FT
Barcellona II
2 - 2
Girona
venerdì
04/08/2017
20:00
Cadice
-
Córdoba
sabato
05/08/2017
FT
Gimnástica Segoviana
0 - 1
Navalcarnero
sabato
05/08/2017
FT
Lienden
1 - 3
Den Bosch
sabato
05/08/2017
FT
VVSB
1 - 1
Waalwijk
sabato
05/08/2017
FT
Den Haag
1 - 0
Excelsior
sabato
05/08/2017
FT
Tigre
2 - 0
Cañuelas
sabato
05/08/2017
FT
De Dijk
0 - 4
Volendam
sabato
05/08/2017
15:00
Telstar
-
AZ II
sabato
05/08/2017
FT
De Treffers
0 - 1
Oss
sabato
05/08/2017
FT
Club Olimpo
2 - 1
Patronato
sabato
05/08/2017
FT
Temperley
3 - 1
Argentino Peñarol
sabato
05/08/2017
FT
Genclerbirligi
1 - 2
BB Ankaraspor
sabato
05/08/2017
FT
Venlo
1 - 1
NEC
sabato
05/08/2017
FT
San Lorenzo de Almagro
3 - 0
Peñarol
sabato
05/08/2017
FT
Omónia Nicosia
3 - 0
Olympiakos Nicosia
sabato
05/08/2017
FT
Nea Salamis
1 - 2
Doxa
sabato
05/08/2017
FT
Xanthi
0 - 0
Larissa
sabato
05/08/2017
FT
Kardemir Karabukspor
1 - 1
Yeni Malatyaspor
sabato
05/08/2017
FT
Villarreal II
4 - 1
Unión Adarve
sabato
05/08/2017
FT
Eindhoven
3 - 0
Lommel
sabato
05/08/2017
FT
UD Logroñés
1 - 1
Mirandés
sabato
05/08/2017
FT
Arenas Getxo
1 - 1
Burgos
sabato
05/08/2017
FT
Alcorcón
1 - 0
Albacete Balompie
sabato
05/08/2017
FT
Carthagène
3 - 0
Bani Yas
sabato
05/08/2017
FT
Numancia
1 - 0
Athletic Club II
sabato
05/08/2017
FT
Valencia II
2 - 2
Reus Deportiu
sabato
05/08/2017
FT
Real Unión
1 - 2
Osasuna II
sabato
05/08/2017
FT
Real Valladolid II
1 - 0
Salamanca UDS
sabato
05/08/2017
FT
Zwolle
4 - 0
SC Cambuur Leeuwarden
sabato
05/08/2017
FT
Lugo
1 - 0
Cultural Leonesa
sabato
05/08/2017
FT
Lorca
1 - 0
Almería
sabato
05/08/2017
FT
Belgrano de Córdoba
1 - 3
Newells Old Boys
sabato
05/08/2017
FT
Alcoyano
0 - 1
Real Murcia
sabato
05/08/2017
FT
Sevilla II
2 - 0
UD Melilla
sabato
05/08/2017
FT
Ibarra
1 - 1
Tenerife
domenica
06/08/2017
FT
Veria
1 - 1
Arīs Salonicco
domenica
06/08/2017
FT
Panaitolikos
1 - 0
Kerkyra
domenica
06/08/2017
FT
Asteras Tripolis
6 - 1
Atromitos
domenica
06/08/2017
FT
Tudelano
0 - 4
Huesca
domenica
06/08/2017
FT
Lugo
1 - 0
Celta de Vigo II
domenica
06/08/2017
FT
Zamora
0 - 3
Real Valladolid
domenica
06/08/2017
FT
Recreativo Huelva
1 - 0
Cadice
domenica
06/08/2017
FT
Granada
2 - 1
Al Wasl
domenica
06/08/2017
FT
Guijuelo
0 - 2
Real Valladolid
martedì
08/08/2017
09:30
Granada II
-
Sevilla II
martedì
08/08/2017
FT
Oss
2 - 1
Al Ahli
martedì
08/08/2017
FT
Gimnasia y Esgrima La Plata
2 - 2
San Martín de San Juan
martedì
08/08/2017
FT
Arsenal de Sarandí
1 - 2
Atlético Tucumán
martedì
08/08/2017
FT
Utrecht II
1 - 3
Omniworld
martedì
08/08/2017
FT
Olympiakos Nicosia
3 - 1
Karmiotissa
martedì
08/08/2017
FT
Stade Tunisien
1 - 1
Club Africain
martedì
08/08/2017
FT
Austria Vienna
12 - 1
St. Georgen
martedì
08/08/2017
FT
Deportivo La Coruña II
1 - 1
Real Madrid II
martedì
08/08/2017
FT
Balmaseda
0 - 1
Mirandés
martedì
08/08/2017
FT
UNA
3 - 2
Eindhoven
martedì
08/08/2017
19:30
Oosterwijk
-
Lierse
martedì
08/08/2017
FT
SK Sint-Niklaas
0 - 2
Dender
martedì
08/08/2017
FT
Den Bosch
6 - 0
Papendorp
mercoledì
09/08/2017
FT
Boca Juniors
1 - 1
Banfield
mercoledì
09/08/2017
FT
Tigre
4 - 0
Deportivo Morón
mercoledì
09/08/2017
FT
Vélez Sársfield
2 - 1
Temperley
mercoledì
09/08/2017
FT
Talleres Córdoba
3 - 0
Racing Córdoba
mercoledì
09/08/2017
FT
Kustošija
0 - 0
Radnik Sesvete
mercoledì
09/08/2017
FT
Sporting Gijón
1 - 1
Racing Santander
mercoledì
09/08/2017
FT
Real Sociedad II
2 - 0
Real Unión
mercoledì
09/08/2017
FT
Lorca
3 - 0
Bani Yas
mercoledì
09/08/2017
FT
UCAM Murcia
4 - 2
Bengaluru
mercoledì
09/08/2017
FT
Mirandés
0 - 2
Leioa
mercoledì
09/08/2017
FT
De Graafschap
4 - 2
Achilles '29
mercoledì
09/08/2017
FT
PAOK
0 - 1
Lamia
mercoledì
09/08/2017
FT
Granada II
0 - 0
Sevilla II
mercoledì
09/08/2017
FT
HSV Hoek
2 - 2
Dordrecht
mercoledì
09/08/2017
FT
Atromitos
1 - 0
Olympiacos Pireo
mercoledì
09/08/2017
FT
Real Valladolid
1 - 1
Rayo Vallecano
mercoledì
09/08/2017
20:00
Defensa y Justicia
-
Atenas
mercoledì
09/08/2017
FT
Folgore Caratese
1 - 0
Novara
mercoledì
09/08/2017
FT
Linense
2 - 0
Al Wasl
mercoledì
09/08/2017
FT
Lugo
0 - 1
Maiorca
mercoledì
09/08/2017
FT
Atlético Astorga
2 - 5
Cultural Leonesa
mercoledì
09/08/2017
FT
Gimnastic de Tarragona
2 - 1
Real Saragozza
mercoledì
09/08/2017
FT
Carthagène
2 - 0
Albacete Balompie
mercoledì
09/08/2017
FT
Real Murcia
2 - 0
Hercules Alicante
mercoledì
09/08/2017
21:00
River Plate
-
Colegiales Concordia
giovedì
10/08/2017
FT
Peñarol
0 - 0
Estudiantes De La Plata
giovedì
10/08/2017
FT
Racing Club de Avellaneda
5 - 2
Tristán Suárez
giovedì
10/08/2017
FT
Colón de Santa Fe
3 - 1
Club Olimpo
giovedì
10/08/2017
FT
Arsenal de Sarandí
0 - 0
Yupanqui
giovedì
10/08/2017
FT
Apollon Limassol
1 - 2
Nea Salamis
giovedì
10/08/2017
FT
Pineto
2 - 1
Pescara
venerdì
11/08/2017
FT
AEL Limassol
1 - 0
Ermis
venerdì
11/08/2017
FT
Alki Oroklini
0 - 2
Doxa
venerdì
11/08/2017
FT
Lichtenberg
0 - 2
BAK 07
venerdì
11/08/2017
FT
SC Cambuur Leeuwarden
2 - 1
Helmond Sport
venerdì
11/08/2017
FT
Go Ahead Eagles
1 - 5
Omniworld
venerdì
11/08/2017
FT
Olympiakos Nicosia
3 - 1
Aris Limassol
venerdì
11/08/2017
FT
Mirandés
2 - 2
Real Oviedo
venerdì
11/08/2017
FT
Shabab Al Ahli
3 - 0
Eindhoven
venerdì
11/08/2017
FT
Barcellona II
1 - 0
Lleida Esportiu
venerdì
11/08/2017
FT
Badajoz
1 - 0
Real Betis II
sabato
12/08/2017
00:00
Arsenal de Sarandí
-
Temperley
sabato
12/08/2017
14:30
Telstar
-
Volendam
sabato
12/08/2017
FT
Den Bosch
3 - 0
OJC Rosmalen
sabato
12/08/2017
FT
Dordrecht
4 - 2
Waalwijk
sabato
12/08/2017
FT
Telstar
1 - 0
Rijnsburgse Boys
sabato
12/08/2017
14:30
Tigre
-
Atlético Tucumán
sabato
12/08/2017
FT
Patronato
1 - 1
Newells Old Boys
sabato
12/08/2017
FT
Vélez Sársfield
0 - 2
Gimnasia y Esgrima La Plata
sabato
12/08/2017
FT
De Graafschap
3 - 1
Emmen
sabato
12/08/2017
FT
AEL Limassol
0 - 2
Pafos
sabato
12/08/2017
FT
MVV
1 - 0
Achilles '29
sabato
12/08/2017
FT
Arīs Salonicco
1 - 2
Panaitolikos
sabato
12/08/2017
FT
Larissa
1 - 1
Xanthi
sabato
12/08/2017
FT
Real Oviedo
1 - 0
Real Valladolid
sabato
12/08/2017
FT
Lorca
1 - 1
Real Murcia
sabato
12/08/2017
FT
Maiorca
1 - 1
Sevilla II
sabato
12/08/2017
FT
Athletic Club II
1 - 0
Barakaldo
sabato
12/08/2017
FT
UD Logroñés
0 - 2
Huesca
sabato
12/08/2017
FT
Reus Deportiu
0 - 0
Girona
sabato
12/08/2017
FT
Ontinyent
3 - 1
Unión Adarve
sabato
12/08/2017
FT
Real Madrid II
3 - 0
Real Valladolid II
sabato
12/08/2017
FT
Albacete Balompie
2 - 1
Getafe
sabato
12/08/2017
FT
Hercules Alicante
2 - 1
Rayo Vallecano
sabato
12/08/2017
FT
Granada
1 - 1
Almería
domenica
13/08/2017
FT
Asteras Tripolis
2 - 0
Levadiakos
domenica
13/08/2017
FT
Nea Salamis
3 - 4
Omónia Nicosia
domenica
13/08/2017
FT
Lugo
2 - 1
Ponferradina
lunedì
14/08/2017
FT
Racing Club de Avellaneda
1 - 1
San Telmo
lunedì
14/08/2017
FT
Defensor Sporting
1 - 0
Danubio
martedì
15/08/2017
FT
Nacional
1 - 0
Peñarol
martedì
15/08/2017
FT
Huracán
2 - 0
Colegiales Concordia
martedì
15/08/2017
FT
Arsenal de Sarandí
4 - 1
Victoriano Arenas
martedì
15/08/2017
FT
Temperley
1 - 3
Comunicaciones
martedì
15/08/2017
FT
Mortágua
1 - 3
Tondela
martedì
15/08/2017
FT
Bani Yas
3 - 0
Bengaluru
martedì
15/08/2017
FT
Oss
4 - 5
Kalba
mercoledì
16/08/2017
FT
Oakleigh Cannons
2 - 5
Melbourne Victory
mercoledì
16/08/2017
FT
Tigre
0 - 1
Defensa y Justicia
mercoledì
16/08/2017
FT
Belgrano de Córdoba
5 - 1
Colón de Santa Fe
mercoledì
16/08/2017
FT
Arsenal de Sarandí
2 - 3
UAI Urquiza
mercoledì
16/08/2017
FT
Vélez Sársfield
0 - 1
Estudiantes De La Plata
mercoledì
16/08/2017
FT
Dikkelvenne
1 - 1
Dender
mercoledì
16/08/2017
FT
Villarrobledo
3 - 0
Albacete Balompie
mercoledì
16/08/2017
FT
Peñarol
0 - 3
Danubio
giovedì
17/08/2017
FT
Nacional
0 - 1
Defensor Sporting
giovedì
17/08/2017
FT
Niki Volos
2 - 1
Panegialios
giovedì
17/08/2017
FT
Roccella
0 - 8
Crotone
venerdì
18/08/2017
FT
Huracán
0 - 1
UAI Urquiza
venerdì
18/08/2017
FT
San Martín de San Juan
7 - 0
Unión Villa Krause
venerdì
18/08/2017
FT
Arsenal de Sarandí
1 - 0
Tristán Suárez
venerdì
18/08/2017
FT
Patronato
2 - 0
Unión Sunchales
venerdì
18/08/2017
FT
Parma
1 - 1
Empoli
venerdì
18/08/2017
FT
Newells Old Boys
1 - 0
Talleres Córdoba
sabato
19/08/2017
14:30
Tigre
-
Acassuso
sabato
19/08/2017
FT
Vélez Sársfield
1 - 2
Rosario Central
sabato
19/08/2017
FT
Club Olimpo
1 - 0
Sansinena
sabato
19/08/2017
18:00
Novara
-
GIANA Erminio
sabato
19/08/2017
FT
Pro Vercelli
2 - 0
Alessandria
sabato
19/08/2017
FT
Avellino
1 - 1
Frosinone
sabato
19/08/2017
FT
Forlì
0 - 3
Cesena
sabato
19/08/2017
FT
Club Olimpo
0 - 0
Deportivo Roca
domenica
20/08/2017
FT
Monza
1 - 1
Reggiana
mercoledì
23/08/2017
FT
Anagennisi Karditsas
0 - 1
Kissamikos
mercoledì
23/08/2017
FT
Mandel United
2 - 1
Lierse
mercoledì
23/08/2017
19:30
Dender
-
RWDM
giovedì
24/08/2017
FT
Vitosha Bistritsa
1 - 1
Al Markhiya
venerdì
25/08/2017
FT
Sandefjord
2 - 1
Start
sabato
26/08/2017
15:00
Argentinos Juniors
-
Villa Dálmine
sabato
26/08/2017
FT
Enosis
3 - 1
APOEL
sabato
26/08/2017
FT
Dender
2 - 2
Mandel United
lunedì
28/08/2017
FT
Silkeborg
2 - 1
AaB
martedì
29/08/2017
18:00
Karaiskakis
-
Doxa Dramas
martedì
29/08/2017
FT
Krems
2 - 5
LASK Linz
mercoledì
30/08/2017
FT
Donaufeld
1 - 7
Admira
mercoledì
30/08/2017
FT
Meerbusch
2 - 7
Fortuna Düsseldorf
mercoledì
30/08/2017
19:30
Dender
-
Lierse
mercoledì
30/08/2017
FT
Tigre
2 - 1
Aldosivi
mercoledì
30/08/2017
FT
Real Valladolid
0 - 0
Paços de Ferreira
mercoledì
30/08/2017
FT
Guadalajara
1 - 3
Leganés
mercoledì
30/08/2017
FT
Alianza Lima
0 - 3
Delfin
giovedì
31/08/2017
FT
Holstein Kiel
3 - 1
Amburgo II
giovedì
31/08/2017
FT
Diósgyőr
2 - 1
DAC Dunajska Streda
giovedì
31/08/2017
FT
Brann
3 - 2
Haugesund
giovedì
31/08/2017
FT
Wiener Neustadt
0 - 0
Szombathelyi Haladás
giovedì
31/08/2017
FT
Asteras Tripolis
2 - 1
Sparta
giovedì
31/08/2017
FT
Oppau 1914
0 - 8
Kaiserslautern
giovedì
31/08/2017
FT
Austria Lustenau
0 - 1
Heidenheim 1846
giovedì
31/08/2017
FT
Agropoli
0 - 5
Salernitana
venerdì
01/09/2017
FT
Botev Plovdiv
3 - 1
Nesebar
venerdì
01/09/2017
FT
Zlín
0 - 1
Vítkovice
venerdì
01/09/2017
FT
Ústí nad Labem
0 - 4
Dinamo Dresda
venerdì
01/09/2017
FT
Eintracht Braunschweig
0 - 3
Wehen Wiesbaden
venerdì
01/09/2017
FT
Bangkok United
3 - 2
BG Pathum United
venerdì
01/09/2017
FT
Jablonec
6 - 1
Oberlausitz Neugersdorf
venerdì
01/09/2017
FT
Lokomotiv Plovdiv
3 - 0
Oborishte
venerdì
01/09/2017
FT
Karmiotissa
1 - 4
Omónia Nicosia
venerdì
01/09/2017
FT
Nea Salamis
3 - 4
AEL Limassol
venerdì
01/09/2017
FT
Slaven Koprivnica
0 - 0
Újpest
venerdì
01/09/2017
FT
Dukla Praga
1 - 1
Norimberga
venerdì
01/09/2017
FT
St. Pauli
3 - 0
Groningen
venerdì
01/09/2017
FT
Austria Vienna
16 - 0
Ankerbrot
venerdì
01/09/2017
FT
Beira-Mar
1 - 5
Tondela
sabato
02/09/2017
FT
CSKA Sofia
3 - 1
Maritsa Plovdiv
sabato
02/09/2017
FT
Debrecen
5 - 2
Veres
sabato
02/09/2017
FT
Dinamo Minsk
1 - 1
Neman Grodno
sabato
02/09/2017
FT
Dynamo Kiev
7 - 0
Dinamo Brest
sabato
02/09/2017
FT
Viktoria Aschaffenburg
4 - 7
Darmstadt 98
sabato
02/09/2017
FT
Tigre
1 - 0
All Boys
sabato
02/09/2017
FT
Zorya
2 - 3
Illychivets Mariupol
sabato
02/09/2017
FT
Slavia Sofia
0 - 1
Tsarsko selo
sabato
02/09/2017
FT
Apollon Larissa
1 - 0
Anagennisi Karditsas
sabato
02/09/2017
FT
Apollon Smirnis
0 - 1
Atromitos
domenica
03/09/2017
FT
Vitebsk
1 - 0
Dnepr Mogilev
domenica
03/09/2017
FT
Altonaer von 1893
0 - 3
Huddersfield Town
domenica
03/09/2017
FT
Arīs Salonicco
4 - 0
Veria
domenica
03/09/2017
18:00
Asteras Tripolis
-
Panachaiki
domenica
03/09/2017
FT
Wigry Suwałki
0 - 1
Górnik Zabrze
domenica
03/09/2017
FT
CD Chivas de Guadalajara
0 - 2
Atlético Nacional
lunedì
04/09/2017
FT
CSKA Mosca
4 - 2
Tosno
lunedì
04/09/2017
FT
Torpedo Zhodino
2 - 2
Gorodeya
lunedì
04/09/2017
FT
Ripoll
0 - 8
Girona
martedì
05/09/2017
FT
Brisbane City
1 - 3
Western Sydney Wanderers
martedì
05/09/2017
FT
Djurgården
0 - 1
Molde
martedì
05/09/2017
FT
Wehen Wiesbaden
9 - 1
Bayern Alzenau
mercoledì
06/09/2017
FT
Dinamo Brest
1 - 1
Atlantas
mercoledì
06/09/2017
FT
Eintracht Braunschw. II
3 - 2
Lupo-Martini
venerdì
08/09/2017
FT
Derry City
1 - 1
Finn Harps
sabato
09/09/2017
FT
Newcastle Jets
2 - 1
Sydney
sabato
09/09/2017
FT
Olympic
0 - 3
Brisbane Roar
sabato
09/09/2017
FT
Apollon Larissa
1 - 1
Arīs Salonicco
domenica
10/09/2017
FT
Blacktown City
2 - 1
Wellington Phoenix
domenica
10/09/2017
FT
Sparta
1 - 0
Panegialios
martedì
12/09/2017
FT
Central Coast Mariners
1 - 0
Wellington Phoenix
sabato
16/09/2017
FT
Newcastle Jets
2 - 1
Wellington Phoenix
mercoledì
20/09/2017
FT
Atlético Astorga
5 - 2
Delhi Dynamos
giovedì
28/09/2017
FT
Western Sydney Wanderers
3 - 0
APIA Leichhardt
giovedì
28/09/2017
FT
Aiginiakos
1 - 5
Arīs Salonicco
sabato
30/09/2017
FT
Wellington Phoenix
3 - 1
Team Wellington
sabato
30/09/2017
FT
Wellington Phoenix
2 - 2
Auckland City
domenica
01/10/2017
16:00
Aiginiakos
-
Doxa Dramas
martedì
03/10/2017
FT
Real Unión
1 - 2
Derby County B
mercoledì
04/10/2017
FT
Venlo
5 - 0
De Treffers
giovedì
05/10/2017
FT
Lucerna
5 - 0
Aarau
giovedì
05/10/2017
FT
Fortuna Düsseldorf II
1 - 2
Wehen Wiesbaden
giovedì
05/10/2017
FT
Union Berlino
2 - 2
Dinamo Brest
venerdì
06/10/2017
FT
Houston Dynamo
3 - 5
CDSC Cruz Azul
venerdì
06/10/2017
FT
CSKA Sofia
3 - 1
Montana
venerdì
06/10/2017
FT
Botev Plovdiv
2 - 2
Maritsa Plovdiv
venerdì
06/10/2017
FT
Ermis
2 - 3
Doxa
venerdì
06/10/2017
FT
Debrecen
1 - 0
Balmazújváros Sport
venerdì
06/10/2017
FT
Olimpia Grudziądz
0 - 5
Arka Gdynia
venerdì
06/10/2017
FT
Ingolstadt 04
2 - 0
SpVgg Unterhaching
venerdì
06/10/2017
FT
Holstein Kiel
2 - 1
Werder Brema II
venerdì
06/10/2017
FT
Kallithea
1 - 2
Apollon Smirnis
venerdì
06/10/2017
FT
AEK Larnaca
1 - 1
Nea Salamis
venerdì
06/10/2017
FT
Sonnenhof Großaspach
1 - 4
Heidenheim 1846
sabato
07/10/2017
FT
Dynamo Kiev
1 - 2
Olimpik Donetsk
sabato
07/10/2017
FT
Lovech
1 - 1
Etar
sabato
07/10/2017
FT
Erzgebirge Aue
3 - 1
Dukla Praga
sabato
07/10/2017
14:30
Slavia Sofia
-
Oborishte
sabato
07/10/2017
FT
Panionios
1 - 0
Olympiakos Nicosia
domenica
08/10/2017
FT
Veres
2 - 0
Karpaty Lviv
domenica
08/10/2017
FT
Gorodeya
0 - 1
Slutsk
domenica
08/10/2017
FT
Vorskla Poltava
2 - 3
Oleksandria
domenica
08/10/2017
FT
Anagennisi Karditsas
1 - 0
Apollon Larissa
domenica
08/10/2017
FT
Trikala
3 - 0
Levadiakos
domenica
08/10/2017
FT
Arīs Salonicco
1 - 0
Larissa
domenica
08/10/2017
FT
CFR Cluj
2 - 1
Aris Limassol
domenica
08/10/2017
FT
Adana Demirspor
0 - 3
Sivasspor
domenica
08/10/2017
FT
Al Sadd
1 - 2
Trabzonspor
lunedì
09/10/2017
FT
PSV
0 - 0
Pachuca CF
venerdì
13/10/2017
FT
Arīs Salonicco
2 - 0
Apollon Larissa
mercoledì
18/10/2017
FT
Langreo
0 - 2
Real Oviedo
giovedì
19/10/2017
18:00
Goa
-
Real Murcia II
venerdì
20/10/2017
FT
Mumbai City
3 - 1
Alzira
mercoledì
08/11/2017
FT
Borussia Dortmund
4 - 2
Bochum
mercoledì
08/11/2017
FT
Sparta
4 - 0
Volendam
mercoledì
08/11/2017
FT
Groningen
4 - 1
Preussen 06 Munster
mercoledì
08/11/2017
FT
Fortuna Düsseldorf
1 - 3
Fortuna Colonia
mercoledì
08/11/2017
FT
Arīs Salonicco
1 - 0
Boca Juniors Res.
mercoledì
08/11/2017
FT
SC Cambuur Leeuwarden
1 - 5
AZ
giovedì
09/11/2017
FT
Vereya
0 - 1
Botev Galabovo
giovedì
09/11/2017
FT
Ferencváros
1 - 0
Balmazújváros Sport
giovedì
09/11/2017
FT
Jahn Ratisbona
2 - 0
SpVgg Unterhaching
giovedì
09/11/2017
15:00
Zurigo
-
Aarau
giovedì
09/11/2017
FT
Mattersburg
5 - 2
Trenčín
giovedì
09/11/2017
FT
Union Berlino
1 - 1
Horsens
venerdì
10/11/2017
FT
Austria Vienna
3 - 2
Dinamo Brest
venerdì
10/11/2017
FT
Ingolstadt 04
1 - 1
Würzburger Kickers
venerdì
10/11/2017
FT
Tsarsko selo
3 - 2
OFK Pirin
venerdì
10/11/2017
FT
Lucerna
0 - 3
Chiasso
venerdì
10/11/2017
FT
AEL Limassol
2 - 3
Ufa
venerdì
10/11/2017
FT
Eilenburg
0 - 1
Chemnitzer
venerdì
10/11/2017
FT
Osnabrück
2 - 2
Gütersloh
venerdì
10/11/2017
FT
St. Pauli
3 - 1
OB
venerdì
10/11/2017
FT
CS U Craiova
0 - 4
Slavia Praga
venerdì
10/11/2017
19:30
Luckenwalde
-
BSC Süd 05
sabato
11/11/2017
FT
Lokomotiv Plovdiv
3 - 0
Maritsa Plovdiv
sabato
11/11/2017
FT
Lechia Danzica
3 - 0
Bałtyk Gdynia
sabato
11/11/2017
FT
Arsenal Tula
3 - 1
Dinamo Minsk
sabato
11/11/2017
FT
Slask Breslavia
1 - 0
Wisla Cracovia
sabato
11/11/2017
FT
Slavia Sofia
2 - 1
Oborishte
sabato
11/11/2017
FT
Montana
1 - 1
Etar
sabato
11/11/2017
FT
Plauen
1 - 2
Erzgebirge Aue
sabato
11/11/2017
FT
Helmond Sport
0 - 0
Bochum
sabato
11/11/2017
FT
Fehérvár
2 - 2
Slaven Koprivnica
sabato
11/11/2017
FT
Pafos
0 - 3
Ufa
sabato
11/11/2017
FT
Garching
0 - 2
Norimberga
sabato
11/11/2017
FT
Boca Juniors
3 - 0
Los Andes
sabato
11/11/2017
FT
Everton
1 - 1
Talleres Córdoba
domenica
12/11/2017
FT
Gomel
3 - 1
Dnepr Mogilev
domenica
12/11/2017
FT
Amkar Perm'
1 - 2
Ural
lunedì
13/11/2017
FT
Vorskla Poltava
5 - 2
Sumy
martedì
14/11/2017
FT
AZ II
3 - 2
OFC
venerdì
17/11/2017
FT
AIK
0 - 0
Brage
sabato
18/11/2017
FT
Sporting Covilhã
1 - 1
Águeda
venerdì
24/11/2017
FT
VPS
0 - 2
KuPS
venerdì
24/11/2017
FT
AIK
3 - 1
Sollentuna
mercoledì
13/12/2017
FT
Boeung Ket
1 - 5
Sanna Khanh Hoa
giovedì
14/12/2017
FT
Pescara
4 - 1
Francavilla Calcio
venerdì
15/12/2017
FT
Inter Turku
5 - 2
Haka
sabato
16/12/2017
FT
Logan Lightning
2 - 1
Gold Coast Knights
sabato
16/12/2017
FT
Peninsula Power
4 - 2
North Pine
lunedì
18/12/2017
FT
Utrecht II
1 - 1
Almere City II
giovedì
21/12/2017
FT
SJK
3 - 0
Haka
mercoledì
27/12/2017
FT
Deportivo Toluca FC
1 - 2
CDSC Cruz Azul
venerdì
29/12/2017
FT
Jamhuri
0 - 1
Mwenge
venerdì
29/12/2017
FT
Mlandege
2 - 1
JKU
venerdì
29/12/2017
FT
Zimamoto
2 - 1
Taifa ya Jang'ombe
venerdì
29/12/2017
FT
RWDM
0 - 5
Union Saint-Gilloise
sabato
30/12/2017
FT
Elche
1 - 2
Cercle Brugge
sabato
30/12/2017
FT
Haro Deportivo
1 - 1
Mirandés
sabato
30/12/2017
FT
JKU
1 - 0
Shaba
sabato
30/12/2017
FT
Zimamoto
0 - 1
JKU
sabato
30/12/2017
FT
Lens
0 - 0
Dunkerque
sabato
30/12/2017
FT
Taifa ya Jang'ombe
1 - 0
Mlandege
domenica
31/12/2017
FT
Club América
4 - 0
Deportivo Toluca FC
domenica
31/12/2017
FT
Azam
2 - 0
Mwenge
Classifiche
ENG
FRA
GER
ITA
SPA
#
Squadra
PG
DG
PU
1
Liverpool
27
+39
63
2
Manchester City
27
+35
62
3
Arsenal
27
+45
61
4
Aston Villa
27
+22
55
5
Tottenham Hotspur
26
+16
50
Copyright ©2024 Perform Group. All rights reserved.
Data provided by Opta Sports. Articles provided by OMNISPORT.